КазахстанКазахстан-2020/21. Тур 15. LIVE!РоссияКубок России-2020/21. 1/4 финала. Матчи 2. LIVE!Женский футзалЖіночий чемпіонат України-2020/21: заявки команд-учасницьФутзал в миреБразилия-2020. «Пато» слагает полномочияЛига чемпионов УЕФАЛига чемпионов-2020/21. Предварительный раунд. ACCS Futsal (Франция) – Црвена Звезда (Сербия). LIVE!Вторая лигаСергій Майчук: «Ми плануємо поборотися за медалі в черкаській зоні Другої ліги»Сборная УкраиныВизначено склад національної збірної України на товариські матчі проти МолдовиЭстонияАндрей Головин: «Ничего удивительного, что украинские футзалисты подготовлены лучше эстонских»Кубок УкраиныFavbet Кубок України 2020/21. Другий попередній етап. INTER (Донецьк) – Рівнестандарт-ДЮСШ №4 (Рівне). АнонсЮношеский футзалРостислав Семенченко: «Тішуся, що є можливість виступати на найвищому рівні»Сборная УкраиныЗбірна України у грудні проведе спаринги з командою Молдови в ЗапоріжжіБеларусьДмитрий Камеко: «Проблема концентрации есть всегда»Экстра-лигаСтаніслав Гончаренко: «Президент «Ель-Посо» сказав, що у них зарплатна відомість 160 тисяч євро. Я відповів, що у нас теж…тільки у гривнях»РоссияРоссия-2020/21. Тур 4. КПРФ – Тюмень. LIVE!РоссияПаулиньо: «Счастлив, что вернулся на площадку»ИспанияИспания-2020/21. Лучшие голы, комбинации и сейвы 11-го тураПольшаЭкстракласа-2020/21. Тур 13. «Клирекс» останавливает «Рекорд»ИспанияИспания-2020/21. Тур 11. Ничейный синдромЧеркассыДруга ліга України 2020/21. Черкащина. Огляд 2 туруКазахстанКазахстан-2020/21. 10-13 тур. «Байтерек» преподносит сюрприз

«Чорне море» – володар Кубку України U-15

Команда ФК "Чорне море" м. Одеса стала володарем Кубку України в категорії U-15, який проходив 5-8 жовтня в м. Чорноморськ, Одеська область.

5 жовтня

Група «А»

«Ураган» (Івано-Франківськ) – «Олімпік» (Чорноморськ) – 0:6

«Ілілчівець» (Чорноморськ) – ДЮСШ (Бобровиця) – 6:0

Група «В»

КІВС «Енергія» (Львів) – «Штурм» (Ширяєве) – 6:1
Конів, Шумило, Березяк, Сибірцев, Гальків, автогол - ?
КІВС: Маневський - Пециляк, Шумило, Сибірцев, Березяк - Паславський, Гальків, Конів, Павленко, Покора, Бекар, Гук;

«Чорне море» (Одеса) – «Фенікс» (Харків) – 1:2
Романенко - Євсюков, Боднар

Вдруге поспіль жеребкування Кубку України нас не шкодує. І якщо у минулому розіграші цього турніру доля звела нас із головним фаворитом – дніпровською «Олімпією-Дніпро» вже у першому турі, то сьогодні в рамках першого ігрового дня ми зустрічалися з одеським «Чорним морем». Одесити, які нещодавно виграли Chernomorsk Cup U15, абсолютно справедливо вважаються одним із головних претендентів на перемогу у Кубку України.

«Фенікс», якому АФУ сплутала всі карти, перепланувавши сітку змагань цього сезону таким чином, що Кубок України зі звичного березня пересунувся аж на початок жовтня, перекроював свій план підготовки поспіхом. Але повною мірою підготуватися до турніру так і не встиг – команда повернулася з відкритого майданчика до залу лише за два дні перед від’їздом до Чорноморська, провівши на паркеті лише одне тренування. До того ж на виїзд з командою не зміг поїхати Владислав Хрипчук, який залишається у командному лазареті. Забігаючи наперед, саме йому «Фенікс» присвятив сьогоднішню перемогу.

Утім команда показала саме ту гру, що сподівалися побачити уболівальники, більшості з яких довелося спостерігати трансляції матчів турніру в YouTube – турнір проходить без глядачів. Це правило розповсюджується й на гравців інших команд-учасниць.

«Фенікс», маючи від’ємний баланс зустрічей з одеситами (2 поразки й одна перемога), зіграв на рідкість упевнено. Команда, яка від початку готувалася грати від оборони, розпочала першим номером й не опустилася до своїх воріт, навіть повівши у рахунку після відмінного голу Демида Євсюкова, який вперше вивів фіолетових із капітанською пов’язкою.

Гра виглядала у виконанні обох команд. Дуже швидка, технічна й тактично різноманітна, вона, напевно, принесла задоволення всім, хто її спостерігав. «Чорне море», мабуть, перевершувало нас за індивідуальною майстерністю. «Фенікс» намагався перемогти за рахунок дисципліни й безпомилкової гри в обороні, яка, втім, дала збій на дев’ятій хвилині зустрічі, дозволивши Дмитру Романенку зрівняти рахунок.

Гра вирівнялася настільки, що, здавалося, наступний вже забитий м’яч може стати вирішальним. Так і сталося. Ледь хвилинна стрілка встигла зробити оберт після початку другого тайму, як Микита Боднар, скориставшися помилкою в обороні гравця суперника, переграв опонента й відправив переможний, як виявилося пізніше, м’яч у ворота одеситів.

Наприкінці матчу «Чорне море» перейшло на гру з п’ятьма польовими, але реалізувати кількісну перевагу не змогло, не в останню чергу завдяки грамотним оборонним діям наших хлопців.

«Фенікс» стартує з дуже важливої перемоги, яка, безумовно, додасть команді впевненості перед двома матчами групового етапу, що залишилися – проти львівської «Енергії» та ширяєвського «Штурму».

«Фенікс» (Харків) – «Штурм» (Ширяєве) – 14:4

Після вчорашньої перемоги над одеським «Чорним морем» на команду Сергія Гриценка та Юрія Ващенка чекала зустріч з іще складнішим суперником – львівською «Енергією». До цього матчу команда підійшла з новою втратою у складі: не зміг допомогти партнерам Артем Шевченко, який не відновився після учорашньої зустрічі с одеситами.

Тренерам довелося перекроїти четвірки. Роль стовпа у першій виконував Максим Долгуля, а Данило Болдижев та Михайло Солдатенко по черзі міняли один одного на лівій бровці. Друга четвірка залишилася без змін.

«Фенікс» здивував вже з початку зустрічі, намагаючись грати першим номером. Як наслідок, уже в дебюті першого тайму хлопці змогли забити двічі. На четвертій хвилині зустрічі відбувся перший гол. Перша четвірка готувалася виконувати домашню комбінацію при введенні м’яча з-за бокової поблизу воріт «Енергії», яка, втім, не пройшла так, як замислювалося, через своєчасну підказку тренера львів’ян своїм підопічним. Іван Коньков потужно пробив у бік воріт, й від рук Володимира Маневського, який явно не очікував такого повороту подій, м’яч влетів у сітку.

Повівши у рахунку, «Фенікс» не закрився в обороні, продовжуючи досить небезпечно атакувати. Особливо гарним у ці хвилини на лівій бровці був Микита Боднар. Його швидкі флангові проходи створювали безліч проблем супернику. А на шостій хвилині втілилися у другий забитий м’яч.

Наступного м’яча довелося чекати шість хвилин, але воно того вартувало! Вова Лазеба закинув верхом м’яч на Даню Дудіна, той змістився далі до воріт й здорово пробив з кута у дальню дев’ятку воріт «Енергії»! Ось так вже до закінчення першої половини зустрічі «Фенікс» повів у рахунку 3:0.

А за дві хвилини ми залишилися у меншості. Дудін та Бекар боролися за м’яч, і вже за боковою лінією Даня вдарив суперника ззаду по ногах. Юрій Кондратьєв показав червону нашому гравцю, при цьому відмашка Бекара залишилася поза його увагою.

«Фенікс» відіграв у меншості 40 секунд першого тайму й майже півтори хвилини другого. І хоча ці хвилини були напруженими, матеріалізувати свою чисельну перевагу у забиті м’ячі львів’яни не змогли. Понад те, двічі могли відзначитися наші, але й Боднарю, й Безруку забракло точності. Але буквально одразу ж після того, як склади зрівнялися, «Енергії» вдалося відіграти один м’яч. Тренерам довелося перекроювати склади четвірок знову, цього разу вносячи зміни у стабільну другу четвірку. Місце Дудіна зайняв Болдижев. Тиск на наші ворота посилився. Втома наростала разом із напругою у матчі. Ініціатива, ігрова та територіальна, у цей час перейшла до львів’ян. Ускладнилося все мікротравмою Боднаря та травмою Євсюкова. А також другим голом у наші ворота.

Останні десять хвилин команда провела, обороняючись тими силами, які залишались. Про четвірки не йшлося, грали ті, хто був у змозі. Виручав Лазеба, кидались під м’ячі Боднар, Євсюков, Коньков, Солдатенко. Намагалися зачепитися попереду Безрук та Долгуля.

За три хвилини до завершення «Енергія» перейшла на гру у п’ять польових, але, як і у вчорашній кінцівці матчу з «Чорним морем», хлопці оборонялися дуже грамотно. А фінальний свисток зафіксував не просто перемогу над поки що найскладнішим суперником у нашій історії, але й вихід до півфіналу Кубку України з першого місця у дуже непростій групі!

В останньому матчі групового етапу, який нічого з турнірної точки зору не вирішував, “Фенікс” зіграв експериментальними четвірками, даючи відпочити перед фіналом тим, хто отримав мікротравми. До честі хлопців, вони поставилися до гри серйозно, обігравши “Штурм” із Ширяєва 14:4.

«Фенікс» (Харків) – «Олімпік» (Чорноморськ) – 0:3

Турнір для «Фенікса» закінчився так само раптово, як і розпочався. Команда, продемонструвавши відмінну гру проти двох сильніших, на наш погляд, футзальних клубів-учасників турніру – «Чорного моря» та «Енергії» - «всуху» програла найменш футзальній команді з чотирьох півфіналістів. Проявилася стара хвороба «фіолетових» – боязнь команд старших за віком та вищих на зріст.

«Олімпік», який сповна скористався нововведенням АФУ, що дозволила з цього сезону заявляти скільки завгодно доросліших, у цьому плані потрапив у точку, сформувавши склад своєї команди в основному з гравців 2005 року. І цей фактор став вирішальним у сьогоднішній грі. «Фенікс», який загруз у фізичній боротьбі, не показав й половини тієї гри, яку бачили уболівальники на груповому етапі турніру.

І хоча перший тайм не виглядав тривожно, кількість браку й нервозності у діях команди насторожували. Нічого не дозволивши супернику коло свої воріт, наші, за великим рахунком, не мали й реальних можливостей для того, аби забити самим. Не йшла гра у трьох «стовпів» команди, які програвали більшу частину двобою своїм опонентам. Удари по воротах були або неточними, або слабкими. Звична комбінаційна гра не клеїлася через елементарні помилки, які часом були зовсім не вимушеними.

І все ж «Фенікс» примудрився зробити у матчі таку кількість ударив по воротах суперника, якої не було навіть у вчорашній зустрічі зі «Штурмом» – 46.

«Олімпік» пробив по воротах 18 разів, а у ствір – 9. Але взяв зі своїх моментів усе, що міг, забивши тричі у другому таймі. Вирішальним став другий пропущений нами гол, який примусив тренерів перейти на гру з п’ятьма польовими. Але й у цьому компоненті гри команда не досягла успіху, не забивши жодного разу за 12 хвилин ігрового часу, який залишався.

«Фенікс» вибуває з боротьби за головний трофей турніру, але прагне піти красиво, виборюючи бронзові медалі у завтрашньому матчі за третє місце проти господарів турніру – чорноморського «Іллічівця».

Склад команди Академії НФК “Ураган” на Кубку України U-15:
Ігор Гордієвич, Роман Бойцан, Роман Крумшин, Андрій Кучера, Максим Березовський, Дем’ян Макар, Віталій Малійчук, Андрій Мельнишин, Олександр Починок, Левко Павлик, Давид Франчук, Богдан Франків.

10.20. Матч за 3 місце.
«Іллічівець» (Чорноморськ) – «Фенікс» (Харків) 2:4
?Безрук (2), Болдижев, Коньков

Давно помічено: втішні фінали - не для «Фенікса». Розставання з надіями хворобливе для команди, й мотивація до будь-якого іншого можливого результату гасне.

Так було на 4Sport Cup у Словаччині у лютому 2019-го, коли команда, граючи здорово, лише у серії післяматчевих пенальті поступилася угорській дитячій школі «Ювентуса». Розчарування було таким великим, що «фіолетові» не змогли зібратися на матч за п’яте місце проти львівських «Покровів». У жовтні того ж року, програвши півфінал Кубку Харкова «Майстру м’яча», команда насилу, у серії післяматчевих пенальті, вимучила бронзу у ДЮСШ «Волна». У квітні 2018-го після програшу тій же ДЮСШ «Волна» у півфіналі Турніру, присвяченого Дню захисту дітей, йшов матч за бронзу, у якому лише надзвичайними зусиллями на морально-вольових «Фенікс» «витяг» гру проти «Майстра м’яча».

Що вже говорити про сьогоднішній матч за цілком, до речі, престижне для багатьох клубів третє місце Кубку України? Але для «Фенікса», який здорово відіграв груповий етап і посів у групі перше місце, цей матч був зовсім не тим, про який вони мріяли. Й усі підстави для таких надій у хлопців були після перемог над львівською «Енергією» та «Чорним морем», який став у підсумку володарем кубку й таким, що програв на турнірі всього одну гру – нам. Але один-єдиний провальний матч, у якому команда програла самій собі, ці надії перекреслив.

Ні, хлопці, безумовно, розуміли, що краще поїхати з Чорноморська з бронзовими медалями, ніж без медалей взагалі. Втім гра з господарями майданчика - місцевим «Іллічівцем» - розглядалася ними як рутинне завдання, яке просто треба було виконати. Й такий настрій перед грою з першою командою рейтингу АФУ серед дитячих клубів та ДЮСШ не могло не насторожувати.

Проте «Фенікс» розпочав досить бадьоро. Не можна сказати, що команда мала повну перевагу, але у відносно рівній грі наші трохи більше контролювали м’яч і створювали трохи більше небезпечних моментів. Ці моменти втілилися у забиті м’ячі – двічі Безрук, а потім й Болдижев довели рахунок до цілком комфортних 3:0 до дванадцятої хвилини зустрічі. Тренер господарів Олександр Каплун почав підпускати до гри молодший резерв – гравців 2008 і навіть 2009 років, й «Фенікс» остаточно втратив інтерес до гри, вважаючи справу зробленою.

А даремно. Різновікова команда господарів протягом однієї лише хвилини наприкінці першого тайму покарала «фіолетових» двічі, не залишивши й сліду від заспокійливих 3:0.

Два голи «у роздягальню» стали настільки неочікуваними для хлопців, що навіть тренерські настанови, отримані у перерві, не були засвоєні. А одразу ж після свистка на другий тайм суперник, у складі якого все частіше з’являлися молодші гравці, почав демонструвати підопічним Сергія Гриценка та Юрія Ващенка, з яким настроєм треба виходити проти старших. «Іллічівець» створював момент за моментом, «Фенікс» відбивався начебто й без особливих зусиль, але налагодити комбінаційну гру не міг. Хлопці грали вальяжно й транжирили момент за моментом, не віддавали передачі там, де треба, й били по воротах там, де не треба. Ані перша четвірка, ані друга не змогли повернути команду до гри у повній мірі. У тому, що із 49 (!) ударів по наших воротах у сітці опинилося лише два м’ячі (причому один – з точки) «фіолетові» мають дякувати Ельдару Братчуку, який зіграв понад усяку похвалу.

До середини другого тайму ситуація почала виглядати дуже неспокійною, особливо зважаючи на те, що «Фенікс» не міг реалізувати навіть найвигідніші моменти з тих небагатьох, що вдавалося створювати. А біля наших воріт ставало все гарячіше. Полегшення всім приніс гол, забитий Ванею Коньковим на 21 хвилині, який став останнім у цій грі.

Фінальний свисток теж не викликав у команди емоцій. Наші гравці залишились у вчорашньому півфінали з «Олімпіком».

Бронзові медалі Кубку України могли б зробити щасливими багатьох хлопців, які грають у футзал. Але ці чотирнадцять вже мріють про більше. І це більше було їм абсолютно по силах.

Втім, скажемо хлопцям спасибі за цей результат. Ми випередили такі клуби, як львівська «Енергія» та Івано-Франківський «Ураган», стали єдиними, хто обіграв переможців турніру – «Чорне море». Наші знову були відзначені в індивідуальних номінаціях: Демід Євсюков – кращий гравець захисного плану, Данило Ходацький – кращий гравець у складі «Фенікса». Ми показали відмінну гру, яка вселяє оптимізм. Важливо лише, аби чорноморські уроки не минули даремно. Засвоєні вони чи ні, побачимо вже завтра на Ярмарку футзалу, що стартує у Луцьку, й куди «Фенікс» їде у статусі Чемпіона Вищої ліги минулого сезону.

11.30. Фінал.
«Чорне море» (Одеса) – «Олімпік» (Чорноморськ) 1:1 (по пен. 5:4)

Підсумкова турнірна таблиця:

1. ФК "Чорне море" м. Одеса

2. ДЮФК "Олімпік" м. Чономорськ, Одеська обл.

3. МФК "Фенікс" м. Харків

4. ФСК "Іллічівець" м. Чорноморськ, Одеська обл.
5. Кубок Престижу - КІВС "Енергія" м. Львів
6. Академія НФК "Ураган" м. Івано-Франківськ
7. ДЮСШ м. Бобровиця, Чернігівська обл.
8. КЗ ДЮСШ "Штурм" смт. Ширяєво, Одеська обл.