КазахстанХади Ахмади – игрок «Байтерека»Первая лига Іван Скіцко: «Славута» хоче не просто грати у Parimatch Екстра-лізі, а й там ставити перед собою високі цілі»Вторая лигаДмитрий Клочко: «Не знаю, что со мной было бы сейчас, если бы я выпивал, как в молодости»ПортугалияПортугалия-2021/22. Лучшие голы 11-го тураСборная УкраиныОприлюднено склад жіночої збірної України на НТЗ в УжгородіПольшаЭкстракласа-2021/22. Тур 14. Голевая серия Никиты МожейкоСборная УкраиныПідсумки 2021 року для жіночої національної збірної УкраїниПольшаНиколай Иванов: «Мы заслуженно попали в Финал четырех»ИталияИталия-2021/22. Тур 11. Два разгрома и ничейный синдромЭкстра-лигаМихайло Волянюк – найкращий гравець листопада у Parimatch Екстра-лізі 2021/2022Кубок УкраиныParimatch Кубок України 2021/22. Третій попередній етап. Стартові матчі. Результати, огляди, відеоЛига чемпионов УЕФАБруно Таффи: «Будем выигрывать Лигу чемпионов!»Лига чемпионов УЕФАЛига чемпионов-2021/22. Элитный раунд. День 5. В Финале четырех – «Тюмень» и «Спортинг»Экстра-лигаПочалося голосування за стартові четвірки Матчу зірок Parimatch-2021Экстра-лигаParimatch Екстра-ліга 2021/22. 14 тур. «ХІТ» здобуває свою найбільшу перемогу у вищому дивізіоніИспанияИспания-2021/22. Лучшие голы, комбинации и сейвы 9-го тураИспанияИспания-2021/22. Тур 9. Первая победа «Мансанареса»Лига чемпионов УЕФАНиколай Иванов: «В матче с «Кайратом» многое решит психология»БразилияЖоао Карлос Барбоза – кандидат на звание лучшего тренера Бразилии-2021Премьер-лига-2021/22. Тур 11. LIVE!

Parimatch Екстра-ліга 2021/22. 7 тур. «Енергія» продовжує падіння, «ДЕ Трейдинг» здобув перші очки

"Енергія" не може перемогти п'ятий раз поспіль, а "ДЕ Трейдинг" здобув перші очки в сезоні, причому одразу виграв

15 жовтня

«Ураган» (Івано-Франківськ) – «Кардинал-Рівнестандарт» (Рівне)   2:1 (2:1)
15:00. м. Івано-Франківськ, СК КФВ
Арбітри: Олександр Білащенко (Чернігів), Олександр Плахов (Чернівці), Ярослав Вовчок (Івано-Франківськ)​
Хронометрист: Тарас Дем'янчук (Івано-Франківськ)​
Спостерігач арбітражу: Олексій Банасько (Фастів)
Делегат: Ігор Овчар (Івано-Франківськ)​

“Ураган”: Левандівський – Мик.Грицина, Радевич, Фаренюк, Масевич – Коваль, Шеремета, Швед, Абакшин – Онуфрак, Завертаний, Дичук, Ткачук. Запасний: Гуйван.
Головний тренер: Максим Павленко.
“Кардинал Рівнестандарт”: Бакінський – Волянюк, Фетько, Горпинич, Скибчик – Новак, Кручок, Басич, Кравчук – Бондар. Запасні: Дяченко, Мартиненко, Панкратій.
Головний тренер: Олександр Бондар.
Голи: Швед (12), Шеремета (20) – Волянюк (12).
Попередження: Коваль (23), Радевич (28).

У матчі проти чемпіона України головний тренер нашої команди Олександр Бондар знову зіткнувся з кадровими проблемами. Через відсутність Максима Малиновського і Дмитра Рибіцького рівняни навіть не змогли повністю заповнити заявку на гру.

Втім, саме гості солідніше розпочали звітний поєдинок. Увесь перший тайм “Кардинал Рівнестандарт” грав на рівних із “Ураганом”. І навіть вів у рахунку.

Спершу удар Сергія Кравчука прийшовся у стійку воріт Тараса Левандівського. Потім Михайло Волянюк, отримавши м’яча на своїй половині майданчика, ефектно змістився з правого флангу на лівий і потужно пробив лівою у верхній кут воріт – 0:1!

Щоправда, рівняни одразу ж пропустили. Мар’яну Шведу вдався ідеально точний діагональний удар у дальній кут – 1:1.

Закономірним результатом першого тайму була б нічия. Але по-іншому думав Руслан Шеремета. За сорок секунд до сирени він наважився на удар з доволі гострого кута. М’яч пролетів під Іллею Бакінським – 2:1.

По перерві класний шанс зрівняти рахунок міг Дмитро Скибчик. М’яча з лінії воріт “Урагану” після його гарматного удару вибив Завертаний!

Потому обидві команди мали ще моменти. Але прекрасно діяли обидва голкіпери. Заключні півтори хвилини матчу рівняни провели у чисельній більшості. Вийшов на майданчик навіть Олександр Бондар. Але рахунок гри не змінився.

Джерело - "Кардинал Рівнестандарт"

Зважаючи на доволі щільний ігровий графік наприкінці жовтня (матч проти "Продексіму" в Херсоні та Ліга чемпіонів в Івано-Франківську), тренерський штаб "драконів" на звітну гру проти "Кардиналу-Рівнестандарту" вирішив дати відпочити кільком основним виконавцям та зіграти у три четвірки. Тож місце воротах зайняв Тарас Левандівський, а номінально третю четвірку склали Владислав Завертаний, Тарас Онуфрак, Олександр Дичук та Андрій Ткачук.

Розпочався поєдинок з двох неточних ударів від Коваля, який звітний матч розпочав із капітанською пов'язкою. Далі вже двічі пробивав Завертаний - якщо першому удару бракувало влучності, то другий добряче змусив нервувати голкіпера "кардиналівців" Бакінського. Гості зуміли відповісти лише після стандарту. Кравчук потужно пробив зі штрафного і лише надзвичайна реакція Левандівського на пару зі стійкою не дозволили відкрити лік голам у матчі. Далі двічі на вістрі атак опинявся Радевич і двічі Віталія підводила влучність. Ініціатива була повністю під контролем "драконів", тож забитий м'яч від Волянюка став більш ніж несподіваним для франківських вболівальників. Наддосдвічений універсал з ненадто вигідної позиції увігнав "круглого" під поперечку, вкотре продемонструвавши, що не дарма очолює гонку бомбардирів ліги - 0:1. Втім, перевага гостей протрималась всього 5 (!) секунд. Розіграш з центру майданчика влучно завершив Швед - 1:1. Міг Швед і вивести свою команду вперед, та програв свою ближню дуель Бакінському. На останній хвилині першого тайму господарі таки домоглися свого. Шеремета прицільним ударом знайшов шпарину між щитками голкіпера - 2:1!

Друга половина зустрічі розпочалась з гостроти біля воріт "кардиналівців". Бакінський двічі врятував після ударів Шведа, а згодом парирував і небезпечний постріл від Ткачука. Відтіснити гру від своїх володінь команді Олександра Бондаря вдалось лише в середині тайму, а найбільш гострим став випад Басича та Волянюка, які ледь не скористались помилкою Шведа. Втім, надалі вже "дракони" не відпускали ініацітиву зі своїх ніг, а Бакінський знову відзначився надійною грою у рамці після ударів Фаренюка та Коваля. Перехід на гру в 5 на 4 напркиінці матчу не допоміг "кардиналівцям" змінити розклади на табло. У підсумку, 2:1 - "Ураган" здобуває четверту поспіль перемогу у сезоні та готується до гостьового матчу проти херсонського "Продексіму".

Джерело - Пресслужба НФК "Ураган"

АФФК «Суми» (Суми) – «Viva Cup» (Харків)   1:5
17:00. м. Суми, палац студентського спорту СумДУ
Арбітри: Артем Духан (Луганська обл.)Ярослав Опришко (Кременчук), Олександр Єлшанський (Суми)
Хронометрист: Андрій Савельєв (Суми)​
Спостерігач арбітражу: Василь Кузьменко (Київ)
Делегат: Євген Петраков (Суми)

Голи: Овсянніков (34 – автогол) – Д. Бондар (2), Овсянніков (6), Зміївський (14), В. Сорокін (25, 37)
АФФК «Суми»: Сітнер (Балухта, 6) – Ессаргіні, Зеленський, Зеленкевич, Сметаненко – Гурєєв, Нагорний, Кефа, Пимоненко – Острога, Волков, ігумнов, Багляк
«Viva Cup»: Литвиненко – Д. Бондар, Овсянніков, Зміївський, В. Сорокін – В. Моспан, Ланко, Байцур, Васильєв
Попередження: Балухта (36)

Вже на самому початку поєдинку в обороні сумчан почались проблеми. А створив їх Дмитро Бондар, який міг забивати на стартовій хвилині гри, проте йому завадив це зробити Сітнер. Щоправда, візуально здавалося, що воротар «Сум» зіграв за межами штрафного майданчику. І, можливо, якби у чемпіонаті України зараз була можливість брати «челлендж», то Роман Перадзе міг би його взяти. Однак, і арбітри тут не дали фол – вочевидь, Сітнер все-таки зіграв у межах правил. Тим не менш, це був перший і одразу серйозний «дзвіночок» для господарів майданчику. А вже незабаром Бондар змусив Сітнера капітулювати. Досвідчений гравець «Viva Cup» прийняв передачу з глибини, а потім залишив поза справами опонента і пробив по воротах – 0:1. Фактично цей гол був дуже схожим на той, який був забитий Бондарем на Євро-2016 у ворота збірної Угорщини. Втім, спогади спогадами, а сумчани могли одразу забити у відповідь. Спочатку пробивав Сметаненко, але з його ударом впорався Литвиненко. А потім непоганий момент мав Зеленкевич. Однак, ці моменти підопічні Ярослава Пєсоцького не реалізували, за що і поплатились на 6-й хвилині, коли харківським футзалістам вдалася цікава атака, і Васильєв віддав пас поміж ніг Ессаргіні на Овсяннікова, а той подвоїв перевагу «Viva Cup» у рахунку.

Тренерський штаб «Сум» одразу взяв тайм-аут, після якого Балухта замінив Сітнера у воротах сумської команди. Хоча навряд чи Сітнера можна звинувачувати у цих двох пропущених м’ячах. Але це вже стає тенденцією, тому що під час цього чемпіонату вже таке було, що Сітнер пропускав два м’ячі, а потім поступався своїм місцем Балухті. Втім, як би там не було, а гра продовжилась, і тепер сумчанам потрібно було щось робити для того, щоб бодай би скоротити своє відставання до мінімуму. Але незважаючи на активність Зеленкевича, який був одним з тих, хто дійсно намагався створювати щось попереду, забити північним слобожанцям у ворота Литвиненка не вдавалося. А от гості після того, як рахунок став 2:0 на їх користь, стали поступово грати за рахунком, і подекуди тривожили Сітнера за допомогою контратак. І одна з таких контратак закінчилася голом на 14-й хвилині. Його зробив Владислав Сорокін, який зміг пройти по лівому флангу та прострілити у штрафний майданчик, де м’яч відлетів у ворота від Зміївського. Так рахунок став 3:0 на користь «Viva Cup», у той час як положення гравців АФФК «Суми» виглядало катастрофічним – вони були близькі до розгрому. Їм було потрібно забивати гол ще у першому таймі, щоб повернути собі психологічну впевненість. Але голу у ворота Литвиненка в першому таймі сумські глядачі так і не дочекались…

А коли вже у другому таймі Владислав Сорокін зробив рахунок 4:0 на користь гостей, то стало зрозуміло – навряд чи сумчанам вдасться зробити якесь диво. Тут вже залишалося сподіватися бодай би на «гол престижу». Але чим дали тривав поєдинок, тим більше ставало зрозуміло, що у сумчан навряд чи щось вийде. Хоча на 33-й хвилині міг забивати Кефа, проте він не влучив у ворота з перспективної позиції. Зрештою, на 34-й хвилині м’яч таки опинився у воротах Харків’ян. Овсянніков, перериваючи передачу Пимоненка, зрізав м’яч у власні ворота, і рахунок став 1:4.

Але останнє слово у цій грі було все-таки за харків’янами. Владислав Сорокін скористався помилкою сумчан при переході до атаки та пробив над Сітнером, який повернувся у ворота «Сум» замість Балухти. І цей гол фактично підбив підсумок усього поєдинку – 5:1 на користь «Viva Сup» у слобожанському дербі.

Джерело - Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»

16 жовтня

«ХІТ» (Київ) – «Енергія» (Львів)  4:2 (2:0)
12:00. м. Київ, СК ЦСК ЗСУ
Арбітри: Антон Ноєв (Запоріжжя), Володимир Дзюра (Рівне), Леонід Жиронкін (Київ)​
Хронометрист: Володимир Шевер (Київ)​
Спостерігач арбітражу: Сергій Стрілецький (Суми)
Делегат: Володимир Гримайло (Київ)

Голи: Боргун (6), Педяш (18), Сірий (31), Лебідь (38) — Пелех (24), Кузь (38).
"ХІТ": М.Лисенко – Лебідь, Жук, Чернявський, Сірий, Літвінов, Школьний, Педяш, Боргун, Поночовний, Кібиш, Ліфер — Сухов, Журба.
"Енергія": Морикишка — Буньо, Цілик, Кузь, Когут, Легендзевич, Ковальчук, Пелех, Теряєв, Гасюк, Марциняк, Ременець — Пітуля, Струк.
Попередження: Цілик (37).

Львівські енергетики зазнали поразки 2:4 у виїзному матчі в Києві проти "ХІТа".

Господарі вийшли вперед на 6 хвилині зустрічі. Орест Боргун дальнім ударом відкрив рахунок у поєдинку.

Далі кияни мали нагоди, аби збільшити свою перевагу. Голкіпер енергетиків Ярослав Морикишка парирував постріли Олександра Педяша, Євгена Сірого, Олександра Школьного, Євгена Жука. А після удару Ярослава Лебедя "зелено-білих" підстрахувала стійка воріт.

В "Енергії" відзначимо небезпеку від Тараса Кузя, який прорвався у штрафний майданчик, але захист киян зіграв надійно. А найреальніший момент зрівняти рахунок був у Віталія Ковальчука, який завдав удару після передачі Андрія Теряєва. Воротар "ХІТа" Максим Лисенко виручив свою команду.

Натомість кияни своєю нагодою скористалися. На 18 хвилині після проходу правим флангом влучно пробив Олександр Педяш.

Наприкінці першого тайму хорошого удару завдав Андрій Цілик, однак пробити голкіпера "ХІТа" цього разу не вдалося.

Зрештою у другій половині зустрічі "Енергія" скоротила відставання. На 24 хвилині після розіграшу аута точним дальнім пострілом у кут воріт відзначився Мар’ян Пелех. Автором гольової передачі став Віталій Ковальчук.

Цей гол додав наснаги енергетикам і небезпеки біля воріт господарів побільшало. На вістрі атаки були Тарас Кузь, Андрій Теряєв, Мар’ян Пелех.

Неодноразово демонстрував свою воротарську майстерність і Ярослав Морикишка. Однак на 31 хвилині "ХІТу" таки вдалось відзначитись втретє. Після передачі Євгена Жука м’яч у сітку відправив Євген Сірий.

Починаючи з 35 хвилини Мар’ян Пелех почав виходити на майданчик у ролі п’ятого польового гравця. Відсутністю голкіпера скористався Ярослав Лебідь на 38 хвилині, який влучив у порожні ворота львів’ян.

Одразу ж енергетики відновили інтригу. Олег Легендзевич перехопив м’яч у суперника і віддав пас у штрафний майданчик на Тараса Кузя, який пробив з розвороту без шансів для воротаря.

У час, що залишився, небезпечних ударів завдавали Олег Легендзевич, Тарас Кузь, Юрій Когут. Однак більше голів у цьому матчі не було.

Джерело - Пресслужба ФК "Енергія"

У матчі 7-го туру Parimatch Екстра-ліги наш «ХІТ» переграв вдома львівську «Енергію» 4:2 і повернув собі другу сходинку в турнірній таблиці чемпіонату.

У першій половині ігрова перевага столичних була просто колосальною, хоча наші хлопці обмежилися лише двома забитими м’ячами. На 6-ій хвилині Орест Боргун із середньої відстані по центру класно пробив у нижній кут Ярослава Морикишки і відкрив рахунок. А перед самою перервою Олександр Педяш прорвався правим флангом і блискуче вистрілив під ліву від себе стійку воріт – 2:0.

У другому таймі львівська команда повернула інтригу, реалізувавши стандарт. Після пасу з ауту Мар’ян Пелех пробив влучно у кут воріт Максима Лисенка – 1:2. (Максим одужав після пошкодження, яке він отримав у грі проти «Урагана»). Але надалі «ХІТ» контролював хід поєдинку, а на 31-ій хвилині після діагональної передачі від Євгена Жука ворота «Енергії» вразив Євген Сірий і перевага знову стала +2.

Пізніше гості перейшли на гру з п’ятим польовим, проте геніальну влучність продемонстрував Ярослав Лебідь, якого перед матчем нагородили призом від АФУ «Найкращий гравець Екстра-ліги у вересні». Ярослав побачив порожні ворота суперників, і від власної воротарської ліній відправив м’яч через увесь майданчик у ціль – 4:1!

Наші трохи розслабилися і привезли собі гол. Олександр Педяш зловив гаву біля бокової лінії, м’яч у нього відібрав Олег Легендзевич, і віддав пас на Тараса Кузя. Капітан «Енергії» скоротив відстань – 2:4. Хлопці Валерія Легчанова продовжили грати з п’ятим польовим, проте в кінці поєдинку так нічого і не придумали на нашій половині поля.

4:2 – «ХІТ» перемагає, набирає 14 очок і повертає собі другу сходинку в турнірній таблиці. А лідирує «Ураган», у якого 17 очок, проте у «ХІТа» і «Продексіма» по одній грі в запасі.

У 8-му турі «ХІТ» за тиждень зіграє у гостях проти донбаської команди «ДЕ Трейдинг». До речі, «ДЕ Трейдинг» у цьому турі набрав свої перші очки в поточному чемпіонаті, перегравши на виїзді «Сокіл» 3:1.

Джерело - Лев Галушко, прес-служба ФК «ХІТ»

«Сокіл» (Хмельницький) – «ДЕ ТРЕЙДИНГ» (Миколаївка)  1:3 (0:0)
12:00. м. Хмельницький, СК ГУНП
Арбітри: Володимир Болізюк, Ярослав Сторожук, Андрій Кузьмін (всі – Львів)
Хронометрист: Юрій Жмурко (Хмельницький)​
Спостерігач арбітражу: Андрій Лютий (Львів)
Делегат: Руслан Корпош (Луцьк)

Голи: Бабак (37) – Сагайдачний (25), Аніскін (37), Кравець (37)
«Сокіл»: Шевченко – Сохорук, Токар, Гуцуляк, Первєєв – Боднар, Данилюк, Бабак, Абзалов –– Донець, Стрельцов, Татумірак, Орган, Бабенко.
«ДЕ Трейдинг»: Кравець – Дзюба, Виставний, Скубченко, Сагайдачний – Аніскін, Катеринін, В. Воронцов, Іванов --Вацюк, Щербак, Мозговий, Калуков, Гурко.
Попередження: Боднар (23) – Сагайдачний (16), Виставний (19)

Перед цією грою і «Сокіл», і «ДЕ Трейдинг» зіткнулися з кадровими втратами. І в обох команд ці втрати були вагомими. У «Сокола» не змогли в цьому матчі зіграти лідери команди – Хамдамов та Подлюк. Тому, з капітанською пов’язкою «соколят» на майданчик виводив Бабак, шо для молодого гравця було вперше. Що стосується гостей, то у них не зміг взяти участь у грі Калуков, хоча він ще перед грою розминався. Як стало відомо пізніше, у одного з найбільш досвідчених гравців «ДЕ Трейдинга» з’явився рецидив старої травми, тому Дмитро не зміг зіграти на майданчику, який колись був для нього рідним, а допомагав Олександрові Хурсову на тренерському містку.

Сама же гра розпочалася цікаво. Принаймні, вже на старті гри міг забивати Гуцуляк, але йому трохи не пощастило. У відповідь «ДЕ Трейдинг» створив дві нагоди зусиллями Виставного. Проте, у першому епізоді вдало зіграв Шевченко, а у другому моменті гравець «ДЕ Трейдинга» не влучив у ствір воріт. А трохи згодом міг забивати Аніскін, проте він влучив у стійку, і це, мабуть, був найкращий момент у «енергетиків» у першому таймі. Після цього темп гри трохи пішов на спад, хоча подекуди все-таки моменти з’являлись. І, що головне, тепер вже «Сокіл» міг відкривати рахунок у зустрічі. Але у кількох епізодах свою команду виручав Кравець. Зокрема, він двічі перемагав своїх візаві з Хмельницького у ближньому бою. І все це при тому, що, знову ж таки, темп гри був не зовсім високим. Тому, доводилось чекати на те, щоб бодай би одна з команд спромоглася на гол, щоб гра трохи пожвавішала. Однак, незважаючи на те, що вже після екватора «соколята» були все-таки трохи гострішими за підопічних Олександра Хурсова, забити їм все-таки не вдавалося. Вочевидь, саме тут і давалася взнаки відсутність Подлюка та Хамдамова.

Вже на старті другого тайму дуже хороший момент мав Гуцуляк, якого класним пасом вивів на ударну позицію Абзалов. Однак, 7-й номер «Сокола» в перспективної точки схибив. «ДЕ Трейдинг» же ледь не забив після перспективної контратаки. Втім, за кілька хвилин м’яч таки влетів у ворота Шевченка. Це сталося після того, як Первєєв змарнував вигідний момент для того, щоб відкрити рахунок, але, обігравши Кравця, він не зміг забити у вільний кут воріт. Сагайдачний за таке не пробачив, і на 25-й хвилині скористався передачею Скубченка та, випередивши Сохорука, забив у ворота свого колишнього клубу (нагадаємо, що Сагайдачний свого часу грав у другій команді «Спортлідера+», який потім трансформувався у «Сокіл». – А. Т.). А Скубченко своїм «асистом» реабілітувався за змарнований кількома миттєвостями раніше момент.

Трохи пізніше Аніскін міг подвоїти рахунок, але цього разу Шевченко виручив свою команду. Взагалі треба сказати, що після пропущеного голу «Сокіл» суттєво додав у активності, що, в принципі, було передбачувано. Але водночас у захисті «соколят» почали з’являтися деякі прогалини, якими «ДЕ Трейдинг» міг би скористатися. І якби підопічні Олександра Хурсова змогли скористатися цими вільними зонами, то наслідки для «Сокола» могли би бути дуже сумними. Знову ж таки – давалася взнаки відсутність Подлюка та Хамдамова які могли би бути однаково корисними як в атаці, так і в обороні. Але при цьому на руку «соколятам» було те, що «ДЕ Трейдинг» набирав фоли – вже станом на 28-му хвилину у команди з Донеччини було чотири командних фоли. У такі моменти намагався брати гру на себе Первєєв, але його спроби забити у ворота Кравця не досягали мети. До того ж, і сам Кравець піймав кураж та надійно грав у воротах своєї команди. Але при цьому тиск на ворота «енергетиків» посилювався, і питання полягало в тому, чи зможуть гості його витримати?

І все-таки «Сокіл» забив. Це сталося на 37-й хвилині після стрімкого прориву від Данилюка та його передачі на «п’ятачок», де першим опинився Бабак, який забив свій перший гол у якості капітана «Сокола». Але буквально тут же відбулась гольова відповідь від «ДЕ Трейдинга», і Аніскін вивів свою команду вперед. І якщо для Бабака був перший гол у якості капітана «Сокола», то для Аніскіна це перший гол у PARIMATCH Екстра-лізі. Щоправда, гравці «Сокола» намагались довести арбітрам, що перед цим мав би бути п’ятий фол у гостей, але представники Феміди вказали на центр. Тут же Шевченко пішов допомагати своїй команді у якості п’ятого польового, і цим майже одразу скористався Кравець, який пробив точнісінько у порожні ворота господарів майданчику – 1:3 на користь гостей. Що й казати – 37-ма хвилина матчу виявилась надто результативною.

Роман Ковальчик оперативно взяв тайм-аут, після якого його підопічні знову пішли вп’ятьох, намагаючись розіграти більшість. Єдине, що вдалося зробити «соколятам», так це змусити «трейдерів» сфолити вп’яте, але здобути право на дабл-пенальті господарям майданчику також не судилося. Зрештою, «ДЕ Трейдинг» зміг відстояти переможний для себе результат, і завдяки цій звитязі (до речі, першій у сезоні) команда з Донецької області залишила останню строчку турнірної таблиці.