Чемпионат ЕвропыЕВРО-2022. Отборочные матчи. LIVE!Экстра-лига«Енергія» розписує мирову з «ІнБевом», «Кардинал-Рівне» громить «Славуту»Женский футзалАнна Прокопенко: «Комментаторы могут смело называть наши матчи с «IMS-НУХТ» столичным дерби»Женский футзалВера Дятел: «Такие матчи, как с «IMS-НУХТ», очень ценные, так как наш чемпионат оставляет желать лучшего»ФранцияДежамель Арун: «Я все еще волнуюсь»Экстра-лига «Енергія», «Кардинал-Рівне» та «ІнБев» провели товариські матчі у рамках підготовки до плей-офЮношеский футзал«ДЮСШ №4 - Кардинал-2 - Рівнестандарт» – чемпіон Екстра-ліги U-17Экстра-лигаВіталій Радевич: «Останній рік в «Енергії» був важким і я зрозумів, що треба спробувати щось нове»Сборная УкраиныВідбір до Євро-2022. Хорватія – Україна 3:2. Післямова: Олександр Косенко, Сергій ЖурбаАссоциация футзала УкраиныСуддівська післямова. Сезон 2020/21. Випуск 9АрменияНазван состав сборной Армении на отборочный матч ЕВРО-2022 против ГрузииСборная УкраиныТарас Кузь: «Нам не вдалося зіграти у другому таймі так, як ми планували»Экстра-лигаМихайло Соколовський: «Сашко Бондар, Денис Овсянніков, Андрюха Мельник – їм по 40 років, а вони ще грають. Такий рівень ліги»Сборная УкраиныСергій Журба: «Ми намагатимемося швидше рухати м’яч, контролювати гру й демонструвати швидкісний футзал»Чемпионат ЕвропыВідбір до Євро-2022. Україна на виїзді поступається ХорватіїСборная УкраиныВідбір до Євро-2022. Хорватія – Україна. АнонсЧемпионат ЕвропыОтбор к Евро-2022. Казахстан – Беларусь 5:2. Послесловие: Кака, Лео, Игита, СавинцевКиевМаксим Войток: ​«Футзал и пляжный футбол дополняют друг друга»ИталияИталия-2020/21. Лучшие голы и сейвы 22-го тураФутзал в миреМарокко дважды сыграет с Аргентиной

Favbet Екстра-ліга 2020/21. 17 тур. Хроніка пікіруючого «Кардиналу-Рівне»

Результати передостаннього туру у Favbet Екстра-лізі були не дуже сприятливими для максимальної інтриги в останнй ігровий день

«Енергетики» місцями чинили гідний опір у Херсоні, але не змогли завадити господарям достроково перемогти у регулярному чемпіонаті, причому з голом іменинника Клаудіньо і гольовим асистом у виконанні свіжоспеченого новачка Андреу. Цей матч достроково практично і розставив суперників за підсумками регул ярки – львів’ян на четвертій позиції, а херсонців на вершині турнірних перегонів регулярного чемпіонату.

У Івано-Франківську ми не побачили тої феєрії, яку у попередньому турі «ХІТ» показав у матчі з «Продексімом». Команди вирішили зіграти прагматично. У другому таймі стало трохи веселіше, але все вирішив вдало розіграний «стандарт». У «кабельників» залишалося 3 хвилини, щоб бодай звести матч до нічиєї, але навіть гостроти їм забракло. «Ураган» поквитався за болючу поразку у першому колі і на віражі обійшов «кабельників», піднявшись на друге місце і має хороші шанси його не втратити в останньому турі.

У рівнян до складу повернувся В’ячеслав Кожем’яка, який відзначив це забитим м’ячем, причому забиває в третьому матчі поспіль. Однак це не завадило об’єднаній команді зазнати п’ятої поспіль поразки в чемпіонаті. Зароблений до того гандикап дозволяє рівнянам зберігати хороші шанси на потрапляння у плей-оф, але складається таке враження, що повторюються обставини схожі до тих, що відбувалися під час останніх матчів Станіслава Гончаренка на чолі «Кардиналу-Рівне». Ця перемога дозволила підопічним Романа Ковальчика зрівнятися за заліковими пунктами із «Сумами», а матч у запасі з «ДЕ Трейдингом» і виїзд в Житомир залишають питання виходу в плей-оф в їхніх руках.

У Сумах господарі довгий час володіли ініціативою і тиснули, але зуміли це втілити лише у два забиті м’ячі, що для футзалу не є вагомою перевагою. Підопічним Івана Скіцка про це і нагадав «ІнБев». Михайло Соколовський пересмикнув гру постійними виходами п’ятого польового гравця, причому рятівний другий гол молодий новобранець «пивоварів» Ростислав Семенченко провів на останній хвилині. Цей результат вигідний саме житомирянам, які зберегли чудові шанси на плей-оф, а от сумчанам замість чудових шансів залишилась лише надія – надія на те, що вдасться обіграти грізний «ХІТ».

Переможець двох останніх розіграшів Першої ліги блідо виглядав у Харкові, але зумів відкрити рахунок завдяки «стандарту» та індивідуальній майстерності Дмитра Калукова. Господарі володіли перевагою, заслужено зрівняли рахунок, але запасу ігрової міцності, щоб дотиснути такого ж новачка вищого дивізіону, як і вони самі, їм бракувало. Доля гри вирішилася в клатч-таймі. Олександр Хурсов доволі пізно вирішив ризикнути і зіграти в 5 польових, щоб вирвати перемогу і покращити ахове турнірне становище команди. Та благими намірами вимощена дорога в…Першу лігу: Денис Овсянніков влучно поцілив м’ячем зі своєї половини у порожні ворота суперника – 2:1 і «трейдери» залишилися на останньому місці. Насправді ми жартуємо і виліт в нижчий за рангом дивізіон «ДЕ Трейдингу» не загрожує, а от стосовно потрапляння в плей-оф шанси залишилися суто теоретичні.

22 січня

13.30. "Продексім" (Херсон) - "Енергія" (Львів) — 4:1 (2:0)
 Шотурма (2, 38), Сорокін (3), Клаудіньо (24) — Легендзевич (25).
"Продексім": Савенко (Ципун) — Зварич, Шотурма, Білоцерківець, Роніньо, Клаудіньо, Сорокін, Варгас, Моспан, Волянюк, Бессалов, Волков — Маєвський.
"Енергія": Пітуля — Буньо, Легендзевич, Ковальчук, Пелех, Струк, Кузь, Когут, Танський, Гасюк, Ременець, Марциняк — Войтович.
Попередження: Ременець (28), Легендзевич (28).
Арбітри: Я. Вовчок (Івано-Франківськ), Є. Гордієнко (Одеса), Д. Добриця (Херсон)
Хронометрист: Л. Ягупов (Херсон)
Спостерігач арбітражу: В. Кузьменко (Київ)
Делегат: О. Левченко (Херсон)

"Енергія" зазнала поразки у виїзному матчі проти херсонського "Продексіму" з рахунком 1:4. За нашу команду відзначився Олег Легендзевич.

Початок матчу був за господарями. На 2 хвилині влучним ударом з правого флангу відкрив рахунок Петро Шотурма. А на 3 хвилині Дмитро Сорокін збільшив перевагу херсонців після пасу новачка «Продексіму» бразильця Андреу Варгаса.

Зважаючи на такий старт поєдинку наставник енергетиків Валерій Легчанов був змушений взяти тайм-аут, після якого «зелено-білим» вдалося вирівняти гру.

Одразу ж львів’яни мали нагоди скоротити відставання: після удару Тараса Кузя м’яч пролетів поруч зі стійкою, постріл Мар’яна Пелеха зі штрафного парирував воротар господарів Кирило Ципун.

В свою чергу голкіпер «Енергії» Андрій Пітуля врятував свою команду після ударів Петра Шотурми та Миколи Білоцерківця.

Суперники не зменшували обертів і гольових моментів ставало все більше. В «Енергії» небезпечно пробивали Тарас Кузь, Степан Струк, Мар’ян Пелех, Віталій Ковальчук, Олег Гасюк; у «Продексіму» — Станіслав Моспан та Едуард Волков. Проте до перерви рахунок більше не змінився.

На стартових хвилинах другого тайму після удару Володимира Буня голкіпер херсонців Юрій Савенко зумів перевести м’яч на кутовий, згодом двічі дуже небезпечно пробивав Мар’ян Пелех, ще один момент був у Тараса Кузя — захист мельників вистояв.

Господарі відповіли ударами Миколи Білоцерківця, Петра Шотурми та Михайла Зварича, але Андрій Пітуля у цих епізодах зіграв надійно.

А на 24-25 хвилинах команди обмінялись голами. Спершу Клаудіньо вдало замкнув передачу від Станіслава Моспана.

За хвилину енергетики скоротили відставання. Олег Легендзевич виборов м’яч у суперника і один на один переграв Юрія Савенка.

І надалі біля обох воріт вистачало небезпеки, так що шальки терезів у поєдинку могли хитнутись у будь-який бік. В енергетиків відзначимо удари Юрія Когута, Тараса Кузя, Володимира Буня, Мар’яна Пелеха; у мельників — Михайла Волянюка та Роніньо, який влучив у стійку.

Починаючи з 35 хвилини «Енергія» розпочала гру з п’ятим польовим, спершу у воротарській футболці виходив Віталій Танський, згодом Андрій Ременець.

Проте свою нагоду вдалось реалізувати «Продексіму» — на 38 хвилині після розіграшу кутового відзначився Петро Шотурма.

На останній хвилині двічі небезпечно пробивав Олег Легендзевич, а також Мар’ян Пелех, проте рахунок у матчі більше не змінився.

Нагадаємо, що в рамках регулярного чемпіонату львів’янам залишилось провести один матч — вдома проти івано-франківського «Урагану».

Перед цим «Енергія» проведе ще два поєдинки з «Продексімом» в рамках 1/8 фіналу Кубка України 5-6 лютого в Броварах.

Джерело - Пресслужба ФК "Енергія"

Матч с «Энергией» заведомо обещал быть интенсивным и крайне соперническим. Именно он, в случае победы, гарантировал абсолютное лидерство «мельникам» по окончании регулярного чемпионата. В то же время «энергетики» ехали в Херсон с целью забрать три очка и претендовать на третье место в турнирной таблице. Игра стала дебютной для новичка «Продэксима» Андреу Варгаса, который, кстати, уже может похвастаться первым ассистом в составе нового клуба, но об этом позже. Также в заявку на игру, спустя несколько месяцев, вернулся Бессалов, с чем мы его и поздравляем. С другой стороны, помочь своим товарищам по команде в этой встрече не смог Корсун (восстанавливается после операции), Даниэль Роза ( перебор карт) и Скорый (проходит курс лечения).

Первый тайм херсонцы начали настолько активно, что атаковали ворота соперников уже на первых секундах. И на второй минуте чемпионы страны открывают счет в матче. Белоцерковец в борьбе за мяч отдает пас Шотурме, и тот ударом в дальний угол ворот Питули забивает первый гол. На третьей минуте Ципун начинает контратаку и отдает на Андреу. Новоиспеченный «мельник» обходит соперника вдоль правого фланга, далее передача на Сорокина, и восьмой номер херсонцев забивает второй быстрый гол в матче. Наставник «Энергии» берет тайм-аут. Далее соперникам удается создать опасную ситуацию у ворот хозяев площадки, и Андре Броканело также использует свое право на минутную паузу.

На 24-ой минуте комбинация от Рониньо, Моспана и Клаудиньо дала свои плоды: именинник Клаудиньо  забивает третий гол в матче. Однако, минутой позже Легендзевич отбирает мяч у Сорокина вблизи штрафной Савенко и отправляет мяч прямо в ворота «Подэксима». На 28-ой минуте Ременец срывает атаку Моспана, за что получает желтую от арбитра. У «мельников» появляется возможность пробить штрафной, однако голом он не завершился. Чем меньше оставалось времени до конца игры, тем больше накалялись страсти на площадке. За четыре минуты до финальной сирены гости пошли в атаку с пятым полевым. Однако, при очередном угловом Шотурма оформляет свой дубль в матче, увеличивает еще больше преимущество в счете для херсонцев, и шансы на победу у львовян свелись практически к нулю. Поединок завершился со счетом 4:1 в пользу действующих чемпионов страны.

Источник - mfc-prodexim.com.ua

23 січня

12.00. "Ураган" Івано-Франківськ - "ХІТ" Київ - 2:1 (1:1)
 Лебідь (8), Абакшин (38) - Колесников (11).
"Ураган": Левандівський (в) - Радевич, Кордоба, Фаренюк, Масевич - Лебідь, Шеремета, Абакшин, Микитюк (к) - Завертаний, Швед, Дичук. Асистент тренера: Тарас Панчук.
"ХІТ": Сухов (в) - Сірий, Педяш, Жук, Журба - І. Борсук (к), А. Борсук, Боргун, Колесников, Школьний, Поночовний, Чернявський, Салтанов - Сіріцький (в). Головний тренер: Олег Лук'яненко.

Напередодні центрального поєдинку туру "дракони" втратили одразу кількох виконавців - поза грою з різних причини опинились Сергій Коваль, Роман Колток, Володимир Кардаш та Віталій Коробка, а діями команди з технічної зони керував асистент головного тренера Тарас Панчук. Зважаючи на втрати, місце у воротах зайняв Тарас Левандівський, для якого ця гра видалась своєрідним футзальним іспитом. Забігаючи наперед скажемо, що молодий голкіпер впорався з ним на тверду п'ятірку.

Статус поєдинку змушував обидві команди грати доволі обережно і не форсувати події на майданчику. Тож не дивно, що у стартові хвилини суперники обмінялись невлучними ударами Масевича та Микитюка в господарів та Жука у гостей. Найближчим до взяття воріт був Боргун, постріл якого з нижньої шістки потягнув Левандівський. Міг відзначитись і Педяш, який, двічі вийшовши віч-на-віч з голкіпером, пробив над рамкою воріт. Відповідь "драконів" видалась результативною - перехоплення на правій бровці завершилось як по нотах розіграною комбінацією від Микитюка-Абакшина-Лебедя і останній вразив вже порожні ворота. Перевага на табло франківців зберігалася не довго. Це Колесников після розіграшу штрафного першим встиг на добиванні - 1:1. До сирени на перерву суперники більше не забивали, а найбільш реальними були нагоди у Лебедя та Колесникова - в першому випадку Ярославу бракувало влучності, а в другому врятував Левандівський.

Другий тайм розпочався з обміну люб'язностями - Левандівський врятував після удару Сірого, а Сухов потягнув дальний постріл Масевича. Далі на майданчику панувала гра на зустрічних курсах. Чого вартують лише випади Шеремети та Лебедя, яким бракувало влучності та Сірого, який з вбивчої позиції пробив повз рамку. Ближче до екватору ініціативу до свої ніг перебрали господарі, тож на перший план вийшла мастерність Сухова, коли на ударних позиціях опинялись Фаренюк, Лебідь, Радевич та Микитюк. Кияни відіповіли не менш гостро - Журба з другої спроби струсонув поперечку воріт франківців. За дві хвилини до фінальної сирени господарі таки добилися свого, коли Лебідь розріхною передачею зі штрафного знайшов Абакшина - 2:1. Після пропущеного м'яча Олег Лук'яненко перейшов на гру з п'ятим польовим, та Левандівський і Ко цього дня більше не дозволили радіти столичним вболівальникам - "Ураган" перемагає в центральному матчі туру та піднімається на другу позицію турнірної таблиці.

Джерело - Пресслужба НФК "Ураган"

Сама гра розпочалася у хорошому темі, а команди обмінювалися гострими випадами у виконанні Сірого, Микитюка, Педяша та Боргуна.

А на 8-ій хвилині господарі вийшли вперед, розігравши швидку атаку – Микитюк прорвався по центру, Абакшин прострілив, а Лебідь коліном переправив м’яч у сітку – 1:0.

Столичні одразу ж могли зрівняти результат після помилки суперників у захисті, проте Школьний з убійної позиції пробив вище воріт. Але ж таки за хвилину наші досягли свого – Педяш зі штрафного покотив м’яч на Журбу, Сергій пробив по центру, м’яч зрикошетив від голкіпера «Урагану» Левандівського, а на добиванні здорово зіграв Колесников – 1:1.

До перерви рахунок не змінився, а ось після відпочинку гостра та смілива гра у виконанні обох команд продовжилася. На 26-ій хвилині забивати зобов’язаний був Сірий, але після прострілу Жука з правого флангу Євген не влучив у порожні ворота.

Івано-франковці відповіли моментом Фаренюка, який не зміг переграти Сухова в очній дуелі. У середині другого тайму шанс був у Журби, проте м’яч після удару Сергія влучив у поперечину воріт. Пізніше мав забивати Кордоба, але Сухов блискуче відбив м’яч рукою.

А розв’язка матчу відбулася за три хвилини до завершення поєдинку – Ігор Борсук неакуратно поставив «шлагбаум» Шведу і господарі реалізували штрафний удар. Лебідь знайшов передачею Абакшина, якого забули на дальній стійці, і Даниїл переправив м’яч у ворота – 2:1.

Олег Лук’яненко миттєво перейшов на гру з п’ятим польовим (Євген Сірий), проте врятувати гру не вдалося.

«Ураган» після цієї перемоги випередив «ХІТ» у турнірній таблиці на два залікові бали, а перша позиція у регулярному чемпіонаті вже точно залишиться за «Продексімом», який вдома переміг «Енергію» 4:1. В останньому 18-му турі регулярки «ХІТ» у Києві прийме АФФК «Суми», а «Ураган» зіграє у Львові проти «Енергії».

Джерело - Прес-служба ФК «ХІТ»

12.00. “Сокіл” – “Кардинал-Рівне” – 4:3 (3:2)
чемпіонат України з футзалу, Favbet Екстра-ліга, 17 тур
23 січня 2021 року, Хмельницький, СК ГУНП
“Сокіл”: Шевченко – Хамдамов, Бабак, Абзалов, Первєєв. – Сохорук, Гуцуляк, Данилюк, Олексій Бондар – Подлюк. Запасні: Бабенко, Донець, Макєєв, Андрій Бондар.
Головний тренер: Роман Ковальчик.
“Кардинал-Рівне”: Бакінський – Мануйленко, Олександр Бондар, Басич, Горпинич – Концеба, Лисенко, Кожемяка, Шпигар – Мілінький, Кравчук, Кручок. Запасні: Дяченко, Малиновський.
Головний тренер: Ігор Москвичов.
Голи: Абзалов (1, 18), Олексій Бондар (11), Хамдамов (37) – Мануйленко (9), Олександр Бондар (18), Кожемяка (40)
Попередження: Бабак (33) – Кожемяка (35).

Поразка у Хмельницькому стала для рівнян п’ятою поспіль у чемпіонаті України. За тур до фінішу регулярної першості наша команда досі не гарантувала собі місце у плей-офф.

Заключну календарну гру регулярного чемпіонату “Кардинал-Рівне” проведе 13 лютого вдома проти харківського “Моноліта-Viva Cup”.

Джерело - cardinal-rivne.com

13.00. АФФК “Суми” – “ІнБев” – 2:2
“Суми”:
Сітнер – Сметаненко, Ігумнов, Катеринін, Гурєєв, Зеленкевич, Ессаргіні, Зеленський, Фетько, Кефа, Острога, Цілик – Балухта, Пєтухов.
“ІнБев”: Мельник – Мосійчук, Бакум, Семенченко, Дзюба, Бланк, Карбула, Литвиновський, Петренко, Івановський, Бондарчук – Сорокін
Голи: Зеленський, 8, Цілик, 25 – Бланк, 34, Семенченко, 40
Попередження: Ессаргіні, 13, Зеленкевич, 24, Фетько, 38 – Бланк, 13, Дзюба, 13

АФФК “Суми” у матчі 17-го туру Ектра-ліги вдома не зміг переграти житомирський “ІнБев” (2:2).

Гра з перших хвилин проходила з перевагаю господарів. Як зазначав Іван Скіцко до гри, “Суми” будуть намагатися грати першим номером, і це виходило достатньо непогано. Мельнику доводилося частенько виручати команду, особливо після швидких атак сумчан, зокрема, коли свої шанси не використали Катеринін та Фетько. Але саме Віталій зміг доборотися за м’яч на правому краю, віддати далі на партнера, простріл вздовж воріт – і Зеленський в дотик надіслав м’яч у сітку.

На цьому господарі не заспокоїлися у першому таймі, пішли забивати ще, але ледве самі не пропустили гол у відповідь від Семенченка. Загалом кінцівка тайму пройшла дуже сумбурно, і добре, що господарі не отримали м’яч у роздягальню.

Початок другої половини був ідеальним для команди Скіцка. За 5 хвилин житомиряни встигли нахвататися п’ять фолів, а у цей час Андрій Цілик забив класним прямим ударом зі штрафного. Після цього господарі не використали ще кілька гарних нагод, зокрема удар Ессаргіні у стійку можна згадати.

Михайло Соколовський ризикнув і почав за 12 хвилин до завершення гри грати з п’ятим польовим. Не можна сказати, що гості дуже багато створювали, але біля їх володінь взагалі нічого не відбувалося. Хіба що Ессаргіні дальнім ударом не влучив у порожні ворота. Інтригу у гру за шість секунд до кінця повернув Бланк, якому вдався класний удар із середньої відстані, а перевернув уже з ніг на голову Семенченко, який в дотик замкнув простріл вздовж воріт.

За 35 секунд, які залишалися до кінця, господарі так нічого створити і не змогли. Прикро, що три очки, які були майже у кишені, перетворилися в одне, і зараз для виходу в плей-оф потрібно в Києві перегравати “ХІТ”.

Джерело - foodcentresumy.com.ua

Житомирський футзальний клуб «ІнБев» розійшовся бойовою нічиєю з АФФК «Суми» у матчі 17-го туру Екстра-ліги.

Підопічні Михайла Соколовського пропустили першими у першій половині зустрічі. На восьмій хвилині зустрічі перший м'яч у ворота «пивоварів» забив Роман Зеленський. Вже в другому таймі перевагу своєї команди подвоїв універсал ФК «Суми» Андрій Цілик.

Після двох пропущених м'ячів тренерський штаб житомирської команди вирішив зіграти в п'ять польових гравців. Натиск на оборону суперника приніс свої результати - на 34-й хвилині зустрічі Денис Бланк скоротив відставання «пивоварів».

Втім, рахунок 2:1 ніяк не влаштовував житомирян і вони продовжили грати з п'ятьма польовими гравцями. Зрівняти рахунок у зустрічі команді Михайла Соколовського вдалось на останніх секундах. Після розіграшу кутового Віталій Дзюба відпасував ліворуч на Карбулу, а той в свою чергу зробив простріл в штрафний майданчик «Сум». В потрібному місці у потрібний час опинився Ростислав Семенченко і відправив м'яч в сітку воріт.

Майже одразу після другого м'яча «пивоварів» пролунала фінальна сирена, яка й зафіксувала остаточний рахунок у матчі - 2:2.

Таким чином, після результативної нічиєї житомиряни піднімаються на 6 сходинку в турнірній таблиці Екстраліги, втім, ситуація може змінитися вже завтра після матчу «Моноліт-Viva Cup» (Харків) – «ДЕ ТРЕЙДИНГ» (Миколаївка).

Джерело - Спортивний Житомир

24 січня

14.00. «Моноліт-Viva Cup» (Харків) – «ДЕ Трейдинг» (Миколаївка) 2:1
 Т. Рибак, 13, Овсянніков, 39 — Калуков, 12
Попередження: Скубченко, 32 (ДЕ Трейдинг)

9-13. Клаудіньо (Продексім) - 10

Примітка. Мар'ян Пелех насправді забив 11 голів, але за офіційним даними один з його голів записаний на Віталія Танського.