БразилияБразилия. 9 тур. Лидеры идут без осечекЛига чемпионов УЕФА«Кайрат» возглавил клубный европейский рейтингБеларусьМинская «Столица» – чемпион Беларуси-2018/19!Экстра-лига«Екстра-футзал»-18/19: випуск № 35ЧехияМаксим Литвинов и Арчил Себискверадзе – игроки чешского «Сварога»Экстра-лигаОфіційно: Андрій Лисенко, Микита Сторожук та Владислав Моспан залишають «Ураган» ИталияНовый тренер «Реал Риети» Дуда: «Клуб верит в мои идеи» Юношеский футзалНа «Montesilvano Futsal Cup-2019» зіграють юнацька та дівоча збірні України (U-17)ПортугалияПедру Кари покидает «Спортинг»Экстра-лигаВалерій Легчанов: «Задоволений прогресом молоді в цьому сезоні»Экстра-лигаАндрій Цілик продовжить кар'єру в «ХІТі»Экстра-лигаВ'ячеслав Чуднов залишає «Продексім»ИспанияИспания. Финал. Все решится в БарселонеЭкстра-лигаВіталій Радевич: «Не зовсім задоволений собою, знаю, що можу краще»Детский футзал«Chornomorsk Cup – 2019» (U-13): результати третього ігрового дняИталия«Аква&Сапоне» отправляется на поиски наследника Тино ПересаЭкстра-лигаВіталій Радевич близький до переходу в «Ураган»Детский футзал«Chornomorsk Cup – 2019» (U-13): результати перших двох ігрових днівПортугалия«Бенфика» – чемпион Португалии-2018/19!ИталияУмберто Онорио – самый «золотой» человек итальянского футзала

Экстра-лига. 12 тур. Невероятный «камбэк» «Урагана»

В центральном матче тура «Ураган» сравнял счет за пять секунд до сирены, уступая после первого тайма 0:4

«ХІТ» – «Сокіл»  7:1 (4:1)
“ХІТ”: Сухов, А. Борсук, Педяш, Чепорнюк, Журба, Школьний, Колесников, Корнійчук, Тменов, Дзюба, Боргун, Жук. Запасні: Іваняк
“Сокіл”: Ліпчинський, Вербовий, Подлюк, Хамданов, Щербань, Сорока, Борисевич, Черниш, Абзалов, Первєєв, Єлфімов. Запасні: Шевченко
Голи:  А. Борсук (1), Педяш (4), Журба (15), Боргун (18), Корнійчук (21), Чепорнюк(24), Тменов (38) – Хамдамов (7)
Попередження: Щербань (22), Борисевич (27)

До п’яти матчів поспіль у сезоні та до чотирьох поспіль поєдинків у чемпіонаті Екстра-ліги продовжив свою безвиграшну серію “Кардинал-Рівне”. В Івано-Франківську команда Станіслава Гончаренка впустила перемогу, ведучи по ходу зустрічі з перевагою у чотири голи, і пропустивши вирішальний м’яч за 5 секунд до фінальної сирени.

“Ураган” – “Кардинал-Рівне” – 4:4 (0:4)
Чемпіонат України з футзалу, Екстра-ліга, 12 тур
12 січня 2019 року, Івано-Франківськ, манеж КФВ
Арбітри: Ю. Кондратьєв, Д. Каркаєв (обидва – Київ), Т. Дем’янчук (Івано-Франківськ)
Хронометрист: П. Липецький (Івано-Франківськ)
Спостерігач арбітражу: С. Дребужан (Мукачеве)
“Ураган”: Кардаш (Колток, 21) – Федюк, Кордоба, Фаренюк, Когут – Микитюк, Лебідь, Цілик, Абакшин. Запасні: Лисенко, Шеремета, Сторожук, Моспан.
Головний тренер: Максим Павленко.
“Кардинал-Рівне”: Морикишка – Салтанов, Поночовний, Ардашніков, Назаров – Мануйленко, Басич, Горпинич, Кравцов. Запасні: Свинарчук, Іванюк, Кравчук.
Головний тренер: Станіслав Гончаренко.
Голи: Кордоба (25), Фаренюк (26, 40), Когут (32) – Мануйленко (3, 17), Салтанов (13), Басич (17)
Попередження: Кордоба (30), Когут (35) – Мануйленко (11), Салтанов (21)
“Кардинал-Рівне” дуже вдало розпочав перший у новому календарному році матч – в Івано-Франківську проти місцевого “Урагана”. Витримавши стартовий тиск “драконів”, рівняни забили швидкий гол. Роман Горпинич вивів тет-а-тет із Кардашем Максима Мануйленка, який випередив Романа Кордобу і відкрив рахунок у зустрічі – 0:1.
Суперники “завелися”. Андрій Федюк потужно пробив у руки Ярославу Морикишці. Вихід на голкіпера гостей не реалізував Артем Фаренюк, а біля протилежних воріт Кардаш завадив відзначитися Ігорю Салтанову.
Ближче до середини тайму двічі поспіль свої моменти не реалізували Лебідь та Абакшин. Удар першого ногою парирував Ярослав Морикишка, а другий пробив головою поряд зі стійкою.
Коли тиск “Урагану” сягнув апогею – забив “Кардинал-Рівне”. Ігор Салтанов у дотик замкнув передачу Андрія Ардашнікова з кутового.
Господарі заграли ще швидше, але безрезультатно. Натомість, підопічні Станіслава Гончаренка до перерви ще двічі вміло ловили суперників на контратаках. Передачу Максима Мануйленка реалізував Олександр Басич. А менш, ніж за хвилину після асисту Ярослава Морикишки дублем відзначився Максим Мануйленко – 0:4!
У перерві згадався заключний матч рівнян у минулому році, коли вони втратили перевагу у три м’ячі у грі проти одеського “Епіцентра”. Цього разу, психологічний удар був ще сильнішим.
Після перерви господарі значно додали обертів і гравцям рівненського клубу довелося більше думати про оборону власних воріт. Втім, певний час “Кардинал-Рівне” впевнено відбивався. Аж поки Роман Кордоба і Артем Фаренюк упродовж хвилини не вразили ворота Ярослава Морикишки двічі. До речі, в обох епізодах асистентом виступив Юрій Когут, який свого часу грав за “Кардинал-Рівне”.
Ще за шість хвилин сам Юрій Когут скоротоив відставання свої команди до мінімуму – 3:4.
Після цього гольові моменти біля обох воріт посипалися, як з рогу достатку. Двічі у стійку влучив Ярослав Лебідь. Господарів каркас воріт врятував після пострілу Романа Горпинича.
Втім, “Кардинал-Рівне” мав усі шанси довести гру до логічної перемоги. Якби не прикрий епізод за 5 секунд до фінальної сирени. Після удару відчаю від Романа Кордоби м’яч вийшов в аут. Господарі дуже швидко розіграли “стандарт” і ніхто з гравців “Кардинала-Рівне” не зіграв проти вільного Артема Фаренюка, який головою практично заніс м’яча у ворота.
“Кардинал-Рівне” вдруге поспіль втрачає перемогу перед самою сиреною. І готується до кубкового протистояння зі столичним “ХІТом”.

Прес-служба МФК “Кардинал-Рівне”

Львівська “Енергія” здолала вдома “ІнБев/НПУ” (Житомир/Київ) з рахунком 4:2 у матчі 12 туру Екстра-ліги.
Суперники розпочали поєдинок доволі жваво, хоча для обох команд це був перший матч у 2019 році після перерви у чемпіонаті.
На старті гри Тарас Кузь небезпечним ударом перевірив готовність голкіпера “ІнБев/НПУ” Віталія Бірова, а згодом вже воротар енергетиків Назар Войтович і каркас воріт врятували “зелено-білих” після удару Євгена Яблонька.
Команди “насідали” на ворота, адже завдання у кожної було лише одне — перемога. Тож у воротарів було предостатньо можливостей демонструвати свою майстерність.
На 12 хвилині львів'яни реалізували свою нагоду. Після помилки гостей на своїй половині майданчика Олег Легендзевич влучно пробив орієнтовно з десятиметрової позначки — 1:0!
Через три хвилини “Енергія” розвинула успіх. Дальній удар Тараса Кузя парирував Віталій Біров, але першим на добиванні опинився Віталій Ковальчук — 2:0!
Саме за такого рахунку команди пішли на перерву. Після відпочинку суперники заграли ще активніше. М'яч практично не затримувався у центрі майданчика, гольові моменти виникали регулярно біля обох воріт.
Аби збити атакувальний запал гостей наставник енергетиків Валерій Легчанов часто випускав п'ятим польовим Сергія Коваля.
І енергетики знову досягли успіху на 29 хвилині. Тарас Кузь скористався помикою суперників, заволодів м'ячем та реалізував вихід сам на сам — 3:0!

Цікавий футзал продовжувався, “ІнБев/НПУ” намагався врятувати матч, енергетики гостро відповідали, а за першої ж нагоди атакували вп'ятьох.
На 35 хвилині гостям вдалось скоротити розрив і повернути інтригу, скороставшись відсутністю воротаря. Ударом з центру майданчика відзначився Євген Смоловик — 3:1.

Тепер вже команда Валерія Директоренка атакувала вп'ятьох, у воротарській футболці на майданчик виходив Максим Чеберяк.
Але відзначились знову енергетики, розігравши комбінацію як по нотах на 39 хвилині. Степан Струк зі своєї половини майданчика віддав передачу на Олега Легендзевича, який відпасував у штрафний майданчик, а завершив атаку Сергій Коваль — 4:1!
Гості не здавались і зуміли забити ще раз на 40 хвилині. М'ячів у свій актив записав Максим Войток — 4:2. Більше голів у цьому матчі не було.
Відзначимо, що на останній хвилині у складі енергетиків дебютували у Екстра-лізі одразу двоє гравців юнацької команди — Ярослав Квасній та Ігор Тимців.

Фінальна сирена зафіксувала перемогу “Енергії” і здобуття трьох очок у першому офіційному матчі в 2019 році. Львів'яни хоч і залишаються на п'ятому місці, але скоротили відставання до третьої позиції до двох балів.

12 тур. 12 січня 2019 року. Екстра-ліга. Львів. ПС “Галичина“
“Енергія” (Львів) - “ІнБев/НПУ” (Житомир/Київ) — 4:2 (2:0)
Голи: Легендзевич (12), Ковальчук (15), Кузь (29), Коваль (39) — Смоловик (35), Войток (40).
“Енергія”: Войтович — Струк, Кузь, Ковальчук, Коваль, Легендзевич, Пелех, Гасюк, Ременець, Квасній, Тимців — Пітуля, Грицків.
“ІнБев/НПУ”: Біров — Войток, Чеберяк, Смоловик, Карбула, Бакум, Яблонько, Мороховець, Директоренко, Івановський — Соколовський.
Попередження: Ковальчук (10).
Арбітри: С. Подворний, Д. Божко (обидва – Хмельницький), Я. Сторожук (Львів)
Хронометрист: В. Болізюк (Львів)
Спостерігач арбітражу: Ю. Веремчук (Рівне)

Прес-служба ФК “Енергія”

Не по желанию команд, а по «велению» нынешних турнирных дел на площадке в Одессе сегодня сошлись соперники из нижней части таблицы. В футбольных кругах такие матчи принято называть «лобовыми», в кругах разговорных про такие говорят как о тех, где следует брать «свои очки». Разумеется, что и одесситы брали это в расчет, являясь безусловными фаворитами поединка.

На деле же гости уже на 34 секунде «заработали» желтую карточку для Дениса Соцкого и едва не довели до верного опасный штрафной. Все тот же Соцкий вскоре уже самолично заработал штрафной – удар Константина Бондаренко отразил Васильченко. В остальном, легкой прогулки запорожцы сопернику явно не предлагали: наносили удары при первой возможности, а в своей штрафной действовали предельно осторожно. К пятой минуте, когда на площадке установилось игровое равенство, Эпицентр мог нарваться на разящую контратаку. Если бы не уверенные действия Сергея Панибратца, сменившего в «рамке» Виталия Зеленчука, Яссин Эссаргини почти наверняка забил бы.

А на 8 минуте «привет» бывшей команде мог передать уже Антон Гай, но и тут игра Панибратца в «ближнем бою» оказалась безукоризненной! Хозяева игрой «на ближнем расстоянии» избалованы не были. Регулярная «пристрелка» держала в тонусе Васильченко, не давала скучать болельщикам, однако должного эффекта не приносила. Между тем, Панибратец оставил за собой еще один выход один на один, на этот раз – с Огнистым. Все вопросы относительно провалов в центре площадки могли быть сняты на 10 минуте. Сергей Коваленко скинул мяч Дмитрию Дрозду, перед которым был только голкипер, но игрок Эпицентра пробил рядом с дальней стойкой.

Одесская команда наращивала преимущество – в рост параллельно шли и фолы. К 13 минуте хозяева остановились в шаге от шестого, рискуя нарваться на дабл-пенальти. Неудивительно, что вынужденная осторожность постепенно вернула контроль над мячом на сторону АРПИ. А на 18 минуте случился тот самый 6-й фол, и за ним – пропущенный мяч. Андрей Огнистый пробил по бильярдному точно, уложив мяч рикошетом от стойки – 0:1. Не заставил себя ждать и 7-й фол, причем штрафной разыгрывался даже на полметра ближе 10-метровой отметки. К радости одесской публики, Огнистый на этот раз оказался менее точен: Панибратец здорово выставил руку и мяч срикошетил в перекладину.

В перерыве штрафные очки, как водится, обнулились, и, по большому счету, ничего еще для Эпицентра потеряно не было. Уверенности одесситам было не занимать, а на 24 минуте – еще и везения, поскольку выставленная рука Сергея Панибратца после удара Кондращенко снова спасла хозяев от второго гола. По тому, как росло преимущество АРПИ, становилось понятно, что одесская команда будет искать свой шанс на контратаках. Ну а пока, на 30 минуте голкипер хозяев выиграл очную дуэль у Гая, а следующее такое противостояние, с Огнистым, завершилось уже, увы, в пользу запорожцев – 0:2.

Федор Пылыпив не стал таить надежды на перемены в игре при классических «4+1», и после тайм-аута велел Сергею Коваленко надевать майку «пятого». Довольно быстро это закончилось неплохим ударом Руслана Остапчука и… спасением в исполнении Дениса Соцкого, который помешал Моспану забить третий гол. Несмотря на все старания, хозяевам никак не удавалось устроить затяжную «карусель» у ворот АРПИ. Рейды с пятью полевыми завершались либо неточным ударом, либо опасным перехватом. Да и Денис Соцкий редко уходил с места «страхующего» на своей половине площадки.

Прекрасная возможность «размочить» счет была у Остапчука, который буквально с метра не сумел замкнуть передачу Соцкого. Такой же трюк Руслан повторил и за минуту до финального свистка – теперь уже мяч попал в стойку. Гости, при этом, не уходили в глухую оборону: увеличить перевес они могли усилиями Моспана, не попавшего в ворота с острого угла, и Йапарамы, промахнувшегося мимо пустой «рамки».
Эпицентр проиграл, при этом не забил сопернику ни одного мяча – такое с одесситами случается редко, тем более дома…

Футзал Одессы

«Эпицентр К Авангард» Одесса – «АРПИ» Запорожье – 0:2 (0:1)
12 января, 2019 (суббота). 13:00. Одесса. Спорткомплекс СКА.
«Эпицентр К Авангард»: Панибратец – А.Бондаренко, Остапчук, К.Бондаренко, Соцкий, Леонов, Теряев, Мирошник, Коваленко, Сандул, Дрозд, Гирка, Пороша – Зеленчук. И.о. главного тренера: Фёдор Пылыпив.
«АРПИ»: Васильченко – Эссаргини (к), Йапарама, Трубаров, Гай, Огнистый, Лемеш, Олищук, Моспан, Кондращенко, Будин, Харченко, Гурко. Главный тренер: Максим Павлюк.
Голы: Огнистый, 18 – с дабл-пенальти (0:1). Огнистый, 30 (0:2).
Нереализованный дабл-пенальти: Огнистый, 19 (Панибратец).
Предупреждения: Соцкий, 1, А.Бондаренко, 19, Дрозд, 31, Остапчук, 40 – Гай, 16, Олищук, 16, Йапарама, 33, Моспан, 35.
Арбитры: Ярослав Вовчок (Ивано-Франковск), Максим Слободянюк (Винница).
Третий арбитр – Евгений Гордиенко (Одесса).
Хронометрист – Алексей Диденко (Одесса).
Наблюдатель арбитража – Олег Иванов (Днепр).

Первый официальный матч в 2019 году не мог быть для «Продэксима» из разряда рядовых, хотя бы по причине тех изменений, которые произошли в тренерском штабе команды. Каков он, «Продэксим» под руководством Хави Родригеса, должна была показать игра в Покровском с серьезным соперником, каким является местный «Титан». Дополнительной принципиальности ему добавляли и результат матча первого круга, и наличие футболистов, которые в разные годы играли за обе команды, среди которых особняком Максим Бессалов. Проведя начало этого сезона в «Титане», буквально за день до игры он вновь стал «продэксимовцем».

Соперники решительно были настроены на атакующий футбол, и зрителям скучать не приходилось – только наблюдай за голевыми моментами. На 3-й минуте Волянюк оказался один перед Мельником, но пробил во вратаря. Вскоре Шпигарь каким-то чудом не смог результативно замкнуть штангу после силового прострела – мяч пролетел над перекладиной. Как это правильно нужно делать, через минуту показал Николай Белоцерковец, откликнувшись на передачу Шотурмы – после удара нашего игрока мячу, кроме сетки ворот, деваться было некуда.

Так «Продэксим» повел в счете, и игра еще больше раскрылась. На удар рядом со штангой Зварыча ответил аналогично Милинький. Шпигарь после углового был первым на мяче в штрафной – гостей выручил Савенко. Волянюк со штрафного мощно приложился к мячу, когда же Мельник его отбил перед собой, сыграть на добивании было некому. На 10-й минуте Волянюк и Рониньо вдвоем оказались на дуге, но так и не разобрались, кому же пробить по воротам. А на 13-й минуте «Продэксим» упустил еще шанс удвоить счет. Покровчане допустили два касания голкипера – это был свободный с 6-ти метров, однако удар Корсуна пришелся во вратаря хозяев.

Команды продолжали играть остро, но без голов. На 16-й минуте Зварыч издали пробил над перекладиной. Еремин вскоре на угловом метров с 13-ти отправил мяч в направлении девятки, но Савенко сыграл блестяще. Тут же Клаудиньо справа выскочил один на Мельника, уже и мимо голкипера пробил, но того успел подстраховать Свиридов. Количество перешло в качество все же у наших ребят. На 18-й минуте Корсун первым касанием принял длинную передачу от Савенко, вторым касанием вывел на удар Белоцерковца, который без тени сомнения вколотил мяч в ворота – и это 2:0.
До перерыва хозяева успели добраться до пяти фолов, но выжать 10-тиметровый из этой критической ситуации у соперника «Продэксиму» не удалось.
Начало же второго тайма повергло «Титан» в состояние грогги. Наши ребята дважды на стандартах выводили Волянюка на удары по воротам, и оба раза мяч вонзался в сетку. Забей Чуднов через минуту при выходе один на один, и судьба матча была бы решена окончательно. А 4 мяча, как показал 12-й тур и матч в Ивано-Франковске, отыграть за тайм можно.

Стоило подопечным Хави Родригеса чуть утратить концентрацию, как «Титан» воспрял. На 27-й минуте Савенко с трудом отбил удар Кожемяки, а еще через три минуты после своей же оплошности совершил один сейв за другим, отражая удары Ященко и Шеховцова.
Как же вовремя забил Виталий Скорый! Стило Ященко ценой желтой карточки сорвать нашу контратаку, как Рониньо со штрафного сильно пробил в направлении дальней штанги, и капитан «Продэксима» был уже в нужном месте.
Хозяевам ничего не оставалось, как переходить на игру с пятым. Игру спасти было уже невозможно, но вот сохранить лицо… При игре «4 против пяти» много стало событий у владений Савенко, и на 33-й минуте Калуков таки распечатал наши ворота. Хозяева продолжали играть с пятым на своем мяче, но обрезка Свиридова привела к рейду Зварыча на пустые ворота и к 6-му голу в ворота «Титана». При этом, играющий тренер покровчан едва не нарвался на красную карточку, когда Зварыч уже однозначно бы забивал, но вовремя понял бессмысленность своего нарушения, и для Свиридова обошлось лишь желтой.

До последних секунд покровчане стремились избежать разгромного счета, и до финальной сирены по голу в наши ворота забили Калуков и Кожемяка. Опять же, при нашей игре «четыре против пяти», чем показали главному тренеру «Продэксима», какое проблемное место нужно подтягивать.
6:3 – Хави Родригес с победы дебютировал в нашей Экстра-лиге, а «Продэксим», тем временем, взял убедительный реванш у «Титана». Однако, херсонцы по-прежнему четвертые в турнирной таблице, и каждый последующий матч для нашей команды как был, так и остается самым важным.
В чемпионате Украины в 13-м туре «мельникам» вновь предстоит играть в гостях, на этот раз в Ровно. Но до этого матча 19 января «Продэксим» на своей площадке в первом матче 1/8 финала Кубка Украины будет принимать «ИнБев/НПУ».

«Титан» (Покровское) – «Продэксим» (Херсон) – 3:6 (0:2)