Шановні відвідувачі сайту РОАФ! Сьогодні пропонуємо вам інтерв’ю з одним із кращих бомбардирів групи «Б» – Назаром Дмишуком.
– Добрий день, Назаре! Дякую, що погодились поспілкуватися. Мабуть, нелегко бути футболістом?
– Доброго дня. Ну чому ж нелегко? Тренування та ігри… Не сказав би, що важко. Адже це приносить задоволення.
– Мільйони людей всього світу полюбляють футбол. Для когось це захоплення, для інших відпочинок, а в когось це частинка життя. Чим для Вас є ця гра?
– Футбол для мене – це і захоплення, і відпочинок і, як склалося, частина мого життя.
– Дуже цікаво, коли Ви розпочали бігати з футбольним м’ячем: з дитячих літ чи, можливо, трішки пізніше – у юнацькому віці?
– Звичайно, м’яч потрапив до ніг в далекому дитинстві. А потім було місце в моєму житті і рівненській СДЮШОР-«Верес».
– Хотілося б знати, чи маєте Ви людей, які завжди б підтримали Вас у футбольній справі, на яких могли б покластися в будь-який нелегкий момент? Чи розраховуєте тільки на себе?
– Є друзі, на яких я можу розраховувати в будь-який момент. Так само і я – завжди готовий піти їм назустріч.
– Досить часто на життєвому шляху зустрічаються люди, які збивають з поставленої цілі, намагаючись відмовити займатись улюбленою справою. Бувало у Вас таке, щоб хтось з рідних, знайомих був проти того, щоб займалися футболом?
– Частенько мені говорили, що я багато часу виділяю моїй улюбленій справі, але я, зазвичай, не слухав їх.
– Бити по воротах і забивати голи – це досить різні дії. Не всі в змозі потрапляти у фінальну ціль. Як Вам вдається це робити?
– Все дуже просто. Найкращий удар – неочікуваний удар. Якщо воротар команди суперників не знає, в який саме момент я готовий атакувати, то в нього значно менше шансів залишити ворота сухими.
– Одні футболісти віддають перевагу постійному перегляду футбольних матчів найвищого рівня, другі набувають практики завдяки виснаженим тренуванням, треті поєднують все сказане. Де Ви набираєтесь досвіду у цій грі?
– Досвід приходить тільки з іграми. Із кожної можна винести для себе щось нове. Тренування потрібні для підтримки фізичної форми, а щоб здобути якнайбільше досвіду, на мою думку, потрібно проводити якомога більше зіграних матчів.
– Людям дана здатність допускати помилки. Одні вчаться на своїх помилках, інші нехтують цим. Чи була, хоч раз, у Вашій грі помилка, яка запам’яталася найбільше і послугувала величезним уроком на все життя? Розкажіть, будь ласка.
– Помилки – це невід’ємна частина гри. Пам’ятаю навіть такі, які були зроблені досить давно, але саме вони принесли найбільше досвіду. Головне – зробити після цього правильні висновки і використовувати набуті знання у майбутньому.
– Футболіст без особливих зусиль може проявити свої вміння як у футзалі, так і на відкритому футбольному полі. На перший погляд, футзальна гра та гра у великий футбол є дуже схожими. Але, відмінності все таки є, і достатньо великі. Де дається грати легше Вам? Що більш до вподоби і чому?
– Футбол і футзал – два різних види спорту, кожен з яких мені подобається по-своєму. Але, все-таки, віддаю перевагу великому футболу, так як це більш різноманітна гра.
– На якій позиції зазвичай граєте, це очевидно. Не пробували міняти її чи реалізувати себе у ролі голкіпера?
– На даному турнірі декілька турів тому був випадок, коли наш воротар отримав червону картку, а інший голкіпер нашої команди відбував дискваліфікацію. Я вирішив, що зможу допомогти своєму міні-колективу, зайнявши місце біля наших воріт, але, як виявилося, не така це легка справа – відбивати м’ячі. Це був провал. Я пропустив декілька голів і покинув ворота. Не знаю, чи хтось змусить мене ще хоч раз пограти на місці голкіпера.
– На Вашу думку, хто є найважливішим у команді?
– На мою думку, не потрібно у команді виділяти когось одного. Кожен гравець важливий і повинен виконувати свою роботу.
– Можливо, я і помиляюся, але мені здається, що «Реал-Рівне» – молодий міні-колектив, який має гравців різної вікової категорії. Ви напевне граєте в ньому з самого початку?
– Ні, я в цьому колективі не з самого початку. Багато знайомих грали за цю команду, от і я вирішив приєднатися.
– «Реал-Рівне» засвітився ще з перших турів, коли дискваліфікували одного з Ваших колег на досить тривалий термін. Як Ви це поясните?
– Та гра була дуже напруженою, гравці несамовито боролися за кожен м’яч. І в одному моменті арбітр припустився жахливої помилки, призначивши пенальті у наші ворота. Наш голкіпер дуже емоційно відреагував, що, звісно ж, не сподобалось представнику феміди. Мого одноклубника частково можна зрозуміти, так як час від часу арбітри, м’яко кажучи, приймають неправильні рішення в ігрових ситуаціях, але все ж потрібно керувати своїми емоціями.
– Скажіть, у матчі з яким колективом було грати найлегше? А який із суперників Вам видався найсильнішим?
– Найсильнішим колективом в нашій групі я вважаю “Комфорт-Сервіс”, у грі з яким ми програли без шансів. А з усіма іншими командами можна набирати очки. Але нам це тяжко дається, на мою думку, за відсутності командної гри.
– Чемпіонат аматорської футзальної ліги Рівненщини організований цьогоріч вперше. Що вразило Вас найбільше в ньому, як з позитивної, так і з негативної сторін?
– Позитивною стороною є те, що чемпіонат проводиться в кращих спортивних залах міста, достатньо велика кількість команд учасників. Також хочу подякувати організаторам за плідну працю.
– Уже відомо, що як би Ваш колектив не зіграв у останньому турі, до ігор Плей-офф вам уже не пробратися (розмова відбувалася перед заключним туром групового турніру – прим. ред.). Який урок з чемпіонату Ви візьмете для себе?
– Дуже прикро, що наша команда припиняє змагання на груповому етапі. Будемо намагатися награвати колектив і готуватися до інших чемпіонатів.
– Що хотіли б додати наостанок?
– Наостанок хочу ще раз подякувати організаторам, побажати їм сил і можливостей надалі створювати подібні змагання. Всім гравцям бажаю завершити чемпіонат без травм.
– Дякуємо Вам, Назаре, за те, що знайшли час поспілкуватися, поділилися цікавою інформацією. Бажаю Вам здоров’я, футбольного довголіття і забити цьогоріч ще не один десяток голів!
Спілкувалася ОРЕСТА
http://futsal.rv.ua