Сборная УкраиныИстория выступлений сборной Украины на чемпионатах мира среди студентовБразилия«Пато Футзал» – обладатель Кубка Бразилии-2018!Экстра-лигаИгорь Калинин: «Турнир в Румынии прошел на высшем уровне»ПольшаВадим Иванов: «Будем бороться за чемпионство»БеларусьМихайло Грицина: "«Столиця» ставить перед собою найвищі завдання"Футзал в мире«Мес Сунгун Варзаган» – победитель клубного чемпионата Азии-2018ПольшаАндрей Бурдюг – игрок "Red Devils"!БеларусьВиктор Тарчило: «Хочется выигрывать всегда, но жертвовать собой пока очень рано»Экстра-лигаМаксим Почебут получил серьезную травмуЭкстра-лига«Эпицентр К Авангард» в Румынии: поражение и победаЭкстра-лига«Енергія» зіграє два контрольні матчі у ПольщіБеларусьПоддубный и Кручок забивают за «Гранит», Михайленко адаптируется в «УВД-Динамо»БеларусьКовельчанин Бобилєв змінив команду у БілорусіИспанияИспания. Лучшие голы сезона-2017/18. Элисандро и ХуанпиБеларусьАлександр Даниленко возглавит «Форте»Экстра-лига«Эпицентр К Авангард» начнет с «Галац Юнайтед», «Сокил» – с самарским «Динамо» ИспанияИспания. Лучшие голы сезона-2017/18. Дани Монтес и Хуанхо КателаФутзал в миреЧетверо енергетиків викликали у збірну України на чемпіонат світу серед студентівФутзал в миреКлубный чемпионат Азии-2018: в финале сыграют чемпионы Ирана и ВьетнамаЖенский футзалЖіноча студентська збірна України розпочала підготовку до чемпіонату світу

«Титан» – чемпіон Донецької області з футзалу

Вперше, після відновлення роботи діяльності Асоціації футзалу Донецької області цей турнір повертається у зали області

Цього року, як ми вже неодноразово зазначали, у чемпіонаті брали участь команди з усієї Донецької області. Окрім команд так званої Північної зона (Краматорськ, Слов`янськ, Лиман, Дружківка, Костянтинівка), вперше з 2013 року учасниками чемпіонату стали представники Маріуполя та Волновахи. Всього – 25 команд. Цифра, звичайно, незначна у рамках Всеукраїнських змагань, але те, що у такий важкий для футзалу Донеччини час ми змогли зібратися усі разом і провести на високому рівні змагання такого рівня багато про що говорить.

Перед цими двома фінальними матчами у простих вболівальників (як наприклад у мене) було лише одне питання: чи зможуть ці матчі по справжньому здивувати так, як фінал Північної зони, який надовго запам`ятався усім присутнім у стінах ДДПУ у той день. Здивували. При чому як матч за 3-е місце так і фінал видався надзвичайно багатим на події.

Але давайте по порядку: «Локомотив» - «Промсервіс». Матч за 3-е місце, який як за вивіскою, так як і за вмістом матчу міг спокійно претендувати на звання фінального. «Локомотив» - більш досвідчена та організована команда, «Промсервіс» - молода та шалена (до речі «досвід» та «молодість» зійдуться ще й у фіналі). Перший тайм закінчився із рахунком 0-0. Рахунок, погодьтеся, нетиповий для футзалу. Але глядачі побачили гарну гру в обороні обох команд, добру тактичну підготовку та найголовніше – бажання. Вже на початку другого тайму гості з Маріуполя відкривають рахунок у матчі: розіграш стандарту, удар - м`яч у воротах. Класика. «Локомотив» швидко відповів у такій же манері і саме після цього лиманці взяли гру під свій контроль. Далі – шалений постріл з центру поля від Євгена Панасюка, і не менш шалений третій гол. «Промсервіс» намагався скоротити відставання, але все, на що вистачило маріупольців – скорочення відставання до одного м`яча. Як підсумок – 3-2 на користь «Локомотива», який занадто спокійно виглядав навіть на останніх хвилинах матчу, коли «Промсервіс» кинувся штурмувати ворота залізничників. Що тут казати? Досвід є досвід.

Саме останнім реченням можна описати і події фінального двобою. Теж, як і у матчі за третє місце – наддосвідчений «Титан» (див. «Локомотив») та молода «Вікторія» (див. «Промсервіс»). «Титан» з перших хвилин взявся за справу. Дуже небезпечно атакував, тримаючи оборону на замку, а воротаря «Вікторії» у постійній напрузі. Як наслідок – 0-4 вже під завісу першого тайму. Гра, як вважали гравці «Титану», вже зроблена, тому, дозволивши собі дещо розслабитися, пропустили «гол у роздягальню».

Але і це не змінило ситуацію у залі у другому таймі. Вже на перших хвилинах «Титан» забиває. 5-1 і це вже виглядає більш, ніж переконливо. Але «Вікторія» не була би «Вікторією», якби не робила те, що вона в підсумку і зробила. Випустивши п`ятого польового гравця, «Вікторія» забиває поспіль три м`ячі. Інтрига знову жива. 5-4. У очах кожного з представників маріупольської команди заклопотаність. Відіграти такий гандикап та й проти такої досвідченої команди – дуже важко, а протягом матчу і розгромного результату, на декілька хвилин здалося, що й зовсім нереально. Але для «Вікторії» у цьому сезоні немає нічого нереального. Залишається хвилина до кінця матчу і «Вікторія» йде ва-банк. Повністю сконцентрувавшись на атаці, краматорці дещо забули про оборону, чим і скористалися гравці «Титану» забивши гол у пусті ворота зі своєї половини поля. 6-4. Цей рахунок і залишився на табло.

Далі було нагородження. Переможці тепер мають право представити Донецьку область на Всеукраїнських змаганнях. «Титан» - на Всеукраїнському фіналі у Києві, а «Вікторія», «Локомотив» та «Промсервіс» - у Кубку Регіонів, якій відбудеться у місті Суми.

Як зазначив Президент Громадської спілки «Асоціація футзалу Донецької області» - Владислав Лаврик: «Ми не збираємося зупинятися». Вже через декілька місяців стартує чемпіонат Донецької області із міні-футболу на майданчиках зі штучним покриттям, тому з усіма фіналістами ми зможемо зустрітися вже найближчим часом, що не може не радувати. Окрім усіх загальноприйнятих нагород у вигляді кубку, медалей та грамот, «Асоціація футзалу Донецької області» виділила усім фіналістам по комплекту ігрової форми, в якій вони зможуть представляти Донеччину на Всеукраїнських змаганнях.

Футзальний сезон 2017/2018 підійшов до свого завершення. Завершився він на мажорній ноті – красиво та видовищно. Гравці задоволені, вболівальники – тим паче. І як я казав раніше: те, що ми нарешті зібралися усі разом – багато про що говорить. Про що? Судити Вам. Але повірте, коли від шалених емоцій таких фіналів гарним настроєм заряджаються усі навколо – це перемога для всіх.