Казахстан«Кайрат» – обладатель Кубка Казахстана-2021ИспанияИспания-2021/22. Тур 2. Бенефис Томаша ДраховскиЧемпионат мираСтаніслав Гончаренко: «Чемпіонів не судять, але ні в одній з п'яти останніх ігор Португалія не виглядала сильніше свого суперника»РоссияСергей Зуев: «Новый сезон получится интереснее предыдущего»БеларусьПремьер-лига-2021/22. Тур 5. LIVE!Первая лига Володимир Гриник: «На безлюдний острів взяв би Ярослава Писька – ловив би мені рибу і співав»Чемпионат мираЗапасной вратарь сборной Казахстана на ЧМ в Литве получил полмиллиона призовыхПервая лига Негель, Бакум, Чеберяк, Семенченко, Салтанов і Морено – гравці «SkyUp»Первая лига Перша ліга 2021/2022. Представлення учасників зони «Схід»КазахстанСтал известен календарь чемпионата Казахстана сезона-2021/22Экстра-лигаParimatch Екстра-ліга 2021/22. 7 тур. LIVE!Первая лига Перша ліга 2021/22. «Любарт» (Луцьк) – «КІВС Енергія-2» (Львів). АнонсПервая лига Андрій Федюк: «Ми не стоїмо на місці, нам вдалось домовитись про співпрацю з Віталієм Багряком»ИталияИталия-2021/22. Тур 1-2. С места в карьерСборная УкраиныОлег Шайтанов: «Матчі з Португалією були дуже інформативними»Экстра-лигаParimatch Екстра-ліга 2021/22. Тур 7: анонсФутзал в миреУзбекистан-2021/22. Тур 1. «Локомотив» идет без потерьКазахстанИгита: «Я еще не наигрался!»Сборная УкраиныЖіноча збірна України зазнала поразки від Португалії у повторній контрольній зустрічіСборная УкраиныАнна Шульга: «Потрібно продемонструвати характер й не боятися суперника»

Parimatch Екстра-ліга 2021/22. 4 тур. «Енергію» скинули з вершини, Волянюк відривається від конкурентів

Після 4 туру Parimatch Екстра-ліги «Ураган» та «ХІТ» замінили «Енергію» нагорі турнірної таблиці

18 вересня

«ХІТ» (Київ) – «Viva Cup» (Харків)  5:2 (1:1)
12:00. м. Київ, СК ЦСК ЗСУ
Арбітри:
Олександр Білащенко (Чернігів), Володимир Дзюра (Рівне), Дмитро Каркаєв (Київ)
Хронометрист: Володимир Шевер (Київ)​
Спостерігач арбітражу: Олег Іванов (Дніпро)
Делегат: Валентин Вакула (Бровари)

Голи: С.Журба (8, 40), Є.Жук (22, 29), О.Ліфер (36) – Д.Бондар (7), Т.Рибак (24)
«ХІТ»: О.Сіріцький – Лебідь, Жук, Журба (К), Сірий – Літвінов, Школьний, Чернявський, Педяш, Кібиш, Ліфер
Головний тренер — О.Лук’яненко
«Viva Cup»: Мирошниченко (Положий, 21) – Рибак, Овсянніков, Бондар, Ланко – Васильєв, Моспан, Сорокін, Калашник, Зміївський
Головний тренер – Р.Перадзе

У матчі 4-го туру Parimatch Екстра-ліги 2021/2022 наш «ХІТ» здобув вдома перемогу на харківським «Viva Cup» 5-2, і разом з «Ураганом» лідирує у турнірній таблиці.

Відзначимо, що гості протягом гри продемонстрували сміливий та агресивний футзал, і відкрили рахунок на сьомій хвилині. Дмитро Бондар вдало зіграв на перехопленні і пробив під дальню стійку воріт Олександра Сіріцького (відзначимо, що пошкодження у минулому поєдинку проти «Урагана» зазнав Максим Лисенко, який разом із Орестом Боргуном пропускав цю гру). Проте, столичні відігралися за хвилину. Після удару Ярослава Лебідя здорово на добиванні зіграв Сергій Журба – 1:1.

Цей рахунок протримався до перерви, хоча харків’яни пару разів пробачили наш захист, маючи забійні моменти для взяття воріт.

А одразу по перерві наші вийшли вперед – Євген Сірий пробив, голкіпер гостей відбив м’яч перед собою, а Євген Жук вразив ціль. Проте, надалі помилився і наш воротар. Після не дуже сильного удару Овсяннікова по центру Сіріцький не зумів зафіксувати м’яч, і капітан «Viva Cup» Тарас Рибак зрівняв рахунок – 2:2.

А ось у середині другої половини кияни провели дуже важливий гол. Після розіграшу кутового спочатку пробивав Сірий, потім Журба, а у підсумку Жук переправив м’яч у сітку, оформивши дубль – 3:2!

На честь харківської команди вона не здавалася, і шукала свої моменти, проте на 36-ій хвилині шикарний м’яч забив Олександр Ліфер. Він здійснив слаломний прохід лівим флангом і пробив повз воротаря гостей Руслана Положия!

Гравці «Viva Cup» переходили на гру з п’ятим польовим гравцем (як і наша команда на останній хвилині), а за десять секунд до фінальної сирени Сергій Журба поцілив зі своєї половини у порожні ворота і встановив остаточний рахунок – 5:2 на користь «ХІТа».

У турнірній таблиці «ХІТ» набрав 8 очок і разом з «Ураганом» лідирує в регулярному чемпіонаті. Наразі в Екстра-лізі наступає пауза на міжнародні матчі (Україна зіграє 25 і 26 вересня в Румунії два контрольні поєдинки), а наступний матч столичні проведуть 2 жовтня на виїзді проти хмельницького «Сокола».

Джерело - Лев Галушко, прес-служба ФК «ХІТ»

«Енергія» (Львів) – «Ураган» (Івано-Франківськ)  0:4 (0:1)
13:00. м. Львів, «Боско-Арена»
Арбітри:
Євген Диннік (Одеса), Олександр Плахов (Чернівці), Володимир Болізюк (Львів)
Хронометрист: Ярослав Сторожук (Львів)​
Спостерігач арбітражу: Геннадій Гора (Київ)
Делегат: Олена Верещинська (Львів)

Голи: Кордоба (14), Абакшин (26), Радевич (33), Швед (40).
"Енергія": Морикишка — Кузь, Когут, Пелех, Цілик, Буньо, Ковальчук, Теряєв, Ременець, Легендзевич, Гасюк, Марциняк, Квасній — Войтович.
"Ураган": Колток (Гуйван, 40) — Мик. Грицина, Радевич, Кордоба, Фаренюк, Коваль, Шеремета, Абакшин, Швед, Онуфрак, Масевич — Левандівський.
Попередження: Квасній (27) — Кордоба (23).

Львівські енергетики поступились івано-франківському "Урагану" у матчі 4 туру Parimatch Екстра-ліги з рахунком 0:4. "Зелено-білі" створили досить багато моментів для взяття воріт, однак жоден з них не вдалося реалізувати.

Загалом поєдинок проходив у рівній боротьбі, суперники шукали можливості відкрити рахунок. Проте голкіпери, Ярослав Морикишка та Роман Колток, діяли надійно. Також в одній із атак "Урагану" Артем Фаренюк влучив у поперечку. Тож досить довго на табло світились "нулі".

На 14 хвилині івано-франківцям вдалося вийти вперед. Роман Кордоба влучним ударом завершив розіграш стандарту.

Гол додав активності у грі обох команд, "зелено-білі" мали шанси відігратися, так само і гості могли збільшити свою перевагу. Все ж до перерви рахунок більше не змінився.

Після відпочинку енергетики продовжували атакувати, однак своєю нагодою знову скористались "дракони". На 26 хвилині після кутового відзначився Даниіл Абакшин.

Львів’яни не зменшували обстріли воріт суперників, в одному з моментів "Ураган" врятувала стійка після удару Тараса Кузя, в інших епізодах свою команду виручав голкіпер Роман Колток.

А на 33 хвилині ситуація для "Енергії" ще більше ускладнилася: Віталій Радевич реалізував вихід сам на сам.

Одразу ж Валерій Легчанов взяв тайм-аут, після якого енергетики пішли вперед з п’ятим польовим. Цю функцію в більшості часу виконував Андрій Цілик, також у воротарській футболці виходив Ігор Марциняк.

"Зелено-білі" притисли суперників до воріт, Роман Колток врятував гостей після удару з близької відстані від Андрія Цілика, після пострілу Юрія Когута м’яч пролетів поруч зі стійкою.

Згодом ще раз пробивав Андрій Цілик — штанга вже вдруге "зіграла" за івано-франківців. Гарматний удар Олега Легендзевича на ліній воріт головою зупинив Руслан Шеремета, після цього йому навіть знадобилась допомога лікарів.

Окрім цього, небезпечно пробивав Мар’ян Пелех, прострілював Тарас Кузь, однак і ці епізоди не принесли результату. Натомість на 40 хвилині Назар Швед влучив у порожні ворота господарів та встановив остаточний рахунок у матчі.

Джерело - Пресслужба ФК "Енергія"

Чергова серія "енергетичного" дербі відбулась на "Боско-Арені" у Львові. В дебюті матчу суперники обмінялись гострими нагодами - голкіпери обох команд продемонстрували майстерність після ударів Миколи Грицини та Когута. Далі ініціатива перейшла до ніг гостей, які раз за разом створювали небезпеку біля воріт львів'ян. Швед двічі з вигідних позицій пробив повз, удар Кордоби потягнув Морикишка, а Фаренюк потужним пострілом струсонув поперечку. Все ж на 14-ій хвилині "дракони" вийшли вперед. Кордоба на замасі прибрав захисника і невідпорно пробив у нижній кут - 0:1. До честі господарів, команда Валерія Легчанова помчала відіграватись - Пелех, Когут і Кузь опинялись на вістрі атаки, та тричі від неприємностей гостей рятував Колток. За мінімальної переваги "Урагану" суперники пішли відпочивати.

Друга половина зустрічі розпочалась з випадів "Енергії". І знову на перший план вийшла воротарська майстерність капітана "драконів" після пострілів Пелеха зі штрафного та Цілика ледь не з центру майданчика. Відповідь гостей виявилась результативною. Абакшин головою замкнув подачу після розіграшу кутового - 0:2. Для Даниїла цей гол став першим у новому сезоні Parimatch Екстра-ліги. Далі на паркеті Боско-Арени гра проходила на зустрічних курсах. А найбільш гострими були нагоди у "енергетиків" Легендзевича та Пелеха, який влучив у стійку, тоді як у "драконів" Миколи Грицина та Шведа.

На 33-ій хвилині гості забили втретє. Радевич, вийшовши віч-на-віч з голкіпером, елегантно перекинув останнього - 0:3. Майже одразу Валерій Легчанов перейшов на гру з п'ятим польовим. Дивідентів це господарям не принесло, а Швед на завершальній хвилині матчу ударом у порожні ворота встановив переможні 0:4 на користь "драконів".

Далі у Parimatch Екстра-лізі наступає двотижнева пауза, а свій наступний поєдинок "Ураган" проведе у п'ятницю, 1-го жовтня, коли вдома прийматиме "ДЕ Трейдинг" з Миколаївки. Початок гри о 16:00.

Джерело - Пресслужба НФК "Ураган"

«ДЕ ТРЕЙДИНГ» (Миколаївка) – «Продексім» (Херсон)  1:4
14:00. м. Сєвєродонецьк, Льодовий ПС
Арбітри:
Олексій Фесенко (Харків), Олександр Макаренко (Радомишль), Артем Федоріщев (Сєвєродонецьк)​
Хронометрист: Юлія Змієвська (Сєвєродонецьк)​
Спостерігач арбітражу: Юрій Воложенко (Харків)
Делегат: Юрій Кравченко (Сєвєродонецьк)

Голи: Катеринін (36) – Королишин (6), Калуков (12 – автогол), С. Моспан (31), Микитюк (40)
«ДЕ Трейдинг»: Кравець – Скубченко, Шпигар, Катеринін, Калуков – Дзюба, Виставний, Мозговий, Сагайдачний – Щербак, Аніскін
«Продексім»: Ципун (Савенко, 21) – Д. Сорокін, Зварич, Малишко, Королишин – Клаудіньо, Микитюк, С. Моспан, Бессалов – Кравцов, Маєвський, Шотурма
Попередження: С. Моспан (13)

Віцечемпіони України приїхали до Северодонецька з кадровими втратами. По-перше – отримав ушкодження Корсун, через що він не зможе допомогти збірній України у товариських матчах з Румунією. Як ми повідомляли, його у складі «синьо-жовтих» замінить Журба. Окрім того, не зміг Дмитро Бербенцев розраховувати і на Білоцерківця, який отримав червону картку в матчі з «Енергією». Також не приїхав Даніель Роза. Тому, у четвірках «мельників» сталися зміни. З «канонічного» стартового квартету херсонців залишився лише Зварич, а до нього приєднались Королишин, Малишко та Дмитро Сорокін, який вивів «Продексім» на цей матч у якості капітана. Натомість, у заявці на гру вже був Шотурма, який встиг зіграти кілька хвилин наприкінці матчу.

Не обійшлося без втрат і у складі господарів майданчику. Перш за все, мова йде про Іванова, який отримав червону картку у Рівному. Але були у стані «ДЕ Трейдинга» і позитивні новини. Зокрема, повернувся у стрій Скубченко, а також приєднався до команди Аніскін, який фактично дебютував у сезоні. Так само як і дебютував і Кравець, який замінив у воротах «енергетиків» Гурка.

Зрештою, незважаючи на ці кадрові зміни, було зрозуміло, що ця гра проходитиме на тих умовах, які поставить «Продексім». Щоправда, було видно, що «ДЕ Трейдинг» не збирався грати лише на оборону. Про це свідчили ті моменти, які створювали підопічні Олександра Хурсова. Так, цих моментів було не так багато, як цього хотілося б «трейдерам», проте все-таки кілька разів і Сагайдачний, і Дзюба, і Катеринін давали Ципуну можливість проявити себе, що він і робив. Але забити гравцям «ДЕ Трейдинга» не вдавалося. Чого не сказати про «Продексім», який у першому таймі змін двічі відзначитись у ворота Кравця. І якщо в епізоді з першим голом Королишин відгукнувся на простріл з лівого флангу, то у другому моменті Калуков, сам того не бажаючи, записав на свій рахунок автогол. «Продексім» міг забивати ще, але у першому таймі «мельники» більше не засмучували Кравця. До того ж, складалося враження, що херсонці після двох забитих м’ячів стали просто грати за рахунком, тому далеко не завжди вмикали максимальні оберти.

Така ж сама картина була і у другому таймі. Щоправда, варто відзначити, що «ДЕ Трейдинг», який у цьому поєдинку мав підтримку власних вболівальників (так, Льодовий Палац спорту не був заповнений вщент, проте було кілька десятків уболівальників, які подекути гучно підтримували команду з Миколаївки. – А. Т.), намагався виправдати їх довіру та подекуди шукав ключі до воріт Савенка, який у другій 20-хвилинці захищва ворота херсонської команди. Проте, ворота «Продексіму» залишались недоторканими, а ось у ворота Кравця в середині другого тайму влетів третій м’яч. Цього разу відзначився Моспан-старший. По суті, цей гол вирішив долю зустрічі, і тепер залишалось відкритим лише одне питання: чи зможе «ДЕ Трейдинг» забити бодай би «гол престижу»? Відповідь на це питання дав на 36-й хвилині Катеринін, який «розмочив» савенка та подарував своїй команді надію на те, що ще можна зробити якусь інтригу. А для цього потрібно було спочатку скоротити розрив до мінімуму. Тому, Олександр Хурсов вирішив ризикнути та піти з п’ятим польовим. Проте, це обернулося для «ДЕ Трейдингу» четвертим пропущеним голом, який на останніх секундах зустрічі забив Микитюк. Тепер вже точно ніяких питань як щодо можливої інтриги, так і щодо підсумкового результату не залишилось. «Продексім» спокійно вивіз три очки з Северодонецька, і ця перемога трохи покращила настрій херсонців після поразки у Києві та домашньої нічиєї проти «Енергії».

Джерело - Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»

21 вересня

АФФК «Суми» (Суми) – «Кардинал-Рівнестандарт» (Рівне)  1:7 (1:4)
17:00. м. Суми, палац студентського спорту СумДУ
Арбітри:
Антон Ноєв (Запоріжжя), Олександр Сидорук (Вінниця), Андрій Савельєв (Суми)
Хронометрист: Марія Мисловська (Суми)​
Спостерігач арбітражу: Олексій Банасько (Фастів)
Делегат: Максим Новіков (Суми)

"Суми": Балухта (Пєтухов, 13, Балухта, 21) - Зеленський, Ессаргіні, Зеленкевич, Пимоненко - Гурєєв, Волков, Ігумнов, Кефа - Острога, Расторгуєв, Нагорний, Власенко.
Головний тренер: Володимир Гладов.
"Кардинал Рівнестандарт": Бакінський (Дяченко, 36) - Волянюк, Горпинич, Фетько, Скибчик - Малиновський, Кручок, Кравчук, Басич - Новак, Панкратій, Мартиненко, Тютюрай.
Головний тренер: Олександр Бондар.
Голи: Зеленський (20) - Малиновський (4), Волянюк (11, 31), Кравчук (12), Кручок (15, 23), Новак (35).
Попередження: Ессаргіні (28) - Горпинич (22), Кравчук (28).

Матч між «Сумами» та «Кардиналом-Рівнестандартом» замикав програму четвертого туру PARIMATCH Екстра-ліги. Цей поєдинок не був зіграний у базовий день, оскільки зал спорткомплексу СумДУ був зайнятий іншими заходами. Тому, за обопільною згодою було вирішено зіграти цю гру 21 вересня.

Але якщо говорити про сам матч, то його початок склався для господарів майданчику не найкращим чином, оскільки вже на 3-й хвилині Малиновський відкрив рахунок. Чи вплинуло це взяття на подальший перебіг гри? Скоріше за все так, особливо на те, як надалі грали сумчани, котрі були змушені відіграватися. У них в атаці мало що виходило, окрім того, було багато помилок при переході від оборони до атаки. Щоправда, рівняни не поспішали карати за ці помилки, хоча проблеми Петухову гості таки створювали. Але фактично рівненська команда свідомо віддавала ініціативу своїм візаві, щоб мати шанси для контратак. І ця тактика спрацювала, адже після того, як перший тайм вже пройшов свою середину, рівнянам вдалося організувати дві результативні контратаки, які вдало завершили Волянюк та Кравчук. Три контратаки – три голи. Вражаюча статистика від гостей. А на 15-й хвилині рахунок вже став 0:4 після того, як Кравчук скористався помилкою Волкова та видав гольову передачу на Кручка.

До честі сумчан, варто сказати, що у них теж були моменти, але їх було не так багато. Хіба що можна згадати спробу Ігумнова реалізувати штрафний та «сейв» Бакінського після цього удару. Але під кінець першого тайму сумчанам все-таки вжалося забити. Це Зеленський класно пробив з льоту, і Бакінський цього разу був безсилий щось зробити з цим ударом. Цей гол подарував підопічним Ярослава Пєсоцького надію на те, що вже у другому таймі можна буде спробувати ще скоротити своє відставання в рахунку.

Але другий тайм теж не приніс сумчанам якихось позитивів. Навіть більше – негатив у грі лише посилювався. Підопічні Ярослава Пєсоцького знову пропустили швидкий гол. Цього разу знову зіграла зв’язка Кравчук – Кручок, яка дозволила Кручку оформити дубль у цьому матчі. Фактично цей гол зняв усю інтригу в матчі. Хоча наставник рівнян Олександр Бондар не поспішав давати ігровий час резервістам, довіряючи його переважно гравцям двох основних четвірок. При цьому, треба зазначити, що незважаючи на те, рахунок вже був 1:5, у господарів майданчику все-таки було кілька непоганих моментів для взяття воріт Бакінського. Проте, голкіпер «Кардинала-Рівнестандарта» не давав шансів ані Ігумнову, ані Зеленському, ані Ессаргіні. Щоправда, в одному з епізодів і Бакінський навряд чи виручив би свою команду, проте його підстрахував Басич.

Сумчани вже незадовго до екватору другого тайму почали підключати Кефу в якості п’ятого польового. Проте, всі сподівання підопічних Ярослава Пєсоцького скоротити своє відставання в рахунку завдяки розіграшу зайвого гравця зруйнував Волянюк, який на 31-й хвилині вразив порожні ворота сумської команди. На цьому можна було би вже і підсумовувати цей матч проте парад жахливих помилок з боку сумчан продовжився на 35-й хвилині, коли господарі майданчику, намагаючись розпочати свою чергову атаку вп’ятьох, помилились біля своїх спорожнілих воріт, і цим легко скористався Новак – 1:7.

Після цього Олександр Бондар поміняв воротаря, випустивши Дяченка, а трохи згодом дав можливість трохи пограти Тютюраю, Мартиненку та Панкратію. Зокрема, Мартиненко мав свій момент, проте відсутність досвіду серйозних поєдинків завадила йому скористатися своєю нагодою належним чином. Водночас сумські футзалісти незадовго до фінальної сирени могли залишити останнє слово за собою, проте тут вже свою воротарську майстерність показав Дяченко, який зберіг для своєї команди підсумкову фору в шість м’ячів.