ЭстонияАлександр Дмитриев: «Из-за коронавируса в этом сезоне, вероятно, с нами не сможет присутствовать наш тренер Михаил Романов»ИспанияХосан Гонсалес: «За победу над «Барсой» дают только три очка»ВенгрияВенгрия-2020/21. Тур 7. LIVE!ПольшаЭкстракласа-2020/21. Тур 8. Без потерь – только «Рекорд»Экстра-лигаFavbet Екстра-ліга 2020/21. 9 тур. «Продексім» йде у відривБеларусьБеларусь-2020/21. Тур 7. «Витэн» побеждает «Столицу» и уходит в отрывКубок УкраиныFavbet Кубок України 2020/2021. Перший попередній етап. Стартові матчі. Результати, огляди, відеоРоссияКирилл Козлов: «Болельщики очень важны для нас»Кубок УкраиныFavbet Кубок України 2020/2021. Бастіон (Львів) – Любарт (Луцьк). Ніхто не хотів поступатисяКубок УкраиныFavbet Кубок України 2020/2021. Теремно Хліб (Луцьк) – Ураган-2-КФВ (Івано-Франківськ). Бойова нічия у ЛуцькуКубок УкраиныFavbet Кубок України 2020/2021. BudmonsteR (Київ) – Рятувальник (Ромни). Нічия на користь подальшої інтригиИталияИталия-2020/21. Серия А. Тур 2. Вторая осечка чемпионаКубок УкраиныFavbet Кубок України 2020/2021. Ельдорадо (Київ) – SKIDKA (Київ). Нічийна зарубаКубок УкраиныFavbet Кубок України 2020/2021. Інтер (Донецьк) – ЯСКО (Вінниця). Донеччани дебютують з перемогиИспанияИспания-2020/21. Лучшие голы, комбинации и сейвы 4-го тураЭстонияСтепан Черноусов: «Мы готовы начать или закончить позже, даже если перерыва между сезонами не будет – это не проблема»ИспанияИспания-2020/21. Тур 4. Черный день для грандовЭкстра-лигаАндрій Боднар – одинадцятий новачок СК «Сокіл»ЛатвияЭдгар Тараканов: «По-моему, самый трудный период это – переходный возраст»ИспанияАндреу Пласа: «Победа в Лиге чемпионов повышает доверие к проекту»

Відголоски засідання Комітету дитячо-юнацького футзалу АФУ: настав час змін

Минулого четверга відбулося засідання Комітету дитячо-юнацького футзалу АФУ.


Фото: Черкаський спорт

Фактично це було підсумкове засідання, в якому підбивали підсумки сезону 2019/2020 р. р. Але водночас на ньому були окреслені контури минулого сезону. І тут сталися цікаві зміни, які дуже хочеться проаналізувати.

Перша зміна, і вона дуже важлива – це впровадження у новому сезоні чемпіонату України (U-19), який буде зіграний у три тури. Якщо згадати, наприклад, попередній сезон, то перед його початком розглядалось питання створення чемпіонату України (U-18), де грали би здебільшого юнаки 2002 року народження. Однак, якщо вірити статистиці, то наразі у нас залишилось мало представників саме цієї категорії, тому було вирішено зробити акцент на хлопців 2003 року народження, яких у нас приблизно 70% від кількості усіх потенційних гравців вікової групи 2002-2003 р. н. І, вочевидь, зараз таки настав час для того, щоб цей чемпіонат був створений, і в ньому гратимуть найкращі гравці 2002-2003 р. н. Тобто, фактично це буде своєрідна Молодіжна Екстра-ліга. І тут головне – те, що всі потенційні кандидати до юніорської збірної України будуть фактично на виду у головного тренера «синьо-жовтих» Віталія Одегова. Звичайно, хотілося б, щоб цей чемпіонат був повноцінний.

Але враховуючи нинішні карантинні умови, а також той факт, що далеко не всі клуби наразі готові утримувати у своїй структурі команди 19-річних, то формат проведення чемпіонату U-19 у три тури (тобто, всі команди-учасниці з’їдуться в одне місто та проведуть там матчі одного туру, і так буде три рази) наразі є більш актуальним. Однак, у перспективі все-таки клуби мають бути зацікавленими у тому, щоб мати постійний резерв. Відповідно, якщо клуби будуть зацікавлені, то чому б потім, можливо, у сезоні 2021/2022 р. р., не провести повноцінний чемпіонат Молодіжної Екстра-ліги за системою «дім-виїзд»? Це, звичайно, можна зараз фантазувати, мріяти, але якщо коротко, то висновок має бути таким: перший крок у плані подальшого розвитку чемпіонату України з футзалу (U-19) зроблено. Можливо, зараз буде мало команд у цьому змаганні, якому ми зараз ризикнемо дати назву «Молодіжна Екстра-ліга», але якщо клуби зацікавляться, то десь за рік-два у кожної команди FAVBET Екстра-ліги може з’явитись повноцінний молодіжний склад. І тоді Молодіжна Екстра-ліга буде дійсно цікавим та водночас серйозним змаганням. А якщо туди ще приєднаються молодіжні команди клубів Першої ліги, то від цього виграють усі. Зазначу, що я про необхідність створення чемпіонату України з футзалу серед 19-річних казав ще з 2016 року, коли вже пішли розмови про те, що УЄФА планує організовувати чемпіонат Європи (U-19).

На жаль, тоді ідея створення чемпіонату України серед 19-річних не була втілена у життя через те, що насправді було мало гравців відповідної вікової категорії (2000-2001 р. н.). Окрім того, до того моменту, коли була створена збірна України (U-17), цій віковій категорії приділялося мало уваги. А про Юнацьку Екстра-лігу гравці 2000-2001 р. н. могли тільки мріяти (я вже не кажу про Молодіжну Екстра-лігу, яка створюється зараз). До того ж, треба згадати, що тоді керівництво АФУ створювало Другу лігу, і саме там мала би грати більшість гравців вікової категорії U-19. Однак, по факту там було дуже мало молодіжних команд. Тому, наразі, нехай і через чотири роки, створення чемпіонату України (U-19) є логічним кроком. Тим більше, що треба дивитись на два кроки вперед, і незабаром вже хлопці 2004-2005 років народження будуть закінчувати з дитячим футзалом та переходитимуть у молодіжний або навіть дорослий футзал. Ще один плюс від створення чемпіонату України (U-19) або Молодіжної Екстра-ліги – це те, що підвищуються шанси зберегти кадровий потенціал для українського футзалу, адже відомо, що більшість талановитих футзалістів або зникає після завершення «кар’єри» у дитячому футзалі, або ж переходить у футбол (щоправда, переходи у футбол трапляються і до 17 років). Так що, тут я бачу суцільні плюси.

Також зміни відбулись у молодших вікових категоріях. Зокрема, у цьому сезоні запроваджуються Вища та Перша ліги у вікових категоріях U-13 та U-11. У минулому сезоні вже був успішний досвід проведення змагань у Вищій та Першій лігах (U-15) та у Першій лізі (U-17), яка була за рангом нижче, ніж Юнацька Екстра-ліга. Відповідно, за підсумками сезону 2019/2020 р. р. було би логічно поставити питання про створення Вищої та Першої ліг спочатку у віковій категорії U-13, а на наступний сезон, можливо, і U-11. Однак, під час «карантинного» міжсезоння менеджер з проведення змагань Комітету ДЮФ АФУ, відомий арбітр Максим Чубінський казав, що спочатку треба дивитись, яка буде ситуація з пандемією коронавірусу, а потім думати про подальші зміни у структурі всеукраїнських дитячо-юнацьких змагань. Навіть розглядався варіант з запуском Вищої та Першої ліг у вікових категоріях U-11 та U-13 вже у 2021 році. Однак, надійшла пропозиція створити «вишку» та Першу лігу у зазначених категоріях вже у цьому сезоні. Щоправда, одразу зазначимо, що змагання у цих вікових категоріях будуть спареними, тобто – і 11-річні, і 13-річні футзалісти проводитимуть свої поєдинки в одному місті. І так – протягом кількох з’їзних турів. Зазначимо, що так буде у Вищій лізі. Перша ліга проходитиме у знайомому нам форматі Конференцій.

Що це означає? Перш за все, те, що в українському дитячо-юнацькому футзалі поступово вибудовується структура змагань, подібна до тієї, яка зараз є у Дитячо-юнацькій футбольній лізі України. До початку сезону 2020/2021 р. р. там були Вища та Перша ліги. У Вищій лізі було чотири вікових категорії (U-14, U-15, U-16, U-17), У Першій лізі – дві (U-15, U-17). Зараз у ДЮФЛУ вже три ліги: Еліт-ліга, Вища ліга, Перша ліга. Але для футзальних дитячо-юнацьких змагань поки що вистачить і двох ліг – Вищої та Першої (з урахуванням того, що у категорії U-17 є Юнацька Екстра-ліга).

Але у футзальних змагань ще немає такої чіткої структури, як у ДЮФЛУ. У дитячо-юнацькому чемпіонаті України з футболу команди, які грають у Вищій лізі (якщо брати за орієнтир минулий сезон) команди представлені в усіх чотирьох вікових категоріях. До того ж, вони грають за системою «дім-виїзд» з таким розрахунком: якщо, наприклад, умовні команди київського «Динамо» U-14 та U-16 грають проти однолітків з «Шахтаря» вдома, то команди U-15 та U-17, відповідно, на виїзді. У футзальних змаганнях поки що навряд чи буде така синхронність. Але поступово до цього треба йти. І, можливо, за кілька років у нас з’явиться подібна структура. Принаймні, до цього вже зроблений перший крок. Але якщо, наприклад, у футбольній Першій лізі є тільки вікові категорії U-15 та U-17, то сам факт, що у футзальній Першій лізі з нового сезону будуть вікові категорії U-11, U-13, U-15 та U-17 може дати серйозний поштовх популяризації цих змагань.

До того ж, це буде хороший шанс змінити неприємну тенденцію, коли у молодших вікових категоріях ми бачимо багато цікавих команд, але поступово з «дорослішанням» вони зникають з поля зору. Сподіваюсь, що після цих змін у структурі змагань в українському дитячо-юнацькому футзалі ситуація дійсно зміниться на краще. До того ж, якщо буде більше цікавих команд, у яких будуть хороші гравці, то це буде приємний головний біль для тренерського штабу юнацької збірної України, адже конкуренція тоді зросте. Головне, щоб тренери збірної звертали увагу не тільки на Вищу лігу та ЮЕЛ (гравці команд з цих ліг, безумовно, складатимуть основу збірної), а і на Першу лігу – а раптом там знайдеться якийсь футзальний діамант? А для команд Першої ліги (особливо у вікових категоріях U-15 та U-17) це буде хороший шанс заявити про себе.

Отже, зміни у вітчизняному дитячо-юнацькому футзалі офіційно відбулись. Тепер подивимось, як вони виглядатимуть на практиці. Але є таке передчуття, що це саме те, що потрібно. Зміни давно назрівали, і вони відбуваються зараз. І сподіваємось, що внаслідок цих змін рівень дитячо-юнацького футзалу в Україні стане більш серйозним.

Джерело  Артем ТЕРЕНТЬЄВ, «5х5»

Похожие Новости

Комментарии:

Вы должны быть зарегистрированы чтобы оставлять комментарии. Авторизуйтесь под существующим аккаунтом или создайте новый.

Futsalua © 2018 Проект разработан командой Futsal Ukraine. Все права защищены.