Головний тренер збірної України з футзалу Олександр Косенко розповів про підготовку команди до Євро-2022
Сьогодні синьо-жовті в межах підготовки до фінального турніру Євро-2022 в Бучі в «Академії спорту» провели тренування, відкрите для представників ЗМІ. Головний тренер збірної України Олександр Косенко розповів про найближчі плани своєї команди.
— Ви вже визначилися із 14-ма гравцями, які поїдуть до Нідерландів?
— У нас ще є час. Поки що ми тренуємося, ще роздумуємо, оскільки всі хлопці на це заслуговують, працюють із бажанням. На жаль, на турнір поїдуть лише 14 гравців. Список ми оголосимо пізніше.
— До нашої групи потрапили чинні чемпіони Європи — португальці, господарі — нідерландці, а також дуже неприємні серби. Це — група смерті?
— Зараз усі групи важкі, легких суперників немає. Усі вміють грати, готуватися під кожного опонента. Найяскравіший приклад — Боснія і Герцеговина, яка вийшла на чемпіонат Європи із четвертого кошика. Тому всі суперники цікаві, важкі. Потрібно готуватися до кожного, налаштовуватися на кожну гру. Чемпіонат Європи проходить раз на чотири роки.
— Поточному омолодженому складу збірної України до снаги пробитися якомога далі?
— Звичайно, ми вважаємо, що до снаги. А як усе складеться — покаже гра. До початку змагань усі команди перебувають у рівних умовах. Усе в наших руках, будемо налаштовуватися на кожну гру.
— Перший матч у вас із Нідерландами. Що можете сказати про цю збірну?
— Команда цікава, багато технічних гравців арабського походження. Габаритна збірна, як і багато інших. Їй як господарю не потрібно ні до чого пристосовуватися. Із господарями завжди непросто грати.
— Наскільки вам не вистачатиме травмованих гравців?
— Сподіваємося, що зможемо знайти заміну Сергію Малишку та Миколі Микитюку. Вони перебували в нашій обоймі, ми на них розраховували… Але в нас є й інші виконавці, не менш кваліфіковані. Усі хлопці, які поїдуть на Євро, гідно представлятимуть нашу країну.
— Зірвалися два товариські матчі з Казахстаном. Наскільки це вплинуло на підготовку?
— Це змусило нас дещо скоригувати плани. Ми розраховували провести два якісні спаринги проти дуже сильного опонента. Я думаю, ці ігри саме й показали б наші певні недоліки, які є в кожної команди. Лише сильний суперник може більше проявити ці недоліки. На жаль, через політичні причини казахи не зуміли прилетіти. Ми їх розуміємо, жодних образ...
Зіграємо з командою Sky Up із першої ліги. Команда непогана, я гадаю, буде налаштована на матч зі збірною, створить нам певні труднощі. Сподіваюся, цей поєдинок нам також принесе користь.
Євро-2022 з футзалу. Груповий етап
Група А: Нідерланди, Португалія, Сербія, Україна.
Група В: Казахстан, Італія, Словенія, Фінляндія.
Група С: Росія, Хорватія, Польща, Словаччина.
Група D: Іспанія, Азербайджан, Боснія і Герцеговина, Грузія.
Раніше було опубліковано календар фінального турніру, дату, час та місце проведення кожного поєдинку. Так, збірна України стане учасником першого дня змагань і зіграє з Нідерландами.
Календар. Група А
19.01.2022
Сербія — Португалія (18.30, Амстердам)
Нідерланди — Україна (21.30, Амстердам)
23.01.2022
Сербія — Україна (15.30, Амстердам)
Португалія — Нідерланди (18.30, Амстердам)
28.01.2022
Україна — Португалія (21.30, Гронінген)
Нідерланди — Сербія (21.30, Амстердам)
Час початку матчів — київський.
Плей-офф
1/4 фіналу
31.01.2022
Переможець групи B — друга команда групи A (Амстердам)
Переможець групи A — друга команда групи B (Амстердам)
01.02.2022
Переможець групи C — друга команда групи D (Амстердам)
Переможець групи D — друга команда групи C (Амстердам)
Півфінали
04.02.2022
Переможець чвертьфіналу 2 — переможець чвертьфіналу 4 (Амстердам)
Переможець чвертьфіналу 1 — переможець чвертьфіналу 3 (Амстердам)
Матч за 3-є місце
06.02.2022
15.30, Амстердам
Фінал
06.02.2022
18.30, Амстердам
Час початку матчів — київський.
Поєдинки фінального турніру пройдуть на арені Ziggo Dome в Амстердамі (груповий етап, плей-офф) та арені Martini Plaza у Гронінгені (груповий етап).
Нагадаємо, що підопічні Олександра Косенка стали учасниками фінального турніру за підсумками групового етапу кваліфікації, де залишилися позаду Хорватії (2:3, 2:7) та випередили Данію (6:2, 8:2) й Албанію (10:3, 5:0).
У рейтингу команд, які посіли другі місця, українці розташувалися на другій позиції. Загалом напряму на чемпіонат Європи потрапили шість кращих других команд із восьми, ще одного учасника визначив плей-офф.
Джерело — УАФ