Головний тренер «Енергії» прокоментував для futsalua.org перемогу своєї команди в матчі з «Кардиналом-Рівне»
– Тотальний пресинг – це тепер нова «Енергія»?
– Це тактика під конкретного суперника. Ми використали слабкі сторони «Кардиналу-Рівне» і врахували його сильні якості. Проаналізували перші матчі в цьому сезоні, хотіли мінімізувати швидкість суперника, зменшити зони і час для прийняття рішень, заганяти в патову ситуацію. В нас це виходило. Але не вдавалось покарати за помилки. Було багато відборів на 7-8 метрах на чужій половині, але не вдалось їх реалізувати. Якби їх реалізували, то гралося б спокійніше і комфортніше.
– Навіть при грі 5х4 ви дуже високо тримали лінію оборони…
– Як показала сьогоднішня гра, фізично команда готова так грати. Але тут більше спрацювали морально-вольові якості гравців та бажання. Така гра залежить від синхронності і взаєморозуміння гравців. Якщо ти довго даєш втягнутись в цю фазу і граєш шаблонно, то опонент це відчуває і знаходить моменти. Деякі епізоди ми відпрацьовували, щоб гравці знали в яку секунди і від якої передачі піти, щоб змусити суперника занервувати. А пресинг на чужій половині, то не тільки «Енергія» так грає…
– Але ж не так високо.
– Сучасний футзал диктує нові тенденції. Також все залежить від людського фактору, як у товариських іграх України було видно, що десь через це з’явились наші обрізки. Ми хотіли дати відчути як це так грати, але не забували відпрацьовувати грати в захисті, бо швидше м’яча ще ніхто не біжить.
– Була установка «є можливість – бий», бо гравці били при першій же можливості?
– Тут треба розуміти…пошук золотої середини. При переможному рахунку ми ще не на тому рівні, щоб десь перевернути, десь вгамувати чи віддати проміжний пас. В нас дійсно перший темп зашкалював, а потім одразу другий, третій, четвертий, п’ятий. У всіх було велике бажання. А бити класно, то це треба вміти.
– Пітуля сильно покращив якість дальніх передач.
– Назар Станкевич працює з воротарями над всіма компонентами гри. Але ще треба розуміти яка кількісна переваг на своїй чи чужій половині поля і від того приймається рішення. Давати довгу вертикальну чи проміжну низову передачу. Є що розбирати в роботі воротарів. Вони також хочуть якомога швидше ввести м’яч, але треба розуміти кому давати пас. Будемо працювати і шліфувати де рукою, а де ногою.
– Не зважаючи на велику кількість молодих гравців, команда грала дуже широко. Так при не точній передачі можна обрізати всю команду.
– Знайти більшість і простір це один з напрямків у футзалі. Ви правильно відмітили, що при браку великі дистанції важко покрити і перебудуватись. Але від цього ми не відходимо і відшліфуємо якість та своєчасність пасу. Щоб розхитати позиційну оборону чи пройти пресинг треба використовувати всю площу майданчика - від цього і відштовхуємось.
– Ви майже не використовували «стовпа». Чому?
– Ми відпрацьовували варіанти чотири в нуль. Суперник в попередніх матчах більше застосовував персональну опіку. Тому за рахунок цього при виході на свою половину чотири в нуль не залежно від розташування (лінійного чи трапеційного) звільняються зони на чужій половині. І при своєчасних розрізних пасах, стінках чи закиданнях можна було провести гольову атаку. З приходом більш якісної культури пасу і коли голова буде вгорі, то буде ще краще розуміння й результат. Я ніколи не говорю грати на простий відбій. Якщо є простір і час на прийняття рішення, то шукайте конструктив.
– Що з новачком, про якого говорили раніше?
– Все в процесі. Не хочу казати, що все на 100% готово. Це більше питання до директора клубу. Ми ще чекаємо, трансферний період до листопада.
Розмовляв Станіслав Безушко