Футзал в миреВін був зіркою збірної Англії з футзалу, але вирішив почати свій шлях у футболі з самих низівФутзал в миреАнатолий Тимощук будет играть за МФК «АЖИО»Экстра-лигаВолодимир Фелишин: «Гравці зразу не повірили, що «Енергія» буде грати у Вищій лізі»Экстра-лига«ХИТ» продолжает подготовку к сезону в КиевеФутзал в миреИсмаил Гибадуллин: «Знаю, что президент Республики Беларусь – это Лукашенко, а белорусский рубль называют зайчиками»Экстра-лигаИгроки «Продексима» поупражнялись в падел-теннисеЭкстра-лигаКалендар першої частини сезону FAVBET Екстра-лігиТурниры«Lviv Open Cup-2019». Оприлюднено перелік учасників та розклад турніруЖенский футзалГанна Прокопенко продовжить кар’єру в «Будстар-НПУ»Женский футзал«Будстар-НПУ» переглядає потенційних новачківЭкстра-лигаТаблиця переходів Favbet Екстра-ліги. Літо 2019ПольшаВіктор Кравцов приєднався до «Гатти Актив»Экстра-лигаЄвген Яблонько залишив «ІнБев»Казахстан«Все нормально». Динмухамбет Сулейменов объяснил уход из «Кайрата» и раскрыл грандиозные планыЭкстра-лигаFavbet Екстра-ліга – український футзал вперше отримав титульного спонсора Экстра-лигаДенис Овсянников: «Зимой позвонил президент «Food Centre-СумДУ» и предложил помочь клубу выйти в Экстра-лигу» ИспанияПауло Роберто обрали найкращим нападником за всю історію ЛНФССборная УкраиныЗбірна України зіграє з Румунією і Грузією у Івано-ФранківськуФутзал в мире«Блювейв Чонбурі» підписав Габріела ЛімуКазахстанДинмухамбет Сулейменов: «Три года я играл в футзал и работал слесарем. Бывало, "косили" от работы.»

Экстра-лига-2018/19. 2 этап. 2 тур. Уход «Титана», разгром в Ровно и новый лидер

«Титан» снимается с розыгрыша, чемпион громит «Кардинал-Ривне», а «Ураган» обыгрывает лидера и выходит на первое место

Второй тур 2-го этапа Экстра-лиги стал богатым на события. В среду «Титан» дома безоговорочно уступил «Энергии», после чего снялся с розыгрыша, и президент покровского клуба Анатолий Пучка пояснил причины такого решения.

А в субботу в чемпионате произошла смена лидера – «Ураган» в гостях одолел ХИТ и вышел на первое место. Киевляне с первой строчки опустились сразу на третью, поскольку «Продэксим» в Ровно разгромил «Кардинал-Ривне», сравнялся с ХИТом по очкам и обошел «кабельщиков» благодаря лучшей разнице забитых и пропущенных мячей (55-33 против 38-27).

Второй этап прогнозируемо превратился в турнир трех команд, которые поведут отчаянную борьбу за «золото». Шансы на «бронзу» не утратила «Энергия», но завоевать награды в этом сезоне «бело-зеленым» будет архисложно – как верно заметил
в своем интервью главный тренер «Продэксима» Хави Родригес, отыграть семь очков отставания в такой ситуации практически нереально.

Киев, суббота 20.04.19; СК «ЦСК ВСУ»
ХИТ (Киев) Ураган (Ивано-Франковск)   1:2 (0:1)
ХИТ: А.Сухов; И.Борсук, А.Борсук, С.Чепорнюк, С.Журба(кап), А.Колесников, А.Педяш, Н.Тменов, О.Боргун, Е.Жук; Е.Иваняк
Главный тренер – Дмитрий Шувалов
Ураган: В.Кардаш; А.Федюк(кап), Р.Кордоба, Ю.Когут, А.Фаренюк, Н.Микитюк, М.Сторожук, А.Цилык, Д.Абакшин; А.Лысенко, Я.Лебедь; Р.Колток
Главный тренер – Максим Павленко
Голы: А.Педяш (22) –  Д.Абакшин (4,39)
Предупреждение: Р.Кордоба (22)
Арбитры: С.Подворный (Хмельницкий), Б.Киндий (Львовская обл.), Г.Гора (Киев)
Наблюдатель арбитража: Ю.Веремчук (Ровно)

«ХИТ» в матче 2-го тура чемпионской группы уступил в Киеве ивано-франковскому «Ураган» со счетом 1:2. Это первое домашнее поражение нашей команды в нынешнем сезоне.
Счет открыли гости на 4-й минуте – Руслан Шеремета с углового выполнил передачу с углового, а Даниил Абакшин головой переправил мяч в ворота хозяев.
Столичные отыгрались в самом начале второй половины. Александр Педяш заработал штрафной, и сам же его четко реализовал – Саша пробил мимо Владимира Кардаша, впритирку со штангой – 1:1.
Не смотря на обилие моментов у обеих команд, равный счет держался до предпоследней минуты встречи, когда Абакшин замкнул у левой стойки прострел Ярослава Лебедя с правого фланга.
«Кабельщики» перешли на игру с пятым полевым, но спасти игру киевлянам не удалось.

У другому поспіль матчі фінальної частини чемпіонату футзальної Екстра-ліги “Кардинал-Рівне” пропускає сім м’ячів у власні ворота. Після фіаско в Івано-Франківську команда вдома поступається “Продексіму”.

“Кардинал-Рівне” – “Продексім”   0:7 (0:3)
Чемпіонат України з футзалу, Екстра-ліга, Фінал, 2-й тур
20 квітня 2019 року, Рівне, ДЮСШ-4
Арбітри: Руслан Лутій (Київ), Орест Дуцяк (Дрогобич), Володимир Дзюра (Рівне)
Хронометрист: Віктор Самков (Рівне)
Спостерігач арбітражу: В’ячеслав Дараган (Київ)
“Кардинал-Рівне”: Морикишка – Салтанов, Ардашніков, Кравчук, Кравцов – Мануйленко, Поночовний, Басич, Горпинич – Іванюк, Корнєв. Запасний: Свинарчук.
Головний тренер: Станіслав Гончаренко.
“Продексім”: Савенко (Ципун, 20, Бакінський, 32) – Скорий, Клаудіньо, Роніньо, Волянюк – Шотурма, Білоцерківець, Зварич, Корсун – Фетько, Бессалов, Чуднов.
Головний тренер: Хаві Родрігес.
Голи: Білоцерківець (13), Зварич (14, 27), Волянюк (19, 24), Клаудіньо (28, 29).
Попередження: Бессалов (37).
Вилучення: Кравцов (19)
Агресія і боротьба на кожному клаптику майданчика. За кожен м’яч. “Кардинал-Рівне” у прекрасному настрої розпочав гру проти діючого чемпіона. Упродовж стартової десятихвилинки гри рівняни втратили одразу декілька хороших нагод повести в рахунку. Вихід тет-а-тет із Савенком не реалізував Сергій Кравчук. Потім свою дуель голкіперу програв Володимир Поночовний. Свої прекрасні моменти змарнували Мануйленко і Басич.
За вісім хвилин до перерви за гостей явно зіграла бригада арбітрів. М’яч після удару Поночовного влучив у руку Віталію Скорому, який собою захищав ворота. Дистанція була чималою і капітан херсонців мав час, аби прибрати руку. Втім, очевидного пенальті арбітри Руслан Лутій та Орест Дуцяк за рахунку – 0:0 вирішили не призначати.
Після цього Юрій Савенко ще раз врятував “Продексім”. Цього разу – після удару Салтанова.
А потім свій шанс реалізували гості. Андрій Ардашніков на власній половині майданчика “подарував” м’яча Зваричу. Той відпасував на Білоцерківця. Микола “прибрав” і пробив ідеально – 0:1!
За десять секунд рівняни пропустили знову. Петро Шотурма через увесь майданчик знайшов пасом Михайла Зварича, який у дотик переграв Ярослава Морикишку – 0:2.
Наприкінці тайму арбітри проявили свою принциповість. Але вже по відношенню до господарів. Віктор Кравцов програв боротьбу Максиму Бессалову і відверто фолив проти того. Вирок арбітрів – пряма червона картка. “Продексім” одразу реалізував чисельну більшість – 0:3.
Навіть натяг на інтригу на старті другого тайму убив Михайло Волянюк, оформивши дубль.
Після цього Михайло Зварич та двічі Клаудіньо упродовж двох хвилин лише підкреслили перевагу херсонців.

Прес-служба МФК “Кардинал-Рівне”

После снятия покровского «Титана» количество оставшихся матчей в чемпионате Украины для херсонского «Продэксима» сократилось до 7-ми, а это значит, что значительно возросла цена каждой игры в деле погони подопечных Хави Родригеса за идущими впереди «ХИТом» и «Ураганом». Пока конкуренты рубились между собой в очном матче в Киеве, «мельники» свой матч 20-го тура проводили в Ровно против местного «Кардинала», для которого игра против нашей команды была едва ли не последней возможностью обозначить свои претензии на один из комплектов медалей.

Очень спокойно начали игру обе команды, отдавая предпочтение надежному контролю мяча. Однако, на 2-й минуте херсонцы допустили позиционную ошибку, Ардашников продольной передачей вывел Кравчука один на один с Савенко, и наш голкипер выиграл эту дуэль. Через минуту уже Поночевного наши ребята «прозевали» на левом фланге, игрок «Кардинала-Ровно» намеревался подсечкой перебросить мяч через Савенко, Юрий выбежал на пределы штрафной и грудью отбил мяч. Несобранность сквозила в действиях «Продэксима», и на 5-й минуте Савенко пришлось трижды (!) вступить в игру, отбивая удары Мануйленко (два – один за другим) и Басича.
После этого в «Продэксиме» вышла вторая четверка, которая смогла закрепиться на половине «Кардинала-Ровно», но остроты у ворот Морикишки по-прежнему не было. А не имея своей непосредственной работы, голкипер хозяев даже рискнул побежать в атаку и пробить по воротам, но мяч после рикошета от нашего защитника стал добычей Савенко. Юрий продолжал трудиться в поте лица, и на 7-й минуте вновь выручил «Продэксим», когда не позволил переиграть себя Басичу.

Тут же, наконец-то, возник голевой момент у ровенских ворот. Благодарить за него нашей команде нужно Морикишку, который выкатил мяч на удар Зварычу, но после него сам же успел вернуться в ворота и отбить мяч. Еще через две минуты Зварыча сбили, когда он по правому флангу прорывался к воротам – это был перспективный штрафной, и Хави Родригес решил взять тайм-аут. После него херсонцы разыграли стандарт с попыткой вывода Клаудиньо на удар, но до бразильца мяч не дошел.

Когда соперник поймал кураж и свою игру, «ломать» его очень сложно, но этим нужно было заниматься игрокам «Продэксима». Херсонцы пытались включить контроль мяча, и это немного сдерживало хозяев. На 12-й минуте Волянюк вырвал мяч у Басича, получился выход «2 в одного», Михаил решил сам пробить – неточно. Активная игра в отборе и позволила «Продэксиму» повести в счете. Зварыч «обезмячил» Ардашникова, мяч подобрал Белоцерковец, и, качнув Салтанова, Николай неотразимо пробил метров с 9-ти. Где первый, там и второй – на 14-й минуте Шотурма с аута сделал передачу через всю площадку на Зварыча, и Михаил технично отправил мяч в сетку, пробив мимо голкипера. При этом, нашему игроку крепко досталось в столкновении с голкипером «Кардинала-Ровно», но квалифицированная помощь врача Сергея Трубачева сделала своё дело.

Растерянность теперь уже была в рядах ровенчан, и у нашей команды были возможности, чтобы нарастить своё преимущество. Шотурма на 16-й минуте бил в упор из пределов штрафной – мяч угодил в Морикишку. Бессалов после углового слева пробивал с ближний угол – рядышком со штангой. Херсонцы продолжали «душить» соперника прессингом, и ровенчане с трудом выходили со своей половины.
На 19-й минуте Бессалов в центре площадки обокрал Кравцова, и побежал к воротам на чистый выход один на один. Когда же Кравцов откровенно завалил нашего игрока руками, арбитры расценили это нарушение как «лишение явной возможности забить гол», и игрок «Кардинала-Ровно» был удален. На реализацию большинства нашей команде потребовалось ровно 15 секунд, и после передачи Белоцерковца Волянюк подвел итог первому тайму – 3:0.

По первому тайму к Юрию Савенко не могло быть никаких вопросов, тем не менее, у «Продэксима» произошла замена вратаря, и в «рамку» вышел Ципун. Несколько раз на уровне разминки Кирилл вступил в игру, которую наши ребята полностью контролировали. На 24-й минуте Волянюк вышел один на один с Морикишкой, перекатил мяч перед голкипером, после чего отправил кожаный снаряд в сетку.
А вот на 26-й минуте Ципуну уже пришлось показать себя во всей красе. Басич слева вышел один на один, наш голкипер вышел за пределы штрафной, и грудью отбил мяч на угловой. Через несколько секунд у Басича еще один шанс отличиться, когда он пробивал с дуги – мяч пролетел рядом с дальней штангой. Как нужно относиться к своим моментам, показал Михаил Зварыч, когда точным ударом завершил свой рывок к воротам по центру. Дальше – для Ровно еще хуже. На 28-й минуте Волянюк справа прострелил на дальнюю, а там уже был Клаудиньо, который довел счет до теннисного. Но это был еще не предел. Тандем Волянюк-Клаудиньо снова сработал слаженно, и Клаудиньо технично оформил дубль.

Всё в матче было уже ясно, на 30-й минуте Станислав Гончаренко взял тайм-аут, чтобы найти какие-то слова для своих футболистов, чтобы они достойно отыграли оставшиеся 10 минут. Ровенчане для начала постарались подержать мяч у себя, но со временем игра стала более открытой, и Морикишка с Бакинским, который у нас вышел на 32-й минуте, частенько вступали в дело. Суперсейв выдал Илья на 37-й минуте, когда Горпинич по центру вышел один на один. Вскоре и Морикишка был на высоте, когда в своей штрафной выиграл дуэль у Скорого.
7:0 – «Продэксим» вторую игру подряд выиграл на ноль, и в следующем туре у нашей команды один из важнейших матчей второй части чемпионата – в Херсоне против «ХИТа».

Пресс-служба МФК «Продэксим»

17 квітня

2 тур. Другий етап. 17 квітня 2019 року. Екстра-ліга. Покровське. СК “Юність”
“Титан” (Покровське)  “Енергія” (Львів)   3:7 (1:3)
Голи: Радевич (2, 10), Танський (24), Пелех (32), Легендзевич (34), Кузь (38) – Лінник (5 авт.), Кожем'яка (18, 33 пен.), Єрьомін (37).

“Титан”: Мельник – Мілінький, Шеховцов, Кожем'яка, Шпигар, Калуков, Єрьомін, Лінник – Пучка.
“Енергія”: Пітуля (Войтович, 40) – Коваль, Радевич, Легендзевич, Танський, Струк, Кузь, Ковальчук, Пелех, Гасюк, Ременець.
Попередження: Мельник (35), Кожем'яка (37) – Легендзевич (33).
Арбітри: Л. Жиронкін (Київ), А. Ноєв (Запоріжжя), І. Андреєв (Дніпро)
Хронометрист: С. Степаненко (Покровське)
Спостерігач арбітражу: С. Стрілецький (Суми)

Львівська “Енергія” здобула перемогу в гостях над покровським “Титаном” з рахунком 7:3.
Поєдинок одразу ж розпочався з позитиву для львів'ян
 у стартовій четверці енергетиків вийшов Віталій Танський, який пропустив весь перший етап чемпіонату через травму. Відновився після ушкодження і голкіпер “зелено-білих” Андрій Пітуля.
У такому бойовому складі львів'яни відкрили рахунок вже на 2 хвилині матчу. Віталій Радевич перехопив м'яч на половині майданчика суперників і дальнім ударом поцілив у дев'ятку воріт
 1:0!
Одразу ж команди обмінялись хорошими нагодами: сам на сам спершу виходив Олег Легендзевич, а згодом Дмитро Шеховцов, проте надійно зіграли Андрій Мельник та Андрій Пітуля відповідно.
На 5 хвилині “Енергія” збільшила свою перевагу. Простріл Віталія Радевича з лівого флангу невдало перервав Максим Лінник, зрізавши м'яч у власні ворота
 2:0!
Енергетики не зупинялись, двічі рятував свою команду воротар господарів після ударів Віталія Танського.
На 10 хвилині львів'яни знову реалізували свій шанс і цей гол точно претендуватиме на звання кращого у цьому сезоні. Віталій Радевич майстерно “прибрав” захисника, а далі технічним та красивим ударом довів рахунок до 3:0!
До завершення першого тайму енергетики могли забити ще: на вістрі атаки були Тарас Кузь, Віталій Ковальчук, Віталій Радевич, Олег Легендзевич. Водночас Андрій Пітуля парирував кілька небезпечних ударів від господарів.
Все ж “Титану” вдалось відквитати один гол на 18 хвилині. Розіграш стандарту вдало завершив В'ячеслав Кожем'яка
 3:1. За такого рахунку команди пішли на перерву.
Початок другої половини зустрічі запам'ятався хорошими моментами за участю Віталія Радевича, Мар'яна Пелеха та Віталія Ковальчука.
А на 24 хвилині свій перший м'яч у сезоні забив Віталій Танський, який чітко завершив розіграш вільного удару
 4:1!  Цей гол енергетики присвятили сім'ї Віталія, яка поповнилася минулоріч. Користуючись нагодою, бажаємо сім'ї Танських здоров'я, радості, миру та благополуччя!
Четвертий гол активізував господарів, тож Андрію Пітулі довелось вступати у гру після небезпечних пострілів від Анатолія Мілінького, Дмитра Калукова та Микити Шпигаря.
Натомість енергетики свою чергову нагоду використали на 32 хвилині. Степан Струк з аута віддав передачу на Мар'яна Пелеха, дальній удар якого став результативним
 5:1!
Одразу ж “Титан” розпочав гру з п'ятим польовим
 у воротарській футболці виходив Микита Шригар. І вже за хвилину господарі відзначились вдруге у цьому поєдинку. У штрафному майданчику м'яч влучив у руку Степану Струку і арбітр вказав на шестиметрову позначку. Пенальті реалізував  В'ячеслав Кожем'яка  5:2.
На цьому гольова феєрія не завершилась. На 34 хвилині Степан Струк віддав верхову передачу з кутового і Олег Легендзевич головою відправив м'яч у ворота
 6:2.
Після цього вже обидві команди атакували вп'ятьох: у “Енергії” функції п'ятого польового виконував Віталій Танський.
Незахищеністю воріт суперників команди скористались по одному разу. На 37 хвилині у порожні ворота влучив Олег Єрьомін
 6:3, а на 38 хвилині крапку у матчі поставив Тарас Кузь  7:3!
Завдяки цій перемозі львівські енергетики скоротили відставання до третього місця і тепер “Енергію” та “Продексім” розділяє чотири очки.