БеларусьОльга Мелконянц продовжить кар’єру в білоруському «Педуніверситеті»Футзал в миреУ Першому дивізіоні Данії успішно дебютувала команда, в якій грають лише українціЛига чемпионов УЕФАЛига чемпионов-2019/20. Элитный раунд. День 2. Три раза по 2:1Юношеский футзалЮнацька Екстра-ліга (U-17) 2019/20. 2 тур. ДЮСШ «Волна» і Футзал-Дніпро» пройшли тур без втратЛига чемпионов УЕФАСерхио Лосано: «Мы фавориты в борьбе за путевку в Финал четырех»Лига чемпионов УЕФАКакау: «Без Дугласа и с ним "Кайрат" выглядит по-другому, его отсутствие ощущается»КазахстанВ КФФ ответили на заявление президента «Кайрата» о выборе лучшего игрока сезонаЖенский футзалВища ліга (жінки) 2019/20. Заявки командЛига чемпионов УЕФАЛига чемпионов-2019/20. Элитный раунд. День 1. Уверенный старт КПРФ и волевая победа «Добовца»Футзал в миреСьогодні Продексім стартує в Елітному раунді Ліги чемпіонівФутзал в миреУкраїнський «Продексім» розпочав елітний раунд ЛЧ з перемоги над білоруською «Сталіцею»Экстра-лигаЕкстра-Футзал Випуск № 8 сезон 2019/2020ЧехияТомаш Драховски: «Мы покажем все, на что способны»Лига чемпионов УЕФАКака: «Жребий оказался несправедливым к самой Лиге чемпионов»Женский футзалВища ліга (жінки) 2019/20. 4 тур. ПЗМС піднімається в трійку, «Будстар-НПУ» громить чемпіонаПольшаПольша-2019/20. 9 тур. «Рекорд» громит «Гвязду», «Пяст» упускает победуЛига чемпионов УЕФАИгита: «Наша цель – выйти в Финал четырех Лиги Чемпионов»Ассоциация футзала УкраиныВасиль Симонов потребує допомоги!Первая лига Перша ліга 2019/20. Заявка ФК «Бердянськ» (Бердянськ)Испания-2019/20. Лучшие голы, комбинации и сейвы 9-го тура

Favbet Екстра-ліга-2019/20. 4 тур. Тур довжиною у вічність

Завершився четвертий тур Favbet Екстра-ліги сезону 2019/20.

Ось і завершився, мабуть, найтриваліший тур у історії чемпіонатів України з футзалу, який розпочався ще 21 вересня матчем «ІнБев» – «Кардинал-Рівне», а завершився 12 жовтня матчем між «Соколом» та івано-франківським «Ураганом». Як ми пам'ятаємо, рівняни у матчі-відкритті цього туру перемогли, а у матчі-закритті переміг «Ураган», причому завдав хмельницькому клубу, здається, найбільшої поразки в історії. «Енергія» продовжила набирати очки, а «Епіцентр К Авангард» від старту чемпіонату лише програє. Київський «ХІТ» після невдачі в першому турі від «Продексіма» здобув третю поспіль перемогу. Жертвою киян став новачок вищого дивізіону - сумський «Food Centre-СумДУ».

Favbet Екстра-ліга-2019/20. 4 тур

10 жовтня

Враховуючи те, що зал Палацу спорту «Галичина» найближчими днями мав би бути завантаженим різними заходами, то поєдинок 4 туру FAVBET Екстра-ліги між «Енергією» та «Епіцентром К Авангардом» був зіграний посеред тижня. Втім, це не мало вплинути на настрій обох команд, яким зараз дуже важливі очки, щоб потім мати шанси на попадання до фінальної шістки. А одеситам ще потрібні були очку тому, що вони досі не здобули бодай би одного залікового пункту. Тому, мабуть, для підопічних Романа Смирнова ця гра мала бути більш важливою.

Може, саме тому перший момент у грі був у виконанні саме гостей. Це Костянтин Бондаренко міг забити швидкий м’яч, але ворота «Енергії» врятував Войтович. На це «Енергія» відповіла своїми моментами, однак ані Легендзевич, ані Струк не змогли відкрити рахунок у грі.

Взагалі треба відзначити, що до екватору першого тайму обидві команди були активними, хоча «Енергія» все-таки десь переважала своїх опонентів саме в плані активності. Підопічні Валерія Легчанова намагались більше контролювати гру і, відповідно, більше створювати моментів біля воріт Зеленчука. Однак, варто відзначити, що і одеські «будівельники» подекуди непогано відповідали та намагались тримати оборону галичан у напрузі. А після середини першої 20-хвилинки темп гри трохи знизився, і це відклалося на створенні моментів у обох команд. Але коли почалась остання 5-хвилинка першого тайму, «Енергія» знову спробувала заграти активніше. І це принесло успіх: на 16-й хвилині Танський віддав пас на Легендзевича, і той вразив ворота Зеленчука. Так рахунок став 1:0 на користь «Енергії». «Епіцентр К Авангард» мав би спробувати швидко відповісти, однак зусиль братів Бондаренків, Дрозда та Теряєва було замало. До того ж, здавалося, що «Енергія» більше налаштована забити другий м’яч у ворота одеситів, проте у першому таймі рахунок більше не змінювався.

Старт другої половини гри можна занести в актив «Епіцентру К Авангарду». Ця команда намагалась забити «гол з роздягальні», але їй не вистачало останнього акцентованого удару по воротах Войтовича. Це дало змогу «Енергії» посунути гру подалі від своїх воріт. Більше того – львів’яни почали шукати моменти для другого взяття воріт Зеленчука. У галичан дуже активною була перша четвірка, від якої йшла основна загроза. Однак, при цьому варто зазначити, що підопічні Валерія Легчанова грали менш дисципліновано, ніж їх одеські візаві. І це призвело до того, що вже ближче до середини другого тайму «енергетики» назбирали п’ять командних фолів. Відповідно, їм тепер треба було грати більш обережно і спробувати не фолити. Зрештою, деяке напруження, пов’язане з п’ятим фолом у пасиві, на 31-й хвилині зняв капітан «Енергії» Степан Струк, який став автором другого голу у ворота Зеленчука. Це значно збільшило шанси «Енергії» на перемогу. Однак, навряд чи «будівельники» були з цим згодні.

Ближче до завершальної фази поєдинку одесити почали переходити на гру з п’ятим польовим. Спочатку зайвим спробував підключитись Зеленчук, а потім «літаючим воротарем» вийшов Костянтин Бондаренко. Проте, галичани на це не звернули увагу, оскільки на 35-й хвилині Легендзевич оформив дубль, а на табло Палацу спорту «Галичина» запалали цифри 3:0 на користь «Енергії». Фактично результат був зроблений, але «будівельники» не полишали надій забити бодай би «гол престижу», і двічі вони мали реальні шанси змінити цифри на табло, проте ворота Войтовича залишались «сухими».

І все-таки на за 43 секунди до кінця гри одесити змогли забити один м’яч у ворота «Енергії». Щоправда, перед цим м’яч побував у воротах «будівельників», але арбітри не зарахували гол Легендзевича, мотивуючи своє рішення тим, що перед цим Олег порушив правила. А для «енергетиків» це був шостий фол, тому у ворота Войтовича був призначений дабл-пенальті, який реалізував Вершинін. Після цього гості мали ще один момент, але скоротити своє відставання до мінімуму їм не вдалося. Тому, фінальна сирена зафіксувала четверту поспіль поразку одеської команди. Натомість, у львів’ян це друга поспіль домашня перемога у сезоні.

«Енергія» (Львів) – «Епіцентр К Авангард» (Одеса) – 3:1
Легендзевич (16, 35), Струк (31) – Вершинін (40 – з 10-метрового)
«Енергія»: Войтович – Пелех, Легендзевич, Струк, Танський – Буньо, Гнатів, Ременець, Гасюк – Ковальчук, Квасній, Тимців
«Епіцентр К Авангард»: Зеленчук (Панібратець, 36) – Дрозд, О. Бондаренко, Вершинін, К. Бондаренко – Остапчук, Теряєв, Гірка, Соцький – Свиридов, Коваленко, Леонов
Попередження: Танський (24) – Дрозд (15), Леонов (33)

Джерело - Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»

11 жовтня

17.30. «Food Centre-СумДУ» (Суми) – «ХІТ» (Київ)   1:2
Голи: Овсянніков, 31  Сірий, 17, Жук, 29
Попередження: Прощенко, 30  Шамлі, 31

«ХИТ» добыл третью подряд победу в регулярном чемпионате FavBet Экстра-лиги, обыграв на выезде сумскую команду «Food Centre/СумДУ» со счетом 2:1.

Сама игра прошла на встречных курсах, команды проверяли надежность защитных порядков соперника ударами с различных дистанций, а первый шанс был у Валерия Гайвана – после удара нашего новичка мяч сотряс стойку ворот и вылетел в поле.

Евгений Серый опасно стрелял со штрафного, но мяч просвистел рядом со штангой. А затем голкипер хозяев Юрий Козаченко сделал два супер-сейва после мощнейших ударов Сергея Журбы, когда столичные разыгрывали угловые.

У сумчан был шанс в середине тайма, когда мяч после рикошета покатился по линии наших ворот, но Сергей Журба успел ликвидировать угрозу.

А счет открыл «ХИТ» на 17-ой минуте – Гайван отправил в прорыв Ореста Боргуна по правому флангу, последовал прострел на дальнюю штангу, где Евгений Серый элегантно переправил его в ворота – 0:1.

В самой концовке первой половины хозяева могли сравнять результат, но здорово сыграл Александр Сухов.

После перерыва игра на встречных курсах продолжилась – команды отвечали ударами на удар, но классно работали в раме вратари. И на 29-ой минуте очень важный гол провел Евгений Жук. Женя после паса Гайвана здорово развернулся и не оставил шансов Козаченко – 0:2.

Но хозяева ответили через две минуты – на ударную позицию вывели Дениса Овсянникова, и экс-игрок сборной Украины поразил девятку ворот Сухова – 1:2.

Далее Юрий Козаченко стал всё больше подключаться к атакам своей команды и выполнять роль пятого полевого, но наши надежно держали оборону. Более того, Сергей Чепорнюк в одном из эпизодов перехватил мяч и мог поразить пустые ворота, но не попал в створ.

Футболисты «Food Centre/СумДУ» в концовке могли спасти игру, но дважды спас Сухов.

В итоге, третья подряд победа «ХИТа» в чемпионате – мы набираем 9 очков после 4 туров и догоняем «Кардинал» в таблице.

«Сокіл» (Хмельницький) – «Ураган» (Івано-Франківськ) – 3:10 (2:3)
12 жовтня. Чемпіонат України. 4 тур
Хмельницький. Спорткомплекс ГУНП
Арбітри: Геннадій Гора, Дмитро Каркаєв (обидва – Київ)
«Сокіл»: С. Шевченко (Ліпчинський, 25) – Сорока, Хамдамов, Подлюк, Кручек – Пєрвєєв, Гресь, Абзалов, Черниш, Токар, Бабак.
Головний тренер: Роман Ковальчик.
«Ураган»: Колток (Кардаш, 30) – Федюк, Кордоба, Фаренюк, Когут – Микитюк, Лебідь, Шеремета, Абакшин, Радевич, Коваль, Кузь, Швед.
Головний тренер: Максим Павленко
Голи: Хамдамов, 11, 20, 35 – Лебідь, 5, 18, 40, Когут, 16, 22, 33, Швед, 25, 38, Федюк, 37, Коваль, 39
Попередження: Абзалов, 14, Бабак, 33, Подлюк, 36 (усі - Сокіл)

У цьому сезоні Екстра-Ліги FavBet вже траплялися розгромні результати, але у цій грі варто говорити не тільки про величезну перевагу однієї команди у рахунку, а про неймовірно захоплюючу гру від обох колективів. Про гру на зустрічних темпах, про безліч гольових моментів, сейвів голкіперів і шалених емоцій.

Власне кажучи, саме з атак на зустрічних курсах ця гра і розпочалася. Спочатку сольний прорив до воріт суперника зробив Юрій Когут, який пробив прямісінько по центру, на що Сокіл відповів ударом своєї «десятки», а м’яч знову полетів у те саме місце, де і знаходився Колток, який провів у воротах більшу частину цього матчу.

Проте забитого голу довго чекати не довелося. Вже на п’ятій хвилині гри вперше результативно зіграла зв’язка Шеремета – Лебідь. Руслан віддав класну передачу з кутового, а Ярослав в один дотик пробив під поперечину – 0:1.

Що називається, на куражі, Дракони полетіли забивати другий гол, але три поспіль дальні удари від нашої команди пішли в «молоко». Сокіл, натомість, забив також після розіграшу кутового. Хамдамов пробив із центральної зони з-за меж штрафного майданчику, а м’яч, зачепивши когось з гравців біля воріт Колтка, змінив траєкторію і опинився у воротах – 1:1.

Після пропущеного голу вболівальникам Урагану довелося пережити декілька неприємних хвилин, адже Сокіл створив два небезпечних моменти, в одному з яких врятував Колток, потягнувши потужний удар з дальньої дистанції, а у другій ситуації м’яч просвистів біля стійки воріт Урагану.

Тим не менш, майже одразу своє гучне слово сказали тріо Кордоба-Федюк-Когут. Саме у такому порядку м’яч був доставлений до Юрія, який відмінно замкнув передачу на дальній стійці – 1:2.

Ще спокійніше стало, коли за дві хвилини до кінця першого тайму диво-гол забив Лебідь. Вдруге відзначаємо тандем Шеремета – Лебідь. Цього разу Руслан прострілив з правого флангу, а Ярослав перевів м’яч у ворота грудьми – 1:3.

Не має сумнівів, що якби з таким рахунком команди пішли на перерву, все було б набагато спокійніше у другому таймі. Але за 57 секунд до сирени Хамдамов класно пробив п’ятою після передачі з лівого флангу, зробивши рахунок 2:3.

Саме через це перші хвилини другої половини гри вийшли непростими. Сокіл декілька разів небезпечно пробивав, але Колток грав надійно. А потім, на 22-й хвилині матчу, тандем Когут-Кордоба розірвав оборону суперника на правому фланзі, зігравши максимально швидко у стінку, а Юрій відмінно пробив у дальній кут – 2:4.

Не менш відмінно пробив з лівої ноги і Назар Швед, який відзначився дебютним голом після повернення в Ураган на 25-й хвилині матчу, класно змістившись з правого флангу в центр – 2:5. А коли за сім хвилин до завершення матчу Юрій Когут буквально промчав через увесь майданчик по діагоналі і точно пробив у протилежний від себе кут, все стало зрозуміло – 2:6.

Ні, безумовно, Сокіл бився до кінця, до останніх секунд. Про це свідчить безліч моментів, які виникали біля воріт Кардаша (який вийшов на заміну десь на 28-й хвилині). Володимир майже усюди рятував, окрім моменту з реалізованим пенальті від Хамдамова, який оформив хет-трик.

Наприкінці гри дубль оформив Швед, Лебідь забив свій третій гол у матчі (другий хет-трик Ярослава у сезоні), а ще по голу у свій актив записали Федюк і Коваль.

3:10 – коли слова зайві…

Максим Павленко, головний тренер «Урагану»:
"Розпочали гру активно, мали суттєву перевагу, на жаль, не вдалося реалізувати свої моменти, тому друга половина першого тайму була нервовою, що відобразилось на мінімальній перевазі нашої команди.

По перерві додали в організації гри, не дозволили супернику грати в зручний для них футзал, довели матч до рахунку 6-2. Після цього припустилися декількох помилок в захисті, які дозволили супернику створити декілька моментів в контратаці.

Реалізований суперником пенальті змусив нас організуватися, зіграти дисципліновано другу половину другого тайму. Ми готувалися до гри 4 проти 5, на пресингу збільшили перевагу в рахунку та довели матч до впевненої перемоги.

Дякуємо нашим гравцям за самовіддачу, дякуємо вболівальникам за підтримку, готуємося далі, до надважливого матчу проти Енергії."