Сборная УкраиныВідбір до Євро-2022. Збірна Хорватії обіграла Україну в ЗапоріжжіЧемпионат ЕвропыЕВРО-2022. Отборочные матчи. LIVE!БразилияБразилия-2020/21. Магнус – Коринтианс. LIVE!БразилияВ LNF-2021 сыграет 23 командыБеларусьНаталия Королишин: «Иногда хочется выйти на поле и сказать, «Вы чего, блин, давайте, соберитесь»Сборная УкраиныКарантинний виїзд в Осієк. Кваліфікація Євро-2022. Хорватія – УкраїнаСборная УкраиныВідбір до Євро-2022. Україна – Хорватія. АнонсБеларусьАндрей Медведев: «Май будет жарким»Женский футзал«IMS-НУХТ» у вогняному київському дербі мінімально здолав «Університет Драгоманова»Испания«Картахена» переподписывает лидеров, Шагинья уйдет в «Пальму»Экстра-лигаУ «ДЕ Трейдинга» з’явилися дублериЭкстра-лига«Енергія» розписує мирову з «ІнБевом», «Кардинал-Рівне» громить «Славуту»Женский футзалАнна Прокопенко: «Комментаторы могут смело называть наши матчи с «IMS-НУХТ» столичным дерби»Женский футзалВера Дятел: «Такие матчи, как с «IMS-НУХТ», очень ценные, так как наш чемпионат оставляет желать лучшего»ФранцияДежамель Арун: «Я все еще волнуюсь»Экстра-лига «Енергія», «Кардинал-Рівне» та «ІнБев» провели товариські матчі у рамках підготовки до плей-офЮношеский футзал«ДЮСШ №4 - Кардинал-2 - Рівнестандарт» – чемпіон Екстра-ліги U-17Экстра-лигаВіталій Радевич: «Останній рік в «Енергії» був важким і я зрозумів, що треба спробувати щось нове»Сборная УкраиныВідбір до Євро-2022. Хорватія – Україна 3:2. Післямова: Олександр Косенко, Сергій ЖурбаАссоциация футзала УкраиныСуддівська післямова. Сезон 2020/21. Випуск 9

Друга ліга України 2020/21. Львівщина. Огляд 3-6 турів

Львівська група Другої ліги чемпіонату України з футзалу перед Різдвом майже дійшла до свого екватора.

3 тур

«КІВС Енергія - 2» - «Бастіон» - 4:1
Лютий Н. 20 хв., Леськів Р. 21 хв., Квасній Я. 22 хв., Саламаха А. 24 хв. - Кузик А. 26 хв.

Перший матч третього туру серед команд Другої Ліги потішив глядачів не лише високими швидкостями, а й неочікуваним результатом. На гру проти «Бастіона» гравці «КІВС Енергії-2» як і належить професіоналам прийшли завчасно. Не встигли працівники спорткомплексу «Галичина» повноцінно ввімкнути світло на майданчику, як підопічні Назара Станкевича уже відпрацьовували удари по воротам.

Спершу на розминці, а далі у поєдинку. З стартових секунд «зелені» впевнено нав‘язали боротьбу «Бастіону» та змусили суперника неодноразово змінювати тактику по ходу матчу. На мить здалось, що Багряк і компанія все-таки «КІВС Енергію - 2» недооцінили. Якщо у першому таймі небезпечні атаки були з обох сторін і жодна з них не увінчалась забитим м‘ячем, то в другій половині гри свої моменти молоді «енергетики» на відміну суперника використали сповна.

Переломним моментом у матчі міг стати епізод першого тайму. На 12 хвилині гості забили гол, однак арбітри матчу зафіксували напад на воротаря. Таке рішення дуже роздратувало тренерський штаб «Бастіону», однак не гравців самого клубу. Після перерви значно агресивнішими на вістрі атаки були господарі. Відкрив рахунок у матчі після розіграшу стандарту Назар Лютий, уже через хвилину Ростислав Леськів подвоїв перевагу. На цьому гольова ейфорія у матчі не закінчилась. Одним потрібно було відігруватись, інші ловили суперника на помилках. Ярослав Квасній та Андрій Саламаха по черзі засмучували Ігора Стасюка на що гості відповіли лише одним влучним ударом у виконанні Андрія Кузика. Отож, 4-1 яскрава перемога «КІВС Енергії - 2».

«Ми задоволені результатом. Хлопці віддали усі сили. Впевнену гру в рамці продемонстрував Юра Яремчук, тим самим додав команді впевненості на завершальній стадії. Також відзначу, що сьогодні на нашій стороні були стандарти. Ми забили перший гол з чудового розіграшу. Усі старались і заслужили на перемогу», - розповів після матчу головний наставник «КІВС Енергії-2» Назар Станкевич.

“in.It” - “DevPlanet” - 2:1
Писько Я. 1 хв., Саприка Р. 26 хв. - Павлів О. 19 хв.
in.IT: Грицків, Мірзаєв - Федюк, Писько, Галамага, Танечник - Абрамчук, Когут, Саприка, Буцик, Нідзельський.

Для господарів матч проти «планетарників» розпочався, мов у найкращому сні. Уже на першій хвилині Ярослав Писько влучним ударом з-за меж штрафного майданчика відкрив рахунок - 1:0. Розлючені таким перебігом подій підопічні Євгена Москвіна кинули усі сили, щоб якнайшвидше компенсувати фору. Гра на зустрічних курсах призвела до великої кількості фолів. За 4 хвилини до завершення першого тайму господарі заробили дабл-пенальті. Вирок взявся виконувати Олег Савін, однак постріл останнього прийняла на себе стійка. До перерви рахунок так і не змінився.

На другий тайм суперники вийшли ще більш зарядженими. Результат точно не влаштовував номінальних гостей, тоді як господарі більше зосередили зусилля на грі в обороні. Під час стрімкої контратаки захист господарів дав збій і своїм момент скористався сповна новачок “DevPlanet” Олег Павлів - 1:1. Здавалось, що в рівній грі закономірним результатом має бути нічия, однак визначальною в матчі стала 26 хвилина. Писько пробив по воротам та влучив у руку Савіну, який знаходився в межах штрафного майданчика. Арбітри без вагань вказали на шестиметровий. Стати героєм поєдинку захотів Саприка. У самий відповідальний момент Роман не схибив та приніс перемогу “in.It” з рахунком 2-1.

“Avenga” - “GreenDay Metal” - 2:2
Дудаш О. 9 хв., Патько О. 13 хв. - Шафранський С. 6 хв., Чеботарьов О. 26 хв.

Заключний матч третього туру виправдав усі очікування. “Avenga” хотіла максимально відірватись від суперників, а “GreenDay Metal” вибратись з останнього місця турнірної таблиці. Одні та інші зі своїм завданням мінімально впорались, але по ходу гри мали усі передумови, щоб досягнути більшого.

Краще розпочали звітну гру «металісти». Шафранський вийшов на рандеву з Морикишкою та вивів гостей вперед - 0:1. Відповідь господарів не стала на себе довго чекати. Уже через три хвилини Дудаш прицільним ударом зрівняв рахунок 1-1. Розпочинати усе заново “Avenga” не захотіла та ще до перерви забила вдруге. Патько отримав оперативний простір та прицільно пробив у ближній кут воріт Жезла - 2:1.

Шоковані власними діями у захисті «металісти» на другий тайм вийшли значно агресивнішими. Відступати було нікуди, тому досить рано команда Василя Дениса перейшла на гру в п‘ять польових гравців. Якщо у двох стартових турах подібний хід дивідендів не приніс, то цього разу гості на нічию заслужили. Олег Чеботарьов не тільки надійно виконував функції голкіпера, а в потрібний момент став наконечником затяжної атаки, яка закінчилась голом. Отож, 2-2 бойова нічия на користь уболівальників.

Перенесений матч першого туру

"Ураган-3" Івано-Франківськ - "GreenDay Metal" Львів - 2:1 (0:0)
Бессонов (21), Лейб'юк (28) - Шафранський (26)
"Ураган-3": Гуйван (в) - Сенюк, Лейб'юк, Онуфрак, Негела - Британ (к), Баланик, Бессонов, Ткачук, Бойків, Петросюк - Гордієвич (в), Хомяк (в). Головний тренер: Юрій Іванишин.
"GreenDay Metal": Жезло (в) - Шафранський, Чеботарьов, Денис, Маринюк (к) - Тарасович, Максимик, Лещишин, Кольцун, Кіндратів - Русецький (в). Головний тренер: Василь Денис.

Перед початком гри важко було спрогнозувати фаворита в поєдинку. Звичайно, досвіду на такому рівні в гравців «GreenDay Metal” куди побільше. Поразка «металістів» у попередньому турі змушувала підопічних Василя Дениса грати агресивно. В свою чергу «Ураган - 3» не лише знайшов протидію, а й звів шальки терезів на свою користь.

Перший тайм закінчився без голів. Фолів теж було небагато. Усього три на дві команди. То одні, то інші насамперед думали про власний захист. Стрімголов вперед ніхто не біг, а  очікував помилки суперника. Всередині тайму міг відзначитись Шафранський, однак удар Сергія прийняла на себе стійка.

Усе найцікавіше розпочалось після перерви. З стартових секунд другогої половини матч почав нагадувати гойдалки. Спершу Жезло ліквідував загрозу біля власних воріт, а хвилиною пізніше Гуйван врятував франківчан від прицільного удару Тарасовича. На 21 хвилині гри «Урагану-3» вдалась стрімка контратака, яку завершив Ігор Бессонов - 1:0. Приходити до тями номінальні гості довго не стали уже через 5 хвилин Сергій Шафранський зрівняв рахунок - 1:1. Здавалось, що в рівній грі повинен бути й аналогічний результат, але не того вечора. 28 хвилина стала вирішальною у поєдинку. Станіслав Лейбюк отримав оперативний простір та завдав більярдного удару - 2:1 на користь «Урагану-3».

4 тур

«GreenDay Metal» - «КІВС Енергія - 2» - 3:2
Кольцун С. 27 хв., Кіндратів Р. 29 хв. - Квасній Я. 22, 26 (автогол), Саламаха  А. 30 хв.

Першими на майданчик палацу спорту «Галичина» вийшли досвідчені «металісти» та молоді «енергетики». Спостерігати за видовищем можна було в прямому ефірі, тому великий палець вгору для тих уболівальників, які не пропустили трансляції.
Зі старту гри Шафранський і компанія заволоділи ініціативою, але усі старання господарів зводив нанівець кіпер гостей Яремчук. Здаватись без бою підлеглі Назара Станкевича теж не мали бажання і ще до перерви не один раз з небезпечних позицій пробивали по воротам Жезла. До перерви жодній з команд так і не вдалось відзначитись. Усе найцікавіше розпочалось в другому таймі. На 22 хвилині Ярослав Квасній здійснив рейд правим флангом і блискучим ударом відкрив рахунок - 0:1. Приголомшені таким розвитком подій гравці «GreenDay Metal» швидко перелаштувались та почали грати з п‘ятим польовим гравцем. Нова схема тут же виправдала свої очікування. Спершу Квасній після удару Шафранського зрізав м‘яч у власні ворота, а через хвилину Кольцун вивів господарів уперед. Якщо «металістам» гра без голкіпера принесла бажаний результат, то «КІВС Енергія - 2» такою можливістю не скористалась. Ба-більше, гості пропустили знову. Кіндратів відправив третій м‘яч у порожні ворота суперника. За 10 секунд до кінця поєдинку гості все ж скоротили відставання до мінімуму. Постарався Саламаха, однак на більше в команди Назара Станкевича не вистачило часу. Уже після фінального свистика незадоволений діями арбітрів Шафранський отримав другу жовту картку, яка автоматично перетворились в червону. Тепер Сергію через надмірний сплеск емоцій щонайменше доведеться пропустити найближчу гру проти “DevPlanet”.

"Бастіон" Львів - "Ураган-3" Івано-Франківськ - 4:2 (2:0)
Лейб'юк (11, аг), Багряк (12), Гриник (16), Британ (28, аг) - Британ (23), Бессонов (30)
"Ураган": Гуйван (Хомяк, 18) - Баланик, Британ, Бессонов, Ткачук - Негела, Бойків, Лейбюк, Онуфрак, Бельбас, Петросюк. Головний тренер: Юрій Іванишин.
"Бастіон": Стасюк (в) - Багряк, Цимбаляк, Кузик, Гриник, Любуська, Моночков. Іванишин, Чабан, Кудінов. Представник команди: Володимр Артим.

Західноукраїнське дербі як і належить виправдало усі очікування. Ледь не кожен епізод закінчувався штовханиною, небезпечним моментом або забитим м’ячем. Поки основана команда «Урагану» знущалась в рамках Екстра-ліги над житомирським «ІнБев», то другий склад намагався нав‘язати боротьбу «Бастіону». В першому таймі гості виглядали досить бадьорими, поки на 11 хвилині не зрізали «круглого» у власні ворота. Не зуміли «дракони» провести бодай однією змістовної атаки, як тут же пропустили вдруге. Знову стандарт прийшов на допомогу господарям. Багряк першим відгукнувся на передачу Цимбаляка та подвоїв перевагу. До перерви рахунок більше не змінювався, але як тільки команди повернулись на майданчик Гриник чи не першим дотиком зробив рахунок 3:0. Здавалось, що гру зроблено, але травма Багряка сплутала усі карти підопічним Ігоря Кудінова. «Ураган» змінив кіпера на п‘ятого польового і одразу відквитав один гол. Героєм епізоду став Британ. Щоправда, то був не останній м‘яч Андрія у грі. За дві хвилини до фінального свистка гравець «Урагану» відзначився у власні ворота. Остаточний результат у протистоянні ударом зі штрафного встановив Бессонов - 4:2 на користь «Бастіону».

“Avenga” - “DevPlanet” - 2:0
Патько (2)

Підбили підсумки четвертого туру підопічні Євгена Москвіна. Як згадували раніше в анонсі, за одну команду досвідчений футзаліст грає, а іншу тренує. Допомагати кожній по тайму Євген не захотів та й з другої сторони регламент не дозволяє. З перших секунд «планетарники» дали зрозуміти, що лідеру турнірної таблиці буде досить складно. Забий на третій хвилині Михалюньо, то результат міг бути зовсім іншим. Тільки як говорить правило: «не забиваєш ти - заб‘ють тобі!» Так сталось і в цьому поєдинку. Свій перший момент використав Патько та вивів «Авенгу» вперед. До перерви команди продовжували транжирити моменти, але рахунок на табло так і не змінився. Пауза більше пішла на користь господарям, які змусили суперників частіше порушувати правила. За 6 хвилин до кінця матчу другу жовту отримав Ленько та залишив партнерів по команді у меншості. Таким подарунком сповна скористався Патько. Дубль Ореста приніс перемогу «айтішникам» з рахунком 2:0.

5 тур

“Бастіон”- “in.It” - 0:4
Писько Я. 7,23 хв., Саприка Р. 26, 29 хв.
in.IT: Грицків, Мірзаєв - Федюк, Писько, Галамага, Танечник - Абрамчук, Когут, Саприка, Буцик, Нідзельський, Ілляш.

Розпочався день грою між командами, які мали усі шанси скоротити відставання від лідера чемпіонату до мінімуму. В активі кожної перед стартовим свистком було по одній поразці та дві перемоги. До слова, матч за «шість» очок значно краще вдався господарям. Уже на 7 хвилині індивідуальні якості Ярослава Писька вивели «in.It» вперед. До перерви більше ніхто у складі обох команд так і не забивав. «Бастіону» вкрай бракувало Багряка, а гості чекали чергової помилки від господарів. Всередині другого тайму підопічні Ігоря Кудінова пішли у ва-банк, замінивши воротаря на п‘ятого польового гравця і тут же пропустили вдруге. Той же Писько прекрасним ударом з власної половини поля подвоїв перевагу для своєї команди. До завершення матчу в «Бастіону» було щонайменше 7 хвилин, аби відігратись, однак всі крапки над «і» розставив дубль Романа Саприки. Отож, 0-4 на користь колективу Андрія Федюка.

КІВС "Енергія-2" Львів - "Ураган-3" Івано-Франківськ - 2:3 (1:1)
Тимців (10), Квасній (25) - Сенюк (15), Британ (29), Баланик (30)
КІВС "Енергія-2": Яремчук (в) - Квасній (к), Тимців, Саламаха, Легчанов - Лютий, Леськів, Михайлишин, Константінов, Король, Хорош, Мельник - Новак (в). Головний тренер: Назарій Станкевич.
"Ураган-3": Хомяк (в) - Британ (к), Баланик, Бессонов, Ткачук - Сенюк, Лейб'юк, Онуфрак, Негела - Бойків, Петросюк - Гуйван (в). Головний тренер: Юрій Іванишин.

Західноукраїнський трилер виправдав усі очікування. Уболівальники івано-франківської команди точно переглядатимуть звітний матч по другому колу, а особливо кінцівку поєдинку. Старт першого тайму пройшов у доволі спокійній атмосфері. Суперники, наче боялись один одного і не дуже рішуче прагнули атакувати. Ближче до 10 хвилини «енергетики» увімкнули свою потужність та цілком закономірно забили першими. Тимців вдало зіграв на добиванні та відкрив рахунок. З відповіддю «дракони» не забарились та ще до перерви відновили паритет. Сценарій другої половини зустрічі став відзеркаленням подій, які проходили у стартові 15 хвилин. Господарі знову вийшли вперед. Прекрасний гол забив Квасній. До завершення поєдинку залишалось усе менше часу і «дракони» перейшли на гру в п‘ять польових гравців. Зразково оборонятись «Енергії - 2» не вдалося. На годиннику залишалось всього 80 секунд, але гості скористались ними сповна. Спершу Британ зрівняв рахунок, а перед самою сиреною Баланик подарував «Урагану - 3» вольову перемогу.

“GreenDay Metal” - “DevPlanet” - 3:1
Павлів О. 3 хв. (автогол), Боднар Т. 10 хв. (автогол), Максимик О. 21 хв. - Павлів О. 17 хв.

Завершився тур грою між Давидом і Голіафом. Щоправда у цій сутичці переміг фаворит. Не можна сказати, що матч для підопічних Василя Дениса став легкою прогулянкою, хоча розпочався досить вдало. Уже на 3 хвилині після удару Тарасовича м’яч поцілив у ногу Павліва та рикошетом влетів у ворота «планетарників» - 1:0. На екваторі першого тайму трапився другий курйоз біля воріт гостей. Лещишин пробив у стійку - «шкіряний» відбився у спину Боднару та вдруге змусив “DevPlanet” розпочинати з центру поля. Свою гру гості віднайшли після перерви. Сікач асистував Павліву, а Олег першим дотиком переграв Русецького - 2:1. Окрилений власним успіхом «Давид» забув про захист та кинув усі сили, аби зрівняти рахунок. На жаль, не судилось. У цій історії жирну крапку під кінець дуелі поставив Максимик - 3:1 на користь “GreenDay Metal”.

6 тур

«Бастіон» - «Avenga» - 8:4
Любуська А. 5 хв., Гриник В. 6, 23, 30 хв., Чабан М. 11, 20хв., Цимбаляк Н. 17, 18 хв. - Москвін Є. 9, 21 хв., Патько О. 23 хв., Дудаш О. 27 хв.

Підопічні Євгена Москвіна залишались єдиною командою, яка не програвала в рамках чемпіонату. У чотирьох матчах гості зуміли набрати 10 залікових балів та розпочали Новий рік в якості лідера. Господарі у свою чергу не мали чим похизуватись. Дві поразки та стільки ж перемог змушували підопічних Ігоря Кудінова зі старту гри вмикати максимальні швидкості. Уже на 5 хвилині старання «Бастіону» увінчались успіхом. Любуська забив перший м‘яч команди в Новому році. Підтримав почин партнера через 40 секунд Гриник - 2:0. Скоротити гандикап до мінімуму вдалось Москвіну, але ще до перерви Чабан знову збільшив перевагу. Заключна 15- хвилинка стала показовою для Цимбаляка і компанії. Спершу Назар оформив дубль, а на 20 хвилині другим м‘ячем відзначився Чабан. На цьому феєрія голів не завершилась. Знову свої індивідуальні якості продемонстрував Євген Москвін - 6:2. До фінального свистка залишалось достатньо часу і найкраще ним скористався Гриник. Володимир у цій грі оформив хет-трик. Два рази своє прізвище до протоколу гравець записав між 23 та 30 хвилинами. Поміж тим дещо скоротити відставання вдалось Патьку та Дудашу. Отож, 8-4 на користь номінальних господарів.

"Ураган-3" Івано-Франківськ - "in.IT" Львів - 0:0 (0:0)
"Ураган-3":
Гуйван (в) - Британ (к), Баланик, Бессонов, Лейб'юк - Сенюк, Ткачук, Онуфрак, Негела - Бойків, Петросюк - Хомяк (в). Головний тренер: Юрій Іванишин.
"in.IT": Грицків (в) - Танечник (к), Федюк, Галамага, Нідзельський - Буцик, Абрамчук, Саприка, В. Когут, Писько - Мірзаєв (в). Головний тренер: Андрій Федюк.

Центральна зустріч шостого ігрового дня пройшла без голів. Поєдинок «атішників» проти «драконів» цілком справедливо можна було порівняти не з шаховою партією, а хокейним матчем. З початком стартового свистка в очах гравців обох команд було помітне полум‘я, яке в жодному разі не нагадувало бенгальський вогник. Якщо в дебюті першого тайму суперники більше намагались ловити один одного на помилках, то уже з 10 хвилини медичний персонал все частіше вибігав на майданчик, аби надати допомогу гравцям після доволі жорстких зіткнень. Цікаво, що лише наприкінці другої половини гри команди обмінялись стовідсотковими моментами. Удар Федюка парирував Гуйван, а після пострілу Бессонова «in.IT» врятував Грицків. У підсумку нульова нічия.

«DevPlanet» - «КІВС Енергія - 2» - 1:3
Савін О. 12 хв. - Хорош Ю. 3, 5 хв., Квасній Я. 13 хв.

Завершувалась субота матчем між аутсайдерами. Дублери «Енергії» прекрасно розпочали звітну зустріч і до 5 хвилини змусили Боднара двічі діставати м‘яч з сітки власних воріт. Як у першому, так і другому епізоді найбільше постарався Хорош. Лише після двох швидких голів гості дещо заспокоїлись та дозволили супернику перевірити на міцність власного голкіпера. Яремчук у рамці гав не ловив. Спершу відбив дальній удар Павліва, а після цього не дозволив відзначитись Сікачу. Розлючені своїм невезінням господарі все-таки скоротили відставання. Постарався Савін. Щоправда радість на обличчі «планетарників» тривала не довго. Уже через мить індивідуальні дії Кваснія знову засмутили Боднара - 1:3. Після перерви сценарій матчу не змінився. Одні хотіли, але не змогли, тоді як інші впевнено грали від оборони і зберегли здобуту в першому таймі перевагу.