Экстра-лигаКубок Львівщини-2020. День 1. LIVE!Экстра-лига«Продэксим» выиграл юбилейный, десятый, Кубок ВодянаРоссияРоссия. Суперлига. Плей-офф. 1/4 финала. LIVE!Турниры«Володимир» у фіналі розгромив «Яско» і виграв «Odessa Open Cup-2020». WeekendЭкстра-лигаАндре Броканело: «Спорт научил меня – вторых не помнят никогда, помнят победителей»Ассоциация футзала УкраиныОновлені Правила гри у футзал 2020/2021 українською мовоюИталия53-річний Марсіо Браншер ще на рік продовжив контракт з «Реалом Арциньяно»БеларусьШкола футбола и школа жизни, где тренер, как отец. Не картонная команда МФК ЦККБеларусьТренерский баланс «Борисова-900»: Сергей Гупаленко на втором местеЭкстра-лигаАндре Броканело: «Нам не хватает третьей четверки»Евгений Иваняк: «То, что сейчас происходит в украинском футзале и в «ХИТе» в частности, – это увядание»ТаджикистанТаджикистан-2020. После 3 туров «Соро Компания» и «Сипар» идут без потерьБеларусьАндрей Черниенко, Сергей Дядичкин, Вадим Алешкевич и Станислав Лемешко продолжат карьеру в БЧЖенский футзалАндрій Білоус: «Хочемо зробити жіночий чемпіонат Києва таким, щоб на нього хотілося рівнятися»КыргызстанРаим не при делах. «EREM» по праву чемпионБеларусьСводная таблица чемпионатов Беларуси (1990 – 2019/20)Женский футзалСрібло «Тесли-ЗХО» на чолі з незмінним капітаном Титовою: підсумки сезону для харків’янокИвано-ФранковскІгор Овчар: «З часів появи у обласному центрі НФК "Ураган" інтерес до футзалу зріс»БеларусьГород не только «желто-синего» цвета. В Борисове и не БАТЭ? Вы серьёзно?Вторая лигаТритижневий марафон спарингів від «Любарта»

Favbet Екстра-ліга 2019/20. 15 тур. По 8 від «Урагану» і «ХІТа»

Завершився п'ятнадцятий тур Favbet Екстра-ліги сезону 2019/20.

12 лютого

15 тур. 12 лютого 2020 року. Favbet Екстра-ліга. Херсон. СК ХВУФК
“Продексім” (Херсон) - “Енергія” (Львів) — 4:2 (3:1)
Шотурма (8), Зварич (9), Корсун (20, 25) — Буньо (17), Легендзевич (26).
"Енергія":  Войтович — Танський, Легендзевич, Ковальчук, Гасюк, Струк, Пелех, Кузь, Буньо, Ременець — Пітуля, Марциняк.
"Продексім": Ципун (Савенко) — Скорий, Волянюк, Роніньйо, Бессалов, Зварич,  Шотурма, Білоцерківець, Корсун, Сорокін, Моспан.
Попередження: Моспан (27).
Арбітри: А. Швець (Харків), М. Нечипуренко (Кривий Ріг), С. Черноусов (Херсон)
Хронометрист: Л. Ягупов (Херсон)
Спостерігач арбітражу: С. Кравцов (Київ)

За непоганої гри львівські енергетики зазнали поразки на виїзді від херсонського "Продексіму" з рахунком 2:4.

На початку зустрічі обидві команди мали нагоди відкрити рахунок.  У львів'ян небезпечно пробивали Олег Легендзевич та Віталій Ковальчук. У свою чергу голкіпер енергетиків Назарій Войтович парирував удари Віталія Скорого, Михайла Зварича та Станіслава Моспана.

Одним з ключових у зустрічі став відрізок часу впродовж 8-9 хвилини. Спершу “Продексім” вдало розіграв штрафний і Петро Шотурма вивів господарів вперед.  Згодом Михайло Зварич вдало замкнув передачу від Миколи Білоцерківця і подвоїв перевагу херсонців.

Такий “холодний душ” не знітив енергетиків — львів'яни активно шукали можливості відігратись. Загрожували воротам суперників Тарас Кузь, Віталій Ковальчук, Мар'ян Пелех, Олег Гасюк.

Свої нагоди створювали і “мельники”: на вістрі атаки були Дмитро Сорокін, Микола Білоцерківець, Петро Шотурма, Михайло Волянюк.

На 17 хвилині “Енергія” зуміла скоротити відставання. Удар Мар'яна Пелеха парирував Кирило Ципун, а першим на добиванні опинився Володимир Буньо, який відправив м'яч у “дев'ятку”.

Але на 20 хвилині Ігор Корсун ударом з правого флангу забив третій гол для “Продексіму”. За рахунку 3:1 на користь херсонців команди пішли на перерву.

У другому таймі енергетики продовжили атакувати, можна відзначити небезпеку від Віталія Танського, Тараса Кузя, Володимира Буня.

Однак свій шанс знову використали господарі. На 25 хвилині Ігор Корсун потужним ударом зліва оформив дубль у матчі.

Відповідь львів'ян не забарилась. Вже за хвилину Олег Легендзевич отримав передачу від Андрія Ременця і відправив м'яч у ворота повз голкіпера.

Надалі до атак “Енергії” підключався воротар Назарій Войтович, а згодом Віталій Танський у ролі п'ятого польового гравця.

“Зелено-білі” контролювали м'яч, небезпечно завершували розіграші Тарас Кузь, Степан Струк, Мар'ян Пелех.  Однак більше голів у цьому поєдинку не було.

Попри поразку “Енергія” зберегла за собою шосту сходинку у турнірній таблиці, адже хмельницький “Сокіл”, який відстає на один бал, цей тур пропускав. Саме з хмельничанами енергетики зустрінуться вдома у 16 турі найближчої неділі.

Джерело - Пресслужба ФК "Енергія"

“ХІТ” – “Кардинал-Рівне” – 8:2 (5:2)
Чемпіонат України з футзалу, Favbet Екстра-ліга, 15 тур
12 лютого 2020 року, Київ, СК ЗСУ
“ХІТ”: Іваняк – І.Борсук, Журба, Педяш, Боргун – Колесников, Сірий, Чепорнюк, Жук – Шамлі, Цілик, Корнійчук, А.Борсук.
Головний тренер: Олег Лук’яненко.
“Кардинал-Рівне”: Бакінський – Поночовний, Ардашніков, Мілінький, Шпигар – Басич, Концеба, Кручок, Горпинич – Кравчук, Лисенко.
Запасний: Масалов.
Головний тренер: Ігор Москвичов.
Голи: Жук (9, 23, 14), Боргун (11), Педяш (13), Шамлі (16, 28), Колесников (30) – Горпинич (8, з пенальті), Концеба (20)
Попередження: Сірий (8), Боргун (12) – Поночовний (8)
Вилучення: Поночовний (12, повторне попередження).

Звітний поєдинок обидві команди розпочали із кадровими втратами. “ХІТу” через дискваліфікацію не міг допомогти голкіпер Олександр Сухов. Тому Євген Іваняк опинився єдиним воротарем у заявці на матч. У складі рівнян також через дискваліфікацію гру пропускав Ігор Салтанов.

Лише чотири дні тому у Києві “Кардинал-Рівне” у драматичному матчі пропустив “ХІТ” у чвертьфінал Кубка України. Вирішальний гол наша команда пропустила за двадцять секунд до сирени. І гра чемпіонату стала ніби продовженням кубкового протистояння. Вже в дебюті гри кияни двічі могли вийти вперед. “Кардинал-Рівне” врятував каркас воріт і голкіпер Ілля Бакінський.

Втім, саме наша команда першою відкрила рахунок. Євген Сірий зіграв рукою перед власними воротами, а Роман Горпинич чітко реалізував пенальті – 0:1. Перевага, проте, трималася недовго. Вже за хвилину Євген Жук першим зорієнтувався у ситуації і зрівняв рахунок. Ще за дві хвилини Орест Боргун замкнув передачу Сергія Журби і вивів “ХІТ” вперед – 2:1. Після цього арбітр вилучив Володимира Поночовного. Першу жовту картку Володимир отримав за порушення правила зміни, а повторну – за дотик до Олександра Колесникова. Останній встиг набрати швидкість і навіть від невеликого контакту втратив рівновагу.

Після цього упродовж трьох хвилин кияни спершу у більшості, а потім і в рівних складах забили ще тричі. Гол Павла Концеби на заключній хвилині тайму став лише слабкою втіхою. Бо після перерви розгром продовжився. Все завершилося повним фіаско – 2:8.

Джерело - Пресслужба ФК “Кардинал-Рівне”

«Эпицентр К Авангард» – «ИнБев» Житомир – 2:5 (0:2)
Голы:
Бланк, 2 (0:1). Бланк, 11 (0:2). Свиридов, 22 (1:2). Бланк, 23 (1:3). Гирка, 27 (2:3). Бакум, 34 (2:4). Дзюба, 40 - с дабл-пенальти (2:5).
12 февраля, 2020 (среда). 16:30. Одесса. Спорткомплекс СКА
«Эпицентр К Авангард»: 21.Панибратец Сергей, 1.Зеленчук Виталий – 5.Бондаренко Алексей, 7.Остапчук Руслан, 8.Свиридов Евгений, 9.Гирка Александр, 10.Теряев Андрей, 12.Пороша Вячеслав, 14.Коваленко Сергей, 17.Сандул Роман, 23.Дрозд Дмитрий (к), 30.Бондаренко Константин, 77.Соцкий Денис. И.о. главного тренера: Максим Швыдкий.
«ИнБев»: 9.Мельник Андрей, 21.Сорокин Максим - 5.Бланк Денис, 7.Дзюба Виталий, 8.Директоренко Валерий, 10.Иванов Дмитрий, 11.Чеберяк Максим, 13.Бакум Роман (к), 17.Ивановский Николай, 28.Сехов Максим, 31.Карбула Александр, 44.Розроднюк Александр. Главный тренер: Михаил Соколовский.
Предупреждения: А.Бондаренко, 17; Панибратец, 23; Пороша, 37; Свиридов, 40 (все - «Эпицентр К Авангард»).
Арбитры: Антон Ноев (Запорожье), Александр Елшанский (Сумы).
Третий арбитр – Евгений Гордиенко (Одесса).
Хронометрист – Алексей Диденко (Одесса).
Наблюдатель арбитража – Василий Кузьменко (Киев).

После вылета из Кубка у «Эпицентра К Авангард» осталась одна, и в общем-то, вполне выполнимая задача – выйти во второй этап чемпионата, поэтому горькое послевкусие совсем недавнего поражения от «Продэксима» следовало бы поскорее забыть – на повестке дня (а точнее, вечера) стояло противостояние с «ИнБевом».

Прибывшие в Одессу с серией из трех поединков без поражений, житомиряне уже в дебюте огорошили хозяев быстрым голом. Оторвавшись по левому краю от соперника, Денис Бланк с бильярдной точностью уложил мяч в дальний угол – 0:1. Собственно, ни до, ни после гола в игре одесситов ничего не изменилось: они по-прежнему уверенно владели мячом, оставалось только извлечь из этого личную выгоду.

IMGВ попытке сделать это первым едва не преуспел Руслан Остапчук – его удар перевел на угловой Мельник, а вот Денис Соцкий пробивал уже прямо в руки вратарю. Не оказался мяч в воротах и после удара Константина Бондаренко на 10 минуте (ассистировал ему Роман Сандул), однако в данном случае неоценимую помощь гостям «оказала» перекладина. И тут было вновь впору сетовать на дикое невезение и взывать к высшей справедливости. Денис Бланк после длинного заброса оказался один на один с Панибратецем, и своего не упустил – 0:2. Хотелось верить, что на такой случай у «Эпицентра» был припасен пресловутый «план Б», поскольку счет уже в который раз в сезоне не отражал происходящее на площадке.

К концовке тайма стало казаться, что план у хозяев все-таки есть. Два кряду опасных штрафных, попытка осады ворот Мельника – все это вселяло надежду на успех. Попутно Константин Бондаренко буквально снял мяч с ноги Максима Чеберяка, который уже готовился нанести прицельный удар, а вслед за этим мяч угодил уже в перекладину ворот «Эпицентра». С таким неоднозначным «багажом везенья» и отрицательным результатом на табло одесситы уже перемещались мыслями во второй тайм.

IMGА он, судя по началу, обещал быть жарким! Евгений Свиридов почти повторил проход Дениса Бланка образца первого тайма и острого угла не оставил шансов Мельнику – 1:2. Увы, но время на празднования уместилось совсем в небольшой отрезок. Роман Бакум промчал правым краем и выкатил передачу Денису Бланку – 0:3, и это «хет-трик». Вдогонку Сергей Панибратец вынужденно сфолил в опасной близости от ворот, но штрафной игроки «ИнБева» разыграли неудачно. Игра заметно оживилась, что было на руку хозяевам. Александр Гирка вдохнул интригу в матч, умело сыграв на подхвате перед вратарской, и буквально вколотив мяч в ворота – 2:3.

Времени, чтобы отыграться и даже выйти вперед, оставалось более чем достаточно. Нужно было только сохранить свои ворота в неприкосновенности… Когда показалось, что «ИнБев» почти полностью перешел на контригру – команда гостей реализовала этот компонент в полной мере. Всего одной передачей был отрезан центр площадки, а выскочивший на перехват Сергей Панибратец помешать Роману Бакуму не сумел – 2:4. Мешкать дальше уже не имело смысла. «Эпицентр» начал разыгрывать «пятого лишнего», но вскоре пересек критическую отметку фолов. Роман Бакум хотел оформить дубль, однако с 10-метровой отметки угодил в штангу. А вот Виталий Дзюба оказался более удачливым, поставив в этом матче «точку» – 2:5.

Совсем небудничный игровой накал продемонстрировали команды в этот вечер, и даже вопреки поражению действия «Эпицентра К Авангард» (как минимум до последней 5-минутки второго тайма) вселяли уверенность, что успех все-таки придет.

Источник - Футзал Одессы

"Ураган" (Івано-Франківськ) – "Food Centre-СумДУ" (Суми) - 8:1 (2:1)
12 лютого. Favbet Екстра-ліга, 15-й тур. м. Івано-Франківськ, СК КФВ. 600 глядачів.
Голи: Микитюк (8, 23), Лебідь (14, 22), Швед (23), Масевич (30), Абакшин (32), Овсянніков (36, аг) - Зеленкевич (9)
"Ураган": Кардаш (Хомяк, 32) - Федюк (к), Кордоба, Фаренюк, Когут - Микитюк, Коваль, Лебідь, Шеремета, Швед, Масевич, Абакшин. Головний тренер: Максим Павленко.
"Food Centre-СумДУ": Сіріцький (Пєтухов, 30) - Катеринін, Мороз, Зеленкевич, Овсянніков (к) - Бурдюг, Ігумнов, Зеленський, Радченко, Прощенко, Ю. Горбатий. Головний тренер: Іван Скіцко.
Попередження: Масевич (28)

До заявки "Урагану" на сьогоднішню гру з сумським "Food Centre-СумДУ" увійшли двоє гравців дублюючого складу - універсал Мар'ян Масевич та голкіпер Микола Хомяк, що отримали шанс дебютувати в еліті українського футзалу. Як виявилось згодом, нагодою проявити себе на високому рівні юні футзалісти скористались сповна і дебют для обох видався напрочуд вдалим. Та про все по порядку.

Звітний поєдинок обидві команди розпочали дуже обережно, а одним з найактивніших на паркеті у перші хвилини був Роман Кордоба. Спочатку Роман "черпачком" асистував Юрію Когуту, який, щоправда, свою дуель голкіперу Сіріцькому програв, а згодом і сам загрожував воротам сумчан, випробувавши на міцність поперечку. Відкрити рахунком господарям вдалось на 13-ій хвилині. Ярослав Лебідь при випаді три в два відпасував на вільного Миколу Микитюка, проти гармати якого Сіріцький виявився безсилим - 1:0. Блискавичною відповіддю на пропущений м'яч стала хвилинна перерва від головного тренера гостей Івана Скіцка. І як не дивно, наставнику вдалось дещо збадьорити своїх підопічних, які доволі швидко вирівняли ситуацію на табло. Після розіграшу ауту Денис Зеленкевич з лету відправив "круглого" точно за призначенням - 1:1.

Пропущений гол став додатковим подразником для "драконів", які під гул заповнених трибун майже одразу відповіли потужним дальнім пострілом від Романа Кордоби - голкіпер не без труднощів ліквідував загрозу. Згодом той же Сіріцький не дозволив відзначитись дублем Миколі Микитюку. Все ж господарям ще до перерви вдалось вийти вперед. Награна комбінація при розіграші кутового завершилась філігранним виконанням від Ярослава Лебедя - 2:1. Могли франківці і збільшити свою перевагу, та Артем Фаренюк двічі програв дуель голкіперу сумчан.

Після відпочинку "дракони" приголомшили своїх візаві, забивши тричі (!) протягом однієї хвилини. Початок гольового спурту поклав Ярослав Лебідь, прокинувши м'яча поміж ніг Сіріцькому. Минає ще кільканадцять секунд і Микола Микитюк класичним футзальним перекатом відправляє захисника у горизонтальне положення, а разом з тим вчетверте вражає ворота сумчан - 4:1. Подібний розвиток подій явно не входив у плани Івана Скіцка, який вже традиційно відповів хвилинним тайм-аутом. Опісля короткої перерви на майданчику у "драконів" з'явилась комбінована четвірка у складі Артема Фаренюка, Сергія Коваля, Назара Шведа та дебютанта Мар'яна Масевича. І саме ця компанія створила п'ятий та шостий гол у зустрічі. Спочатку Сергій Коваль передачею через весь майданчик знайшов Назара Шведа, який у два дотики пробив без шансів для голкіпера, а за кілька хвилин дебютант Мар'ян Масевич чудовим ударом відкрив лік голам у першій команді - 6:1.

Навіть попри комфортний рахунок на табло "дракони" не зупинились і свій дев'ятий гол в сезоні провів Даниіл Абакшин. Після незовсім впевнених дій захисника Даниіл майстерно обіграв голкіпера Пєтухова, що незадовго до цього з'явився у рамці воріт "студентів" - 7:1. Разом з тим Максим Павленко теж відповів зміною на останньому рубежі і заключні хвилини у рамці провів 17-річний Микола Хомяк. Юний дебютант доволі холоднокровно відіграв відведений час, кілька разів врятувавши свою команду від неприємностей за що отримав на свою адресу чималий шквал оплесків із заповнених трибун Манежу КФВ. А крапку у зустрічі поставив капітан гостей Денис Овсянніков, який зрізав "круглого" у власні ворота після прострілу Руслана Шеремети - 8:1, друге поспіль побачення "Урагану" та "Food Centre-СумДУ" в Івано-Франківську завершилось розгромною перемогою "драконів".

Вже найближчої неділі, 16-го лютого, "Ураган" зіграє черговий матч Favbet Екстра-ліги. На підопічних Максима Павленка очікує непростий вояж до Житомира, де пройде поєдинок проти місцевого "ІнБева". А свій наступний домашній матч "дракони" проведуть 22-го лютого у рамках 1/4 фіналу Кубка України, коли вдома зустрінуться з львівською "Енергією".