Экстра-лигаРетроспектива: "Ураган" – дворазовий володар Суперкубка України КазахстанАміржан Муканов: «Багато воротарів і до Ігіти підключалися до атак, але вони не мають такої техніки і удару»Экстра-лигаІльдар Макаєв: легенда №16Футзал в миреНові контракти, зарплати та ринок: вказівки ФІФААргентинаДиего Джиустоцци: «На ментальном уровне сборная Аргентины – лучшая в мире»КазахстанАлександр Довгань: «В Испании больше прогрессируют в индивидуальном плане, и подбор игроков строится на этом»Чемпионат мираСергей Скорович: «Думаю, что чемпионат мира все же перенесут»ПортугалияЭрик Мендонса подает пример, как бороться с COVID-19Вторая лигаВіталій Засморжук: «У будь-якому випадку, після карантину потрібен місяць на підготовку»Футзал в мире Александер Чеферін: «Усі змагання повинні закінчитися до 3 серпня»Экстра-лигаОлександр Бондар може повернутися в «Кардинал-Рівне»ПортугалияДиваней: «Самое большое огорчение – не выиграть со «Спортингом» Кубок УЕФА»СумскаяЄвген Петраков: «Приємно мати команду з Сум на найвищому рівні»Экстра-лигаІгор Москвичов: «Чекаємо продовження чемпіонату, але вже і думаємо за наступний сезон»ЧеркассыІсторія виступів представників Черкащини у професіональних змаганнях 1990-2020 рр.Вторая лигаДва роки тому «Шевченків край» (Звенигородський р-н) виграв «бронзу» чемпіонату України у Другій лізіФутзал в миреЧемпіонат Європи-2020 серед студентів перенесеноГерманияМихал Салак: «В Германии чемпион пока не объявлен»БеларусьБеларусь: старт плей-офф перенесен на 25 апреляИспанияРикардиньо: «Я скучаю по многим вещам... мы были счастливы и не знали об этом»

Юрій Леник: «Протягом останніх чотирьох років НФК "Ураган" вийшов за межі футзальної команди»

Віцепрезидент Народного футбольного клубу "Ураган" Юрій Леник розповів про важливість юридичної безпеки клубу, вдосконалення механізму трансферів футболістів та захист інтересів клубу у правовому полі.


 Юрію Михайловичу, зазвичай, всі звикли говорити про спортивну складову клубу, а от розкажіть про інший бік медалі - юридичний супровід і важливість юридичної служби, реєстрації/перереєстрації клубу відносно змін в законодавстві.
 Важко відповісти однозначно наскільки важливою є юридична складова. Скажімо так, одне не може існувати без іншого. При цьому, юридична складова повинна доповнювати спортивну. Є центральна і головна мета - створення спортивного явища, результатом якого є команда. Юридична частина даного явища має завданням забезпечити існування самого клубу на якісному рівні. Якщо говорити про футзальний клуб "Ураган", то це виступ в найвищому дивізіоні країни Екстра-лізі. Принагідно, хочу підкреслити успішну роботу «штатного» адвоката Клубу Андрія Івановича, який бере на себе левову частини юридичної роботи

Одним з пріоритетів, на який орієнтується юридична служба клубу це те, щоб команда мала можливість забезпечуватись власними вихованцями - гравцями.

 Наскільки важливою є юридична безпека клубу в теперішніх реаліях, особливо в плані переходів гравців?
 Якщо мова йде про ринок спортивних агентів, трансферний ринок і т. д., то в Україні він знаходиться в зародковому стані, тобто на досить початковому рівні. Структура, яка відіграє в цьому процесі «впорядковуючу» роль це - Асоціація футзалу України, яка відповідними правилами гри, та трансферів регламентує порядок залучення професійного спортсмена тією чи іншою командою. На рівні офіційних матчів, зокрема Екстра-ліги, наразі є формалізація, яка дозволяє уникати негативних явищ, таких як «переманювання» футзалістів, використання молодих гравців, що досягнули певного професійного рівня, без компенсації витрат на користь юнацьких спортивних шкіл, які й здійснювали фактичне виховання та підготовку спортсмена.

Адже, погодьтеся, зовсім різні речі це взяти готового гравця, скажімо 20-річного, і, виховати такого гравця з десяти-дванадцятирічного віку. І тут виникає питання належної оцінки участі спортивної школи, у нашому випадку - академії у становленні гравця, яка вклала кошти, людські зусилля, час у вихованця та професійного клубу, в якому такий гравець продовжує спортивну кар’єру. Тому, на це зараз звертається особлива увага, як Екстра-лігою, так і нашим клубом. Одна з пріоритетних задач, яка ставиться перед юридичною службою клубу, переді мною, як віце-президентом, до відповідальності якого належить дане питання  створення і напрацювання юридичного механізму, який б дозволив забезпечити дотримання інтересів клубу, та власне самої Академії НФК "Ураган", щодо участі у вихованні молодого фахівця. 

 На Вашу думку, вже наявний механізм переходів потребує вдосконалення?
 Механізм є, він передбачений регламентом зі статусу та трансферу футболістів, і діє на практиці. Чи він досконалий? Запитайте спеціалізовану дитячу спортивну школу або клуб чи відчувають вони себе захищеними стосовно компенсації власних зусиль на підготовку молодого спортсмена. Разом з тим, ми не були свідками гучних трансферних скандалів за останні роки. Однак, ми повинні орієнтуватись на досвід федерацій/асоціацій, в тому числі закордонних, які є успішними в цьому питанні. Вважаю, що нам є над чим працювати. Межі досконалості, звісно ж, немає.

 Згідно рішення Ради клубу до структури управління увійшов Денис Рудницький, який є працівником органу місцевого самоврядування. Проясніть, будь ласка, як цей момент реалізований з правової точки зору.
 Тут зійшлись два фактори. Перший, Денис  це людина, яка не сьогодні з'явилась у клубі. Тривалий досвід спілкування призвів до того, що зараз ми бачимо його у складі "ураганівської" сім'ї. Тобто одним з факторів є його зацікавленість в клубі не як посадовця, а як людини, його інтерес, який він проявляв до цього часу, його активна участь у житті клубу, спортивних заходах організованих клубом. Якщо ви помітили, то останніми роками він постійно відвідує домашні матчі, постійно присутній на трибунах.

І другий фактор  це пріоритети, які ми поставили перед собою. Історично склалось, що "Ураган" співпрацює та має успішно реалізовані проекти з міською владою. Ми не живемо поза межами міста, ми живемо в місті і безумовно повинні взаємодіяти. Безумовно, що і для міста, і для клубу є важливим поглиблення взаємовідносин. Знову ж таки серед пріоритетів, зафіксованих в статутних документах НФК "Ураган" є організація взаємовідносин між містом та клубом. Тому два фактори - особисті якості, зацікавленість Дениса в такому явищі як футбол і перспективи взаємовідносин міста та клубу призвели до рішення про обрання його в Раду клубу. Мені приємно бачити в клубі ще одну людину, яка так само віддано вболіває і живе спортом.

З точки зору законодавства та конфлікту інтересів  все банально просто. Посади президента, віце-президента клубу, і це не сьогодні придумали, ми живемо за цими принципами з початку існування,  це громадське навантаження. Це не посада, що має заробітну плату. Крім того, до посадових обов'язків Дениса Рудницького, як працівника виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, входить розвиток спорту в місті. Тож жодного конфлікту інтересів немає. Інтереси міста та клубу в даному випадку збігаються і, я впевнений, що наша співпраця піде на користь як місту, так і клубу.

Протягом останніх чотирьох років НФК "Ураган" вийшов за межі футзальної команди і наразі клуб працює також в напрямку великого футболу. А це передбачає потребу побудувати співпрацю з «Прикарпаттям», в чому ми також покладатимемось на досвід Дениса.

 Як налагоджена юридична співпраця з Українською асоціацією футболу?
 Щодо взаємовідносин з УАФ, то у нас є декілька точок дотику. Перша  це регламентні норми щодо участі команд клубу у змаганнях обласного рівня та всеукраїнської першості. Тобто дотримання тих вимог, які ставить Асоціація щодо участі в турнірах, дотримання правил гри, суддівство, заявкова документація, тощо.

Інша площина включає в себе різного роду програми з розвитку футболу, які реалізовуються за участі Асоціації, в тому числі, програми за фінансової підтримки УЄФА/ФІФА. До прикладу, програма "Хет-Трік", яка фінансуються УЄФА. Тут можна згадати будівництво у Івано-Франківську стадіону зі штучним покриття, навчання тренерів, допомога в налагодженні співпраці з клубами інших країн.

Загалом сучасний стан футболу, в тому числі і футзалу, зокрема, взаємовідносини між клубами, а також між окремим клубом і УАФ, характеризується такою собі «окремішністю», коли кожен з учасників цих відносин живе своїм власним життям. Думаю, що саме це буде змінюватись наступні декілька років, якщо ми хочемо бачити прогрес у розвитку.

Джерело  Пресслужба НФК "Ураган"

Похожие Новости

Комментарии:

Вы должны быть зарегистрированы чтобы оставлять комментарии. Авторизуйтесь под существующим аккаунтом или создайте новый.

Futsalua © 2018 Проект разработан командой Futsal Ukraine. Все права защищены.