КазахстанАміржан Муканов: «Багато воротарів і до Ігіти підключалися до атак, але вони не мають такої техніки і удару»Экстра-лигаІльдар Макаєв: легенда №16Футзал в миреНові контракти, зарплати та ринок: вказівки ФІФААргентинаДиего Джиустоцци: «На ментальном уровне сборная Аргентины – лучшая в мире»КазахстанАлександр Довгань: «В Испании больше прогрессируют в индивидуальном плане, и подбор игроков строится на этом»Чемпионат мираСергей Скорович: «Думаю, что чемпионат мира все же перенесут»ПортугалияЭрик Мендонса подает пример, как бороться с COVID-19Вторая лигаВіталій Засморжук: «У будь-якому випадку, після карантину потрібен місяць на підготовку»Футзал в мире Александер Чеферін: «Усі змагання повинні закінчитися до 3 серпня»Экстра-лигаОлександр Бондар може повернутися в «Кардинал-Рівне»ПортугалияДиваней: «Самое большое огорчение – не выиграть со «Спортингом» Кубок УЕФА»СумскаяЄвген Петраков: «Приємно мати команду з Сум на найвищому рівні»Экстра-лигаІгор Москвичов: «Чекаємо продовження чемпіонату, але вже і думаємо за наступний сезон»ЧеркассыІсторія виступів представників Черкащини у професіональних змаганнях 1990-2020 рр.Вторая лигаДва роки тому «Шевченків край» (Звенигородський р-н) виграв «бронзу» чемпіонату України у Другій лізіФутзал в миреЧемпіонат Європи-2020 серед студентів перенесеноГерманияМихал Салак: «В Германии чемпион пока не объявлен»БеларусьБеларусь: старт плей-офф перенесен на 25 апреляИспанияРикардиньо: «Я скучаю по многим вещам... мы были счастливы и не знали об этом»Первая лига Сергій Задорожний: «Сезон триває сім мiсяцiв, а ми граємо всього 10-12 iгор»

Favbet Екстра-ліга 2019/20. 16 тур. Шістка практично визначена, а «ІнБев» робить заявку на бронзу

Завершився шістнадцятий тур Favbet Екстра-ліги сезону 2019/20.

Віддамо належне «Епіцентру К Авангард», який робив все від себе залежне, щоб принаймні не поступитися у матчі з фаворитом зустрічі і не виключитися з боротьби за потрапляння у шістку. Втім, у підсумку – поразка на виїзді і остаточне прощання з виходом у весняну частину сезону. Проте головна битва за шістку відбувалася у Львові. Команди подарували глядачам справжній трилер з інтригою до останніх секунд. Переможцем з цієї «м’ясорубки» вийшла «Енергія», яка дуже сильно собі полегшила вирішення питання потрапляння у шістку. «ІнБев» після двох кубкових поразок «Урагану» вдома несподівано впевнено взяв реванш у чемпіонаті. Завдяки цій перемозі «пивовари» вийшли на третє місце в уявній таблиці другого етапу і вже випереджають «драконів» на 2 очки. «Food Centre-СумДУ» дав бій чемпіону, але підопічні Дмитра Бербенцева здобули вольову перемогу.

Тепер у боротьбі за шосте місце залишилося три претенденти. Розклади такі, що «Енергії» залишилося зіграти лише один матч в останньому турі проти «Food Centre-СумДУ», а самим сумчанам і «Соколу» доведеться провести ще дві зустрічі. У 17 турі «Сокіл» вдома якраз прийматиме «Food Centre-СумДУ». В останньому турі хмельничани зіграють на виїзді з «ІнБевом», а сумчани вдома прийматимуть «Енергію».

Для того, щоб «Сокіл» потрапив у шістку, хмельничанам потрібно виграти два останні матчі і сподіватися, що «Енергія» зіграє внічию або програє «Food Centre-СумДУ».

Для того, щоб «Food Centre-СумДУ» потрапив у шістку, сумчанам потрібно виграти два останні матчі. У цьому випадку вони матимуть однакову з «Енергією» кількість очок. Після цього починається підрахунок різниці забутих та пропущених м’ячів між собою і вище буде той, хто більше забив на майданчику суперника. Отже, вдома «зелено-білі» перемогли 2:1, а це означає, що підопічним Івана Скіцко буде достаньо перемоги з рахунком 1:0. У випадку перемоги сумчан з рахунком 2:1  увімкнеться пункт «краща  різниця  забитих  та  пропущених  м’ячів  у  всіх  матчах», а вона зараз суттєва краща у підопічних Валерія Легчанова. Будь-яка перемога сумчан з різницею у 2 і більше м’ячів виведе їх до бажаної шістки.
Як бачимо, все в руках «Енергії», але якщо у матчі 17 туру «Сокіл» і «Food Centre-СумДУ» зіграють внічию, то львів’яни достроково оформлять путівку в другий етап.

16 лютого

"ІнБев" Житомир - НФК "Ураган" - 5:3 (2:1)
16 лютого. Favbet Екстра-ліга. м. Житомир, ФОК.
Голи: Івановський (8), Бакум (20, 38), Чеберяк (21), Бланк (28) - Коваль (14), Абакшин (36), Масевич (39)
"ІнБев": Мельник (в) - Бланк, Дзюба, Чеберяк, Бакум (к) - Іванов, Карбула, Івановський, Сєхов, Мосійчук, Вакула, Сорокін (в). Головний тренер: Михайло Соколовський.
"Ураган": Кардаш (в) - Федюк (к), Кордоба, Фаренюк, Когут - Микитюк, Коваль, Лебідь, Шеремета, Швед, Масевич, Абакшин, Хомяк (в). Головний тренер: Максим Павленко.
Попередження: Дзюба (17), Бакум (24), Чеберяк (33) - Лебідь (28), Абакшин (33)

Як і прогнозувалось, обидві команди розпочали доволі обережно, а перший небезпечений момент створили "дракони". Це Юрій Когут в ближньому бою не зумів переграти досдвідченого Андрія Мельника. Непоганий шанс відзначитись мали Руслан Шеремета та Микола Микитюк, яким в завершальній стадії зовсім трохи бракували влучності. А от "пивовари" відповіли результативно - Микола Івановський ударом головою відкрив лік голам у матчі. "Дракони" одразу помчали відіграватись і вже Мельнику довелось демонструвати всю свою майстерність після дальніх ударів Даниіла Абакшина та Сергія Коваля. Вийшов переможцем досвідчений страж воріт і в ближньому бою з Назаром Шведом. На 14-ій хвилині "дракони" були винагороджені за старання - Сергій Коваль потужним дальнім пострілом вразив дев'ятку воріт житомирян і відновив паритет на табло.

За нічийного рахунку гості не збавили обертів й надалі тримали у напрузі "пивоварів", які, в свою чергу, запропонували суперникам доволі грубу, за мірками футзалу, гру. Мельник знову переміг у дуелі з Даниілом Абакшином, а після удару з лету від Романа Кордоби на допомогу житомирянам прийшла стійка. В атаці у відповідь господарі несподівано вийшли вперед - за сорок секунд до сирени на відпочинок капітан Роман Бакум запалив на табло спорткомплексу ФОК втішні для місцевих вболівальників 2:1.

Другий тайм розпочався з "холодного душу" для "драконів". Це Максим Чеберяк дезорієнтував Кардаша, підправивши "круглого" після удару Дениса Бланка - 3:1. В наступні хвилини близькими до взяття воріт були Сергій Коваль, Андрій Федюк та Роман Кордоба, але Фортуна цього дня була на боці господарів. І коли, здавалось би, гол назрівав відзначились... "пивовари". Денис Бланк чудово спіймав ігровий снаряд після розіграшу кутового, вразивши дев'ятку воріт Кардаша - 4:1.

Згодом Даниіл Абакшин забив свій десятий гол в чемпіонаті, з другої спроби відправивши м'яча точно за призначенням - 4:2. За три хвилини до фінальної сирени Руслан Шеремета вийшов у воротарській футболці, а "дракони" перейшли на гру вп'ятьох. Розіграш "зайвого" ледь не одразу завершився голом - удар Мар'яна Масевича голкіпер з труднощами перевів на кутовий. В наступній атаці свисток арбітра промовчав після відвертої гри рукою з боку Романа Бакума і капітан житомирян, приборкавши м'яча, відправив його у порожні ворота - 5:2. До кінця матчу "дракони" сквитали один гол. Це Мар'ян Масевич хитрим ударом у ближній кут забив свій другий м'яч в основі, та на більше гостям банально не вистачило часу - 5:3, "ІнБев" перемагає у домашній грі.

Матч у Житомирі продемонстрував, що цьогорічна Favbet Екстра-ліга тішить шанувальників гри 5х5 несподіваними результатами, а разом з тим додає цікавості та інтриги елітному дивізіону українського футзалу. Не варто робити трагічних висновків, адже попереду ще два тури регулярного сезону та матчі фінальної шістки, тож все ще може кардинально змінитись і основна боротьба за чемпіонство ще попереду. Потрібно пам'ятати, що поки є шанс - за нього потрібно боротися!

Наступний свій матч "Ураган" зіграє 22-го лютого на домашній арені. Цього дня "дракони" у Манежі КФВ зійдуться з принциповим суперником львівською "Енергією" у рамках чвертьфіналу Кубка України. Початок гри о 12:00.

Джерело - Пресслужба НФК "Ураган"

“Кардинал-Рівне” – “Епіцентр К Авангард” – 4:3 (1:1)
Чемпіонат України з футзалу, Favbet Екстра-ліга, 16 тур
16 лютого 2020 року, Рівне, ДЮСШ №4
“Кардинал-Рівне”: Бакінський – Мілінький, Салтанов, Ардашніков, Шпигар – Горпинич, Кручок, Лисенко, Концеба – Басич, Кравчук.
Запасний: Масалов.
Головний тренер: Ігор Москвичов.
“Епіцентр К Авангард”: Зеленчук – Свиридов, Сандул, Дрозд, Остапчук – О.Бондаренко, К.Бондаренко, Теряєв, Пороша – Гірка, Коваленко.
Запасний: Панібратець.
Головний тренер: Максим Швидкий.
Голи: Ардашніков (3, 33), Мілінький (22), Кручок (39) – Сандул (19), К.Бондаренко (29), Теряєв (34).
Попередження: Гірка (15).

За два тури до завершення першого етапу змагань в Екстра-Лізі рівненський «Кардинал» забронював собі місце у першій шістці. Правда, матч проти одеського «Епіцентр К Авангард», який для господарів мав бути прохідним, гравці Ігоря Москвичова перетворити на поєдинок, де три очки стали справжньою звитягою.

До Рівного одесити їхали у статусі аутсайдера. Тримали у пам’яті гравці Максима Швидкого й домашню поразку від рівнян у сьомому турі з рахунком 0:2. Та попри статус лідера «Кардинал» у цьому поєдинку змусив нервувати власних вболівальників фактично до останньої секунди.

З перших хвилин нічого не віщувало біди. Господарі реалізували відразу стартовий гольовий момент. Микита Шпигар ввів сферу у гру із аута, Анатолій Мілінький спокійно перейшов центр поля й прострілив на дальню стійку, де передачу замкнув Андрій Ардашніков – 1:0. Легкість з якою рівняни відкрили рахунок почала розвіюватися ще до половини першого тайму. Попри володіння ігровою ініціативою господарі грали без моментів. Не могли створити бодай щось схоже на гольовий момент і гості. Пригадується лише удар на 8 хвилині поєдинку від Олександра Гірки. Правда, це радше була перевірка на пильність Іллі Бакінського, ніж загроза воротам.

А от зі стартом 11-ої хвилини першого тайму рівняни оберти зменшили, що привело до небезпечних атак гостей. Близьким до забитого голу був Роман Сандул, проте вдалі дії господарів у захисті не дозволили відзначитися гравцю суперника. Та все ж Роман свій момент знайшов. За дві хвилини до завершення першого тайму Сандул відібрав м’яч в Ігоря Салтанова, обігрався із партнером та точно пробив у кут воріт – без шансів для Іллі Бакінського. «Кардинал» вкотре в цьому сезоні пропускає на прикінцевих хвилинах.  За рівного рахунку команди йдуть на перерву.

Розпочалася друга половина гри із помилки Іллі Бакінскього та Романа Горпинича. Перехопивши м’яч Костянтин Бондаренко котив сферу у порожні ворота, проте влучив у стійку.

Натомість рівняни свій стартовий момент використали сповна. Після передачі із глибини, Роман Горпинич потужно пробивав у кут воріт. Голкіпер гостей впорався із ударом, перевівши м’яч на кутовий. Після розіграшу стандарту знову по воротам пробивав Горпинич, а першим на добиванні опинився Анатолій Мілінький – 2:1.

Пропустивши, гості швидко створили два напівмоменти, проте Ілля Бакінський відіграв надійно. Рівняни відповіли ударами Горпинича, але теж безрезультатно. А от Костянтин Бондаренко рівність на табло таки відновив. Свиридов хитнув Шпигара та пробив по воротам. З ударом Бакінський впорався, а от із добиванням Бондаренка – ні. 2:2 стає рахунок за 11 хвилин до завершення.

За чотири хвилини по тому «Кардинал» відігрався. Дрозд на останньому рубежі наступив на м’яч і втратив рівновагу. Цим скористався Ігор Салтанов, обікравши гравця та потужно пробивши по воротах. Із ударом Зеленчук впорався, проте на добиванні першим встиг Андрій Ардашніков та технічно пробив в кут воріт. Господарі втретє вийшли вперед. Та ненадовго.

Після пропущеного гості розпочали грати без голкіпера. Такий ризик був виправданий, адже за кілька секунд “Епіцентр К Авангард” знову зрівняв. Андрій Теряєв пробив майже із центра маданчика точно у кут воріт. Бакінський на удар зреагувати не встиг. Подібний гол залітає у ворота Іллі уже в третій грі поспіль. Тим не менш на 34 хвилині рахунок знову став рівним.

Менше двох хвилин не вистачило гостям, аби вберегли позитивний для себе результат. Помилка Андрія Теряєва дозволила Андрію Лисенку вибігти один в один із Зеленчуком, обіграти його та віддати на Володимира Кручка, який у цій ситуації схибити не мав права.

4:3 – «Кардинал» здобуває три очки та залишається на п’ятому місці тепер остаточно. У гравців Ігоря Москвичова 20 залікових пунктів, а в найближчого переслідувача львівської «Енергії» 14 очок.

Джерело - Вадим Мороз, ТРК Ритм

“Енергія” (Львів) - “Сокіл” (Хмельницький) — 5:3 (1:1)
Кузь (9, 25, 38), Легендзевич (38, даблпенальті), Пелех (40) — Хамдамов (14), Гресь (33), Токар (34).
На 33 хв. Хамдамов ("Сокіл") не реалізував даблпенальті.
"Енергія": Пітуля — Струк, Пелех, Кузь, Буньо, Легендзевич, Танський, Гасюк, Ковальчук, Ременець, Марциняк — Войтович, Мельник, Квасній.
"Сокіл": Ліпчинський — Хамдамов, Сорока, Бабак, Гресь, Токар, Черниш, Вербовий, Первеєв, Абзалов.
Попередження: Ковальчук (22) — Сорока (22), Бабак (25), Гресь (25).
Арбітри: Є. Гордієнко (Одеса), О. Макаренко (Радомишль), Б. Кіндій (Розділ)
Хронометрист: А. Кузьмін (Львів)
Спостерігач арбітражу: Ю. Веремчук (Рівне)

Львівські енергетики здобули непросту і важливу перемогу вдома у поєдинку проти хмельницького "Сокола" з рахунком 5:3 у 16 турі Favbet Екстра-ліги.

Суперники розпочали матч з атак і без розвідки, адже лише тиждень тому зустрічались у Львові у кубковому матчі. Однак захист обох суперників діяв надійно, а в одному з епізодів львів'ян підстрахував каркас воріт.

Першими реалізували свою нагоду енергетики на 9 хвилині. Тарас Кузь пройшов лівим флангом і влучно пробив з гострого кута — 1:0!

Проте через п'ять хвилин гості відновили рівновагу. Відзначився Андрій Хамдамов, який реалізував вихід сам на сам — 1:1.

Надалі енергетики створювали хороші моменти, аби вийти вперед, в свою чергу гостро відповідали хмельничани. Проте більше голів у першому таймі вболівальники не побачили, тож сирена на перерву зафіксувала нічию.

У другій половині зустрічі львів'яни додали в атаці і на 25 хвилині знову розпечатали ворота суперників. З передачі Ігоря Марциняка другий гол у матчі записав на свій рахунок Тарас Кузь — 2:1!

А далі розпочався справжній футзальний трилер. На 33 хвилині Владислав Гресь скористався помилкою львів'ян і відправив м'яч у порожні ворота — 2:2.

Обидві команди “назбирали” по п'ять фолів і першими отримали дабл-пенальті у свої ворота енергетики на тій же 33 хвилині. Десятиметровий пробив Андрій Хамдамов — м'яч влучив у стійку і його зафіксував Андрій Пітуля, не дозволивши перетнути лінію воріт.

Тим не менше на 34 хвилині “Сокіл” вийшов уперед. Контратаку гостей завершив влучим ударом Богдан Токар — 2:3.

У відповідь головний тренер “Енергії” Валерій Легчанов розпочав випускати п'ятим польовим Олега Легендзевича. І саме проти нього порушили правила на 38 хвилині — це був шостий фол для хмельничан і дабл-пенальті.

Свій шанс львів'яни використали: Олег Легендзевич потужним ударом відправив м'яч у “дев'ятку” — 3:3!

Вже у наступній атаці “Енергія” знову вийшла вперед. Тарас Кузь на лівому фланзі отримав передачу від Степана Струка, пройшов суперника і відправив м'яч у сітку повз голкіпера. Хет-трик для Тараса Кузя і рахунок став 4:3!

Завершальні хвилини стали по-справжньому “валідольними”. Голкіпер хмельничан Владислав Ліпчинський активно підключався до атак, проте львів'яни на чолі з Андрієм Пітулею впевнено захищались.

А за чотири секунди до завершення гри фінальну крапку у матчі поставив Мар'ян Пелех, вразивши порожні ворота “Сокола” — 5:3!

Тож “Енергія” здобула важливу перемогу і здійснила ще один крок для отримання путівки у другий етап чемпіонату.