ИспанияБебе: «В июле я не сыграю в плей-офф, если не будет соглашения между «Интером» и «Джимби»Эстония«Смсраха» під керівництвом Олександра Сорокіна – чемпіон Естонії-2020УкраинаТрансферы раздораРоссияИван Мельников: «Лин и Сими Сайотти помогут МФК КПРФ решить самые высокие задачи»Ассоциация футзала УкраиныВолодимир Гримайло: «Фінал чотирьох Кубка України буде зіграно восени, а на Першу лігу очікує реформування»Экстра-лигаХави Родригес возвращается в «Продэксим»ПольшаМарек Марцинковски: «Мне удалось завалить экзамен по правилам»РоссияАнатолий Бадретдинов: «Горд за ребят, горжусь проделанной работой!»ФранцияРоман Ярий – гість програми «Футбольні діалоги»РоссияЧемпионат России возобновится 1 августаЭкстра-лигаАндрій Федюк і Юрій Когут залишили «Ураган»ИспанияБатерия покидает «Картахену»БеларусьОлександр Даниленко: «Поки що програємо у майстерності БЧ»ИспанияАнтонио Аррегуи: «Мы должны создать себя заново»ИспанияЧино: «Кто не хотел бы сыграть на Кубке мира за свою страну?»Экстра-лигаВалерій Легчанов: «Не вистачило нам тих 10 матчів у шістці, це б вплинуло на індивідуальну майстерність кожного гравця»ИспанияЛукас Триподи может заменить ГадейюБеларусь«Столица» обошла запрет на проведение матча без зрителей: сделали трибуну с картонными фанамиЭкстра-лига«Ураган» завершив сезон матчем з дублерамиИталияАндреа Монтемурро: «Со мной футзал достиг уровня, которого раньше не было!»

Залаштунки наймогутнішої футзальної ліги світу – Liga Nacional de Fútbol Sala

Про зростання, бізнес і вплив LNFS на внутрішньому рівні в Іспанії та в усьому світі.


LNFS і статус футзалу в Іспанії

LNFS відсвяткувала 30-річний ювілей з моменту заснування 1989 року і наразі перебуває на вершині піраміди всіх професіональних футзальних ліг по всьому світу як еволюційний стандарт майбутнього футзалу. Існує багато змінних, що сприяють функціонуванню спортивної ліги найвищого рівня, включаючи лідерство, інфраструктуру, специфіку середовища, корпоративну підтримку, видимість, участь на низовому рівні та багато інших чинників. Зважаючи на це, LNFS застосовує стратегічний підхід, щоб зрозуміти своїх членів та аудиторію, позиціонувати себе на ринку та створити бачення майбутнього зростання.

«Футзал в Іспанії сприймається як спорт емоцій, видовищності, динамічності, захоплення, доступності і пристрасті»,  каже Марія Родріго Сагастісабаль, директор з комунікацій LNFS.

Іспанські уболівальники футзалу і футболу  одні з найбільш пристрасних по всьому світу. Майже 24% іспанців цікавляться футзалом, що дає можливість досягнути в Іспанії аудиторії у майже 7,9 мільйонів (схоже, що відсотки і аудиторія рахувалися не від загальної кількості населення, а від якогось іншого показника, можливо, від фанатів спорту – прим. futsalua.org). Марія і її команда з офісу LNFS зрозуміли важливість дослідження і «розробки» аудиторії  для адаптації продукту до інтересів основних споживачів. Нижче наведено короткий огляд деяких їхніх висновків щодопрофілю іспанського футзального фаната.
 

Спираючись на профіль іспанського футзального фаната, LNFS також уважно придивляється до більш широкої аудиторії і шляхів для створення пожиттєвих учасників та любителів цього виду спорту.

«9,6% із 20 мільйонів спортсменів в Іспанії грають у футзал...основна аудиторія іспанських футзалістів  15-24 роки ...14,2% людей, які займаються спортом, грають у футзал і 7,6% грають у футзал щотижня ...а після футболу футзал  найкращий вид спорту для іспанських школярів віком від 6 до 18 років»,  розповідає Марія Родріго Сагастісабаль.

Спортивне середовище Іспанії зображує вигідну екосистему для процвітання футзалу і футболу. Ба більше, історичні успіхи обох видів спорту допомагають один одному у подальшому зростанні – це відображається в перемогах на 2 Кубках світу з футзалу (2000, 2004), 7 чемпіонатах Європи з футзалу, 1 чемпіонаті світу з футболу (2010) і незліченній кількості перемог у футбольній Лізі чемпіонів.
 

Іспанія продовжує слугувати для багатьох країн прикладом  того, як футзал і футбол можуть стратегічно продовжувати доповнювати один одного, залишаючись окремими для подальшого розвитку футзалу і бізнесу на його основі.

Погляд зсередини на Національної футзальну лігу (LNFS)

«LNFS була заснована 1989 року і пов'язана з RFEF, УЄФА і ФІФА»,  уточнює Марія Родріго Сагастісабаль. «Ліга несе відповідальність за просування і керування футзалом найвищого рівня, а також організацію та нагляд за різними змаганнями».

Погляньмо на змагання, що організовуються LNFS:

    Професійна футзальна ліга LNFS

    Перший дивізіон  (включає 16 команд, що змагаються протягом 10-місячного сезону, де 8 найкращих команд регулярного чемпіонату отримують можливість змагатись у плей-оф LNFS за титул наприкінці чергового сезону. 2 нижні команди регулярного чемпіонату понижуються до другого дивізіону LNFS)

    Другий дивізіон  (Включає 16 команд, що змагаються протягом 10-місячного сезону, де найкраща команда регулярного чемпіонату переходить у Перший дивізіон LNFS. Команди, які посіли у регулярному чемпіонаті 2, 3, 4 і 5 місця змагаються у плей-оф за дві перепустки в Перший дивізіон LNFS)

    Кубок Іспанії
    
    Щорічний турнір за участі 8 найкращих команд регулярного чемпіонаті в середині сезону.
    Переможець 2019 року: «Барселона Ласса».

    Суперкубок Іспанії
   
    Щорічний турнір за участі переможців першого дивізіону LNFS і Кубка Іспанії.
 

За останні 30 років LNFS зросла у рівні конкуренції, географічному масштабі, інфраструктурі та глядацькому рівні. Матчі першого дивізіону LNFS відвідують в середньому 2500-3000 глядачів, тоді як ігри другого дивізіону відвідують від 1500 до 2000 уболівальників. На наведеному нижче малюнку проілюстровано 20 різних провінцій Іспанії (насправді на малюнку їх 18 – прим. futsalua.org), в яких зараз розміщені команди першого і другого дивізіонів.
 

Провінції, що мають команди LNFS: Аліканте, Антекера (Малага), Барселона, Бурела (Луго), Картахена (Мурсія), Кордова, Феррол (Ла-Корунья), Гран-Канарія, Хаен, Менгібар (Хаен), Мурсія, Пальма-де-Мальорка, Памплона, Пеніскола (Кастельйон), Пуертояно (Сьюдад-Реал), Рівас (Мадрид), Санта-Кулома-де-Граманет (Барселона), Сантьяго-де-Компостела, Сеговія, Севілья, Торрехон-де-Ардос (Мадрид), Тудела (Навара), Вальдепеньяс (Сьюдад-Реал), Валенсія, Сарагоса.

Коли LNFS і футзал стали значно глобальнішими, глядацька аудиторія  LNFS еволюціонувала. Команда Марії зосередилась на місцевих, регіональних і національних правах на мовлення для ігор LNFS, а також на міжнародних трансляціях (більшість із них досі платять за перегляд) і контенті для соціальних переж для підтримки попиту глядачів. Протягом футзального сезону 2017/18 найпопудярнішою подією став фінальний матч за титул LNFS між «Барселоною Ласса» та «Мовістар Інтером» з більш ніж 700 000 онлайн-глядачів.

Веб-сайт LNFS служив головнимінформаційним центром для всіх новин, пов’язаних з лігою, який щорічно переглядає майже 15 мільйонів людей у 192 країнах. Крім того, акцент на взаємодію в соціальних мережах і співпраця з усіма клубами LNFS значносприяв розширенню місії Ліги, заходів та основних зацікавлених сторін.

Зі збільшенням експозиції як всередині футзальних арен, так і через  теле- і онлайн-трансляції, інтерес до корпоративного спонсорства значно зростає. «Спонсори хочуть активностей за участі та за допомогою вірусності гравців та клубів у рамках LNFS»,  каже Марія Родріго Сагастісабаль. LNFS отримала користь від довгострокових спонсорських угод з подібними великими компаніями-однодумцями, включаючи Kelme, La Liga Sports та інші, щоб підтримати зростання ліги.

Міжнародні змагання та сила найкращих команд/зірок 

«Барселона Ласса». «Мовістар Інтер». «Ель-посо Мурсія». Феррао. Рікардінью. Мігелін. Карлітос.

Вище наведеновсі назви команд і гравців (серед багатьох інших), чиї бренди ведуть LNFS та загалом футзал вперед. Як і у будь-якої світової команди чи спортсмена, слід успіху, перемоги та надії часто супроводжується фандомом.

Ймовірно, одна з найуспішніших клубних футзальних команд цього сезону (2018/19) на національному та міжнародному рівнях, ФК «Барселона Ласса» очолюється Феррао, Лозано і Дієго, які досягнули елітного статусу. Їхні бренди безпосередньо вплинули на зростання кількості місцевих іспанських глядачів та міжнародних шанувальників здалека завдяки якості продукту LNFS.

Додаткові міжнародніофіційні змагання, в яких команди та гравці LNFS можуть змагатися у кваліфікації чи основному раунді, включають:

   Кубок світу+ кваліфікація
   Чемпіонат Європи
   Ліга чемпіонів УЄФА
   Кубок Короля
   Міжконтинентальний кубок 

Нещодавно ФК «Барселона Ласса» виграла Кубок Короля. Інші останні події, які приходять в голову,  це «Барселона» та «Мовістар Інтер», які  билися за титул Ліги чемпіонів УЄФА, але обидва вилетіли у півфіналі, перемога Рікардінью і Португалії у чемпіонаті Європи 2018 року, і виступ «Барселони» у Міжконтинентальному кубку 2018 року.

Немає сумнівів, що футзал сам по собі став світовим брендом, а стратегічне співробітництво LNFS зі своїми командами та зірками допомогло просунути цей вид спорту вперед.

Вплив спільноти та соціальні проекти LNFS

Незважаючи на те, що LNFS відчуває стійке зростання з акцентом на найвищий рівень фтзалу, також є акцент на соціальну відповідальність, щоб залишатися на зв’язку з суспільством та допомагати різним проєктам. Команда Марії виділила суспільну роботу LNFS у 5 напрямках: просування спорту, виховання/культура, соціальна сфера, навколишнє середовище та освіта. Дивіться графіки та зображення нижче.
 

Життєво важливе значення має ініціатива інвестувати ресурси у незаможні громади, унікальні події, низові організації, освіту та пов'язані з ними точки дотику. Хоча на момент публікації цієї статті ми не маємо доступу до фінансових даних для розуміння відсотків та загального обсягу інвестицій, про це варто сказати. А втім, у багатьох сферах ми хотіли б продовжувати бачити підтримку LNFS – однією із них є створення повністю професіональної жіночої ліги. Зараз LNFS курирує перший жіночий дивізіон LNFS, але він ще перебуває у зародковому стані. Майбутнє для жіночого футзалу є багатообіцяючим із запровадженням першого чемпіонату Європи з футзалу серед жінок  у лютому 2019 року (який виграла Іспанія), а також багатьох розмов за лаштунками щодо створення кращого шляху для жіночої сторони цього виду спорту.
 

Глобальний футзальний ландшафт по-справжньому приймає форму однієї країни. Іспанія і LNFS зарекомендували себе як піонери футзалу і, нарешті, допомагають спрямовувати увесь світ у стратегічній побудові бізнес-моделі/шляху у поєднанні з пристрастю до спорту. 

Джерело  Pivot Futsal
 
П.с. Сттаття була написана 7 травня 2019 року, тому в ній постійно згадується минулий рік.

Тэги:

Похожие Новости

Комментарии:

Вы должны быть зарегистрированы чтобы оставлять комментарии. Авторизуйтесь под существующим аккаунтом или создайте новый.

Futsalua © 2018 Проект разработан командой Futsal Ukraine. Все права защищены.