КазахстанАлександр Довгань: «В Испании больше прогрессируют в индивидуальном плане, и подбор игроков строится на этом»Чемпионат мираСергей Скорович: «Думаю, что чемпионат мира все же перенесут»ПортугалияЭрик Мендонса подает пример, как бороться с COVID-19Вторая лигаВіталій Засморжук: «У будь-якому випадку, після карантину потрібен місяць на підготовку»Футзал в мире Александер Чеферін: «Усі змагання повинні закінчитися до 3 серпня»Экстра-лигаОлександр Бондар може повернутися в «Кардинал-Рівне»ПортугалияДиваней: «Самое большое огорчение – не выиграть со «Спортингом» Кубок УЕФА»СумскаяЄвген Петраков: «Приємно мати команду з Сум на найвищому рівні»Экстра-лигаІгор Москвичов: «Чекаємо продовження чемпіонату, але вже і думаємо за наступний сезон»ЧеркассыІсторія виступів представників Черкащини у професіональних змаганнях 1990-2020 рр.Вторая лигаДва роки тому «Шевченків край» (Звенигородський р-н) виграв «бронзу» чемпіонату України у Другій лізіФутзал в миреЧемпіонат Європи-2020 серед студентів перенесеноГерманияМихал Салак: «В Германии чемпион пока не объявлен»БеларусьБеларусь: старт плей-офф перенесен на 25 апреляИспанияРикардиньо: «Я скучаю по многим вещам... мы были счастливы и не знали об этом»Первая лига Сергій Задорожний: «Сезон триває сім мiсяцiв, а ми граємо всього 10-12 iгор»ИталияФульвио Колини: «Сложно было сделать это лучше, чем это сделали мы»ИспанияХаві Родрігес: «Гравці збірної України не вірять у себе»Женский футзал#Тренуйсявдома: "гарячі" тренування від українських футзалістокБеларусьБЧ – победитель регулярного чемпионата Беларуси-2019/20

Валерій Легчанов: «Ніколи не говорю грати на простий відбій»

Головний тренер «Енергії» прокоментував для  futsalua.org перемогу своєї команди в матчі з «Кардиналом-Рівне»


– Тотальний пресинг – це тепер нова «Енергія»?
– Це тактика під конкретного суперника. Ми використали слабкі сторони «Кардиналу-Рівне» і врахували його сильні якості. Проаналізували перші матчі в цьому сезоні, хотіли мінімізувати швидкість суперника, зменшити зони і час для прийняття рішень, заганяти в патову ситуацію. В нас це виходило. Але не вдавалось покарати за помилки. Було багато відборів на 7-8 метрах на чужій половині, але не вдалось їх реалізувати. Якби їх реалізували, то гралося б спокійніше і комфортніше. 

– Навіть при грі 5х4 ви дуже високо тримали лінію оборони…
– Як показала сьогоднішня гра, фізично команда готова так грати. Але тут більше спрацювали морально-вольові якості гравців та бажання. Така гра залежить від синхронності і взаєморозуміння гравців. Якщо ти довго даєш втягнутись в цю фазу і граєш шаблонно, то опонент це відчуває і знаходить моменти. Деякі епізоди ми відпрацьовували, щоб гравці знали в яку секунди і від якої передачі піти, щоб змусити суперника занервувати. А пресинг на чужій половині, то не тільки «Енергія» так грає… 

– Але ж не так високо.
– Сучасний футзал диктує нові тенденції. Також все залежить від людського фактору, як у товариських іграх України було видно, що десь через це з’явились наші обрізки. Ми хотіли дати відчути як це так грати, але не забували відпрацьовувати грати в захисті, бо швидше м’яча ще ніхто не біжить.     

– Була установка «є можливість  бий», бо гравці били при першій же можливості?
– Тут треба розуміти…пошук золотої середини. При переможному рахунку ми ще не на тому рівні, щоб десь перевернути, десь вгамувати чи віддати проміжний пас. В нас дійсно перший темп зашкалював, а потім одразу другий, третій, четвертий, п’ятий. У всіх було велике бажання. А бити класно, то це треба вміти. 

– Пітуля сильно покращив якість дальніх передач.
– Назар Станкевич працює з воротарями над всіма компонентами гри. Але ще треба розуміти яка кількісна переваг на своїй чи чужій половині поля і від того приймається рішення. Давати довгу вертикальну чи проміжну низову передачу. Є що розбирати в роботі воротарів. Вони також хочуть якомога швидше ввести м’яч, але треба розуміти кому давати пас. Будемо працювати і шліфувати де рукою, а де ногою.

– Не зважаючи на велику кількість молодих гравців, команда грала дуже широко. Так при не точній передачі можна обрізати всю команду.
– Знайти більшість і простір це один з напрямків у футзалі. Ви правильно відмітили, що при браку великі дистанції важко покрити і перебудуватись. Але від цього ми не відходимо і відшліфуємо якість та своєчасність пасу. Щоб розхитати позиційну оборону чи пройти пресинг треба використовувати всю площу майданчика - від цього і відштовхуємось.

– Ви майже не використовували «стовпа». Чому?
– Ми відпрацьовували варіанти чотири в нуль. Суперник в попередніх матчах більше застосовував персональну опіку. Тому за рахунок цього при виході на свою половину чотири в нуль не залежно від розташування (лінійного чи трапеційного) звільняються зони на чужій половині. І при своєчасних розрізних пасах, стінках чи закиданнях можна було провести гольову атаку. З приходом більш якісної культури пасу і коли голова буде вгорі, то буде ще краще розуміння й результат. Я ніколи не говорю грати на простий відбій. Якщо є простір і час на прийняття рішення, то шукайте конструктив.

– Що з новачком, про якого говорили раніше?
– Все в процесі. Не хочу казати, що все на 100% готово. Це більше питання до директора клубу. Ми ще чекаємо, трансферний період до листопада.  

Розмовляв Станіслав Безушко

Похожие Новости

Комментарии:

Вы должны быть зарегистрированы чтобы оставлять комментарии. Авторизуйтесь под существующим аккаунтом или создайте новый.

Futsalua © 2018 Проект разработан командой Futsal Ukraine. Все права защищены.