Экстра-лигаІван Скіцко подав у відставку з посади головного тренера АФФК "Суми"Лига чемпионов УЕФАКака: «Самая большая эмоция была, когда узнали, что сыграем дома»Экстра-лигаFavbet Екстра-ліга 2020/21. 17 тур. Хроніка пікіруючого «Кардиналу-Рівне»Футзал в миреХто винайшов футзал?ИспанияИспания-2020/21. Лучшие голы, комбинации и сейвы 18-го тураЧеркассыДруга ліга України 2020/21. Черкащина. Другий етап. Огляд 1 туруПортугалияГитта: «Я работаю так же, как и раньше, чтобы оставаться в ТОП-10 голкиперов мира»Чемпионат мираСтив Харрис: «Думаю, что существует очень высокая вероятность того, что ФИФА отменит чемпионат мира, если МОК отменит Олимпийские игры в Токио»ИспанияИспания-2020/21. Тур 18. Камбэк «Леванте» и долгожданная победа Хави РодригесаЧемпионат ЕвропыЄвро-2022: матч Україна-Данія скасованийИталияИталия-2020/21. Тур 17. Роковые 25 секунд и продолжение бразильского карнавалаБеларусьБеларусь-2020/21. Тур 12. LIVE!ПольшаКубок Польши-2020/21. 1/16 финала. LIVE!БразилияМорруга – новый тренер «Ассоэвы»Вторая лигаДруга ліга України 2020/21. Вінниччина. Огляд першого колаЖенский футзалАнна Давиденко: «Пішла з «IMS-НУХТ» і «Тесли» через те, що команди професійно росли, а я вже мала роботу в патрульній поліції Чернігова»Женский футзалАнастасия Застела завершает футзальную карьеру ради работы Full Stack разработчикомКазахстан«Атырау»: Синезио пришел, а Веллозу ушелДетский футзалЧемпіонат України (U-15). Вища ліга. Анонс третього з’їзного туруДетский футзалВіктор Росколодько потребує допомоги

Favbet Екстра-ліга 2020/21. 16 тур. Незручний «ХІТ» для «Продексіма»

«Продексім» втретє в сезоні не зумів обіграти «ХІТ»

Гойдалки «Енергії» в останніх матчах продовжуються. Знову невиразна гра від «зелено-білих» і харків’яни можуть картати тільки себе за те, що вивезли зі Львова лише одне очко.Здавалося, що після гри з «ІнБевом» все налагодиться, але привид матчу з «Кардиналом-Рівне» промайнув у Львові після свят. Втім, тоді вдалося перемогти, а зараз тільки відстояти нічию, хоча за певної удачі можна було і тут вихопити повноцінні 3 залікові пункти. Після матчу вся команда господарів була зобов’язана купити Назарію Войтовичу принаймні метрову піцу в знак подяки за здобуте очко. Плей-оф все ближче, а головної болі у Валерія Легчанова все більше.

Після нічиєї з «ХІТом» і майже заброньованого 5-го місця (6 очок переваги над найближчими переслідувачами, що в другій частині турніної таблиці було більш ніж суттєво) підопічні Ігоря Москвичова зазнали четвертої поспіль поразки. І не скажеш, що всі по ділу, але результати в турнірній таблиці річ уперта. Такими темпами можна і 5 місце втратити, бо той давній шестичоковий гандикап скоротився до 2 пунктів. Поки матч головних конкурентів перенесено, а «Суми» втратили очки, житомиряни завдяки цій перемозі над «Кардинало-Рівне» зробили серйозний стрибок і піднялися одразу на 7 місце в турнірній таблиці. Окремо треба відзначити вирішальний гол Сергія Литвиновського, який перед разючим ударом витримав паузу справжнього майстра – момент для естетів.

«Суми» вдома дали бій «Урагану». Практично рівний перший тайм змінився другим, де сумчани постійно ловили гостей на контратаках після їхніх спроб позиційного наступу, але ніяк не могли скористатися своєю нагодою. У складний момент партнерів не тільки у рамці воріт, а й при загрозі чужим володінням, підтримав Роман Колток, чия дальня передачу від своїх володінь перетворилася у гол. Підопічні Івана Скіцка відновити статус-кво не встигли і таки програли, а конкуренти тим часом покращили своє турнірне становище.

Центральний матч туру відбувся у Києві і це той випадок, коли краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Ясравий двобій із закрученим сюжетом на останніх хвилинах в онлайні сумарно дивилося 3300 чоловік, що є дуже солідним показником. Звісно, що на цю кількість вплинула відсутність інших вагомих спортивних подій в цей час (за винятком баскетбольного чемпіонату України), закритий зал, карантин і футзальний голод після святкової паузи. Однак це все одно свідчить, що при грамотному підлаштуванні розкладу можна збирати доволі солідну аудиторію для подальшої популяризації футзалу. І цей матч став найкращою вітриною для цього завдання. Що ж до гри, то «ХІТ» показав максимальне бажання перемогти і був трохи ближчим до здобуття вікторії, але відмінна гра Ципуна, дуже високий індивідуальний клас виконавців і вдала гра з п’ятим польовим дозволила «Продексіму» уникнути поразки. Ну і не будемо забувати про відсутність у чемпіона Ігоря Корсуна. Проте «мельники» в трьох матчах цього сезону (включаючи півфінал Кубка України 2019/20) жодного разу не зуміли перемогти «кабельників». Хай там що, але нічийний результат практично гарантував «Продексіму» перемогу у регулярному чемпіонаті. «ХІТ» знову продемонстрував, що готовий робити крок вперед, але у будь-якому випадку вирішальні матчі ще попереду.

Favbet Екстра-ліга 2020/21. 16 тур

8 січня

13.00. “Енергія” (Львів) - “Моноліт-Viva Cup” (Харків) — 1:1 (1:0)
Легендзевич (4 пен.) - Овсянніков (35).
"Енергія": Войтович — Струк, Когут, Пелех, Кузь, Легендзевич, Буньо, Ковальчук, Ременець, Марциняк — Пітуля, Чудний, Танський, Гасюк.
"Моноліт-Viva Cup": Бутов — Рибак, Овсянніков, Чуднов, Бондар, Моспан, Зміївський, Пугач, Терентьєв, Васильєв, Сорокін — Мірошниченко, Положий, Головень.
Попередження: Буньо (18), Войтович (36) — Васильєв (18).
Арбітри: О. Білащенко (Чернігів), М. Кравченко (Київ), Орест Дуцяк (Дрогобич)
Хронометрист: Олег Дуцяк (Дрогобич)
Спостерігач арбітражу: Г. Гора (Київ)
Делегат: Б. Мельник (Львів)

Матч львівських енергетиків проти харківського "Моноліту-Viva Cup" завершився внічию 1:1. У складі "Енергії" відзначився Олег Легендзевич.

На старті поєдинку кілька небезпечних атак провели харків'яни, тож голкіперу "Енергії" Назарію Войтовичу довелося активно вступати у гру.

Енергетики відповіли результативно. На 4 хвилині гравці "Моноліту-Viva Cup" порушили правила проти Олега Легендзевича у своєму штрафному майданчику й арбітр призначив пенальті. Шестиметровий холоднокровно виконав сам Олег Легендзевич, перегравши воротаря Дмитра Бутова.

Надалі обидві команди створювали хороші моменти, аби змінити рахунок. У складі енергетиків небезпечно пробивали Мар'ян Пелех і Тарас Кузь, у гостей — Євген Пугач, Тарас Рибак та В'ячеслав Чуднов. Все ж на відпочинок суперники пішли за мінімальної переваги енергетиків.

Після перерви нагод біля обох воріт стало ще більше. На початку другого тайму Назарій Войтович парирував удари В'ячеслава Чуднова, Владислава Моспана, Дениса Овсяннікова та Дмитра Бондара, натомість після пострілу Олега Легендзевича гостей врятувала стійка, Тарас Кузь пробив поруч зі штангою, Мар'ян Пелех мало не влучив у порожні ворота гостей.

Надалі обидва голкіпери теж мали достатньо роботи, а в окремих епізодах команди рятував каркас воріт. Так, Тарас Кузь спершу влучив у хрестовину, а згодом його постріл перевів у поперечку воротар харків'ян. У свою чергу стійка врятувала "зелено-білих" після удару Владислава Васильєва.

На 35 хвилині фортуна все ж посміхнулась харків'янам. Денис Овсянніков отримав передачу у штрафному майданчику і переправив м'яч у сітку воріт.

Вирвати перемогу на останніх хвилинах могла і "Енергія", і "Моноліт-Viva Cup". Зокрема, команда Валерія Легчанова атакувала вп'ятьох — підключався голкіпер Назарій Войтович та виходив у воротарській футболці Олег Легендзевич. Проте фінальна сирена зафіксувала нічийний результат — 1:1.

Джерело - Пресслужба ФК "Енергія"

9 січня

12.00. “ІнБев” – “Кардинал-Рівне” – 2:1 (1:0)
9 січня 2021 року, Житомир, ФОК
“ІнБев”: Мельник – Чеберяк, Бакум, Карбула, Семенченко – Бондарчук, Бланк, Дзюба, Литвиновський – Мосійчук. Запасні: Сорокін, Івановський, Петренко.
Головний тренер: Михайло Соколовський.
“Кардинал-Рівне”: Бакінський – Мілінький, Лисенко, Концеба, Кравчук – Кручок, Мануйленко, Бондар, Горпинич – Шпигар. Запасні: Свинарчук, Малиновський, Рибіцький.
Головний тренер: Ігор Москвичов.
Голи: Карбула (19), Литвиновський (28) – Лисенко (25)
Попередження: Мосійчук (20), Чеберяк (37).

Рівняни, які вийшли на гру без дискваліфікованих Басича і Кожемяки, знову поплатилися за низьку реалізацію власних гольових нагод. Наприкінці першого тайму господарів вперед вивів Карбула. За мить до того Чеберяк відверто відмахнувся від Кравчука, зарядивши тому ліктем в обличчя. Фол, який зазвичай жорстоко карається – арбітри прогледіли.

Після перерви Мануйленко пробив у стійку, Горпинич – у поперечину. А зрівняв рахунок Лисенко. М’яч влетів у сітку воріт житомирян рикошетом від гравця “Кардинала-Рівне” після невдалого виносу від Чеберяка.

Після цього підопічні Ігоря Москвичова пропустили контратаку, яку завершив Литвиновський. Четверта поспіль поразка рівнян, які все-ще не гарантували собі участь у плей-офф чемпіонату.

Джерело  Пресслужба ФК “Кардинал-Рівне”

13.00. “Суми” – “Ураган” – 1:2
“Суми”:
Сітнер – Сметаненко, Ігумнов, Катеринін, Гурєєв, Зеленкевич, Ясін, Зеленський, Кефа, Цілик, Острога – Пєтухов, Балухта.
“Ураган”: Колток – Радевич, Кордоба, Фаренюк, Лебідь, Дичук, Шеремета, Коробка, Завертаний, Абакшин, Масевич – Кардаш
Голи: Катеринін, 17 – Кордоба, 10, Колток, 35
Попередження: Зеленський, 40 – Шеремета, 11, Абакшин, 38, Колток, 40, Лебідь, 40

Підопічні Івана Скіцка у матчі 16-го туру Екстра-ліги вдома мінімально поступилися бронзовому призеру чемпіонату України – 1:2.

На десятій хвилині ніхто із сумчан не зміг накрити Романа Кордобу на правому краю штрафного майданчику, і капітан гостей у дотик пробив точно під дальню стійку. Ще до перерви господарі змогли зрівняти рахунок. Ясін обікрав суперника в центрі майданчику, і разом із Катериніним вийшли на одного голкіпера. Ессаргіні віддав передачу направо, а Віталію залишалося лише точно пробити по пустих воротах.

Вирішальний момент у грі трапився на 35-й хвилині. Роман Колток сильно ногою вибив м’яч від воріт, Фаренюк у боротьбі у нашій штрафній дезорієнтував Сітнера, і м’яч упав у лівий нижній кут, нікого не доторкнувшись.

Після цієї поразки “Суми” опустилися на восьму сходинку турнірної таблиці із 14 очками, “Ураган” повернувся на третю позицію, набравши 34 бали.

Наступний календарний матч наша команда проведе наступного тижня у рамках 1/8 фіналу Кубку України проти київського “Ельдорадо”. Про час та дату гри буде повідомлено додатково.

Джерело - foodcentresumy.com.ua

Напередодні звітного поєдинку "Ураган" стикнувся з кадровими проблемами - до Назара Шведа та Сергія Коваля, які вже довший час знаходяться в лазареті команди, додався капітан Микола Микитюк, вилучений у попередньому протистоянні з "Кардиналом-Рівне". За відсутності Микитюка капітанську пов'язку одягнув Роман Кордоба, а місце в другій ланці команди отримав Віталій Коробка.

З перших хвилин "дракони" взяли ініціативу до своїх ніг і тричі в центрі подій опинявся Кордоба. Втім, двічі після ударів досвідченого універсала врятував голкіпер господарів Сітнер, а ще одного разу постріл пройшов повз рамку. "Суми" огризнулись випадом Цілика, та Колток в тому епізоді відіграв надійно. "Ураган" продовжував тиснути на ворота суперників і знову на першу роль вийшла майстерність Сітнера, який демонстрував найкращі якості у рамці після ударів Кордоби та Фаренюка. Все ж на екваторі тайму франківці досягли свого, коли Радевич віддав на Кордобу і один з найактивніших у першій половині катнув м'яча повз голкіпера - 0:1. Могли гості і подвоювати перевагу, та як Радевич, так і Фаренюк не зуміли переграти Сітнера в ближньому бою. Стримавши натиск гостей, "Суми" заграли у свій звичний футзал і створювали все більше напруги біля володінь Колтка. На 17-ій хвилині господарі зуміли відновити статус-кво - це Катеринін покарав франківців за втрату м'яча в центрі майданчика. Далі гра пішла на зустрічних курсах - Кефа влучив у стійку, а Фаренюк з вигідної позиції пробив у воротаря. Та більше голів в першому таймі вболівальники біля екранів своїх гаджетів не побачили - нічия 1:1.

Другий тайм розпочався з дального удару від Кордоби, який знову прийшовся у голкіпера. Відповідь сумчан видалась блискавичною - Сметаненко опинившись спиною до воріт віддав на вільного Зеленського, і лише чудова реакція Колтка врятувала "Ураган" від неприємностей. Наступні хвилини видались доволі складними для підопічних Максима Павленка, адже помилки в позиційних атаках ледь не призвели до пропущених голів, та якщо Зеленський та Ессаргіні, вискочивши на побачення з голкіпером, пробили по "горобцях", то після удару Катериніна в гру вступив Колток. Демонстрував дива у рамці і Сітнер, коли на ударній позиції опинялись Кордоба та Фаренюк. За іронією долі голкіпер сумчан надійно діяв після пострілів універсалів "драконів", а от довга подача від колеги по амплуа Колтка застала його зненацька і "круглий" по-зрадницьки залетів у нижній кут воріт. Щоправда, в цьому епізоді вагома заслуга і Фаренюка, який закривав огляд голкіперу - 1:2. Одразу непогану нагоду відзначитись втратив кращий голеадор favbet Екстра-ліги Абакшин, та його удар прийняла на себе стійка. В підсумку, 1:2 - "Ураган" перемагає та в хорошому настрої готується до старту в новому розіграші Кубка України.

Джерело - Пресслужба НФК "Ураган"

10 січня

12.00. «ХІТ» (Київ) – «Продексім» (Херсон) 5:5
10.01.21, 12:00, Киев
Арбитры: Е. Гордиенко (Одесса), А. Ноев (Запорожье), Л. Жиронкин (Киев)
«ХИТ»: 77. Александр Сухов, 30. Александр Сирицкий, 7. Игорь Борсук, 8. Игорь Салтанов, 9. Андрей Борсук, 10. Сергей Журба, 11. Евгений Жук, 12. Владимир Поночовный, 14. Игорь Чернявский, 17. Александр Педяш, 22. Орест Боргун, 29. Александр Колесников, 90. Александр Школьный, 88. Евгений Серый.
Главный тренер: Олег Лукьяненко
«Продэксим»: 1. Кирилл Ципун, 4. Андрей Заец, 9. Юрий Савенко, 2. Даниэль Роза, 6. Эдуард Волков, 7. Клаудиньо, 8. Дмитрий Сорокин, 9. Михаил Зварыч, 10. Рониньо, 11. Михаил Волянюк, 12. Петр Шотурма, 14. Станислав Моспан, 15. Николай Белоцерковец, 17. Владимир Маевский.
Главный тренер: Андре Броканело
Голы: Жук 16’, 32’, Педяш 31’, Колесников 38’ — Шотурма 11’ (АГ), 18’, Сорокин 16’, Зварыч 28’, Белоцерковец 36’, Даниэль Роза 39’.
Предупреждения: Даниэль Роза 30’, Волков 32’.

Центральный матч 16 тура Экстра-лиги сезона 2020/2021 «ХИТ» — «Продэксим» подарил настоящее футбольное действо, жаль, что болельщики не могли увидеть этот спектакль вживую. Всё же, видео-картинка в полной мере не передаёт невероятные эмоции, которые были на паркете в столичном спорткомплексе «ЦСК ВСУ» в воскресенье 10 января.

Матч начался без разведки, в хорошем темпе, а наши парни вышли вперед в середине второй половины – Сергей Журба хитро пробил из аута, мяч срикошетил об Петра Шотурму и влетел в сетку Кирилла Ципуна – 1:0.

Гости ответили на 16-й минуте – Дмитрий Сорокин дальним ударом застал врасплох Александра Сухова. Но уже через пару атак киевляне вновь были впереди – Александр Колесников прострелил на пятак, а Евгений Жук подправил мяч в ворота – 2:1.

А еще через полторы минуты херсонцы забили со штрафного – Клаудиньо покатил мяч на Шотурму и капитан сборной Украины расстрелял ворота Сухова.

После перерыва красивая игра с большим количеством моментов продолжилась, хотя следующего гола пришлось ждать семь минут. На добивании после сейва Сухова здорово сыграл Михаил Зварыч, и впервые в матче «Продэксим» вышел вперед. Но наша команда довольно быстро отыгралась – Журба исполнил «зависуху» на Педяша, и Саша невероятным ударом слёту вколотил мяч в сетку – 3:3!

А через минуту гости «привезли» шестой фол, и Жук оформил дубль. Правда удар Евгения с дабл-пенальти Ципун потянул, но на добивании Жук оказался расторопным – 4:3.

Сразу же Андре Броканело выпустил Клаудиньо пятым полевым, и большинство действующие чемпионы разыграли удачно. Николай Белоцерковец на 36-ой минуте после прострела сравнял результат.

Не успели херсонцы порадоваться, как «ХИТ» вновь вышел вперед – Педяш прострелил с углового, а Колесников открылся на пятаке и свой шанс не упустил – 5:4.

Гости вновь перешли на игру с пятым полевым и вновь отыгрались. Даниэль да Роза уверено сыграл в центре нашей обороны, и восстановил статус-кво – 5:5!

Отметим, что на последней минуте уже Олег Лукьяненко сыграл с пятым полевым, чтобы вырвать победу, а Педяш даже мог принести результат «ХИТу» за секунду до окончания встречи, но пробил в голову Кирилла Ципуна!

В итоге, 5:5 – невероятный и красивый матч, в котором ничья всё же больше была на пользу действующих чемпионов – пятиочковое преимущество в турнирной таблице за два тура до окончания регулярного чемпионата

8-12. Євгеній Жук (ХІТ) 10

Примітка. Мар'ян Пелех насправді забив 11 голів, але за офіційним даними один з його голів записаний на Віталія Танського.