Головний тренер «Енергії» Валерій Легчанов – про поразку своєї команди в матчі з «Продексімом» (1:3), новачків, розвиток команди та її проблеми
Головний тренер «Енергії» прокоментував futsalua.org поразку своєї команди в матчі з «Продексімом» (1:3) та розповів про новачків, розвиток команди та її проблеми.
– Якщо проаналізувати матчі з лідерами чемпіонату, не зважаючи на результат, гра команди покращується?
– Є позитивна динаміка, хоч в очковому балансі її не видно. Вважаю, що в Києві не добрали очок. Був хорошого рівня перший тайм у Івано-Франківську. Сьогодні перший тайм був ще кращий. Але є моменти – реакція на перебудови. Суперник перебудувався, а ми ще довго реагуємо на це. Десь є нерв, не можемо не просісти і показати волю до перемоги. Другий тайм мені не сподобався, особливо початок, є дисбаланс. Через це прийшов гол, а з топовою командою відігратись важко. Моменти були, але в цілому… Картина гри вже вимальовується. На жаль, тільки гриби швидко ростуть, а футзалісти через помилки мають прийти до результату. Сьогодні ми вже не тільки епізодично добре виглядали чи індивідуально. Вже четвірки мають свій малюнок гри. Але всьому свій час.
– Але команда дуже швидко перекрила можливість «Продексіму» грати за рахунок закидань.
– Ми готувались до цього. Розбирали їхню гру з «Ураганом», але там були більше шахи. Продивлялись трансформацію їхньої верхньої лінії. Ще не все нам вдається, багато шаблонності. Треба реагувати на дії суперника. Якщо він дає більше зону, то можна і за рахунок «парашута» зіграти. Якщо просідає, то краще низом і в стінку. Треба продивитись відео, щоб точно сказати. На фоні «Продексіма» ти дійсно бачиш куди рухатись і граєш у футзал, а не просто бум-бум.
– Команда була не готова до високого пресингу «Продексіму» у другому таймі і підвищення темпу?
– Ми про це говорили. Але має бути реакція і миттєве прийняття рішень, робота з м’ячем, швидкість. Коли втрачаємо на «чистих» м’ячах, то треба сили, щоб відбирати, а ти вже не такий свіжий як в першому таймі. Тому і виникає дисбаланс. Коли буде покращена культура пасу і прийняття рішення, то буде краща гра. При персональній опіці збільшуються зони. Приклад моменту Ременець-Ковальчук на 36 хвилині: правильно прийняте рішення і вихід два в один. На жаль, в нас ще не та реалізація, щоб забивати потрібні м’ячі. Одна справа забивати при 5:0, а інша - зрівнювати рахунок в таких матчах. Ще треба додавати психологічно.
– Команда добре виходила із захисту в напад і навпаки, але коли епізод розвивався дуже швидко (захист-напад-захист), то гравці губились…
– Це проблема в розумінні ситуації. Темп доцільний, якщо є потенційна більшість 2 в 1 чи 3 в 1, як було в першому таймі. Ми повинні розуміти, що класна команда не може дозволити собі з першого темпу привозити гольовий епізод. Коли немає кількісної більшості в атаці, то не треба налазити на захист, бо йде зворотна реакція. У нас гра на зміні швидкості ще не відточена до розуміння. Іноді десь треба зупинитись, перехитнути, перевести з флангу на фланг. Тому і виникають такі перегони туди-назад.
– В обох гольових моментах ваші гравці зіграли не дуже щільно із суперниками. Є страх перед фолом, особливо в моменті з другим голом?
– Дійсно. Фол фолу різниця. Я за тактичний фол, не за грубість. Десь за футболку зачепив і слова не скажу, якщо він виправданий. Але це треба, щоб в голові було і думалось на крок вперед і потрібно читати гру.
– Після першого тайму хлопці ледве дихали. Не готові до такого темпу гри?
– Ми готуємось на відрізки, а не до конкретної гри. Тому в цю паузу ми не готувались окремо до «Продексіму», а готувались до чергового відрізку матчів. Тому хлопці під час паузи дуже сильно навантажувались. Тільки розганяємось зараз. Плюс останні два тренування провели в залі, який розташований в Стрийському парку, де температура така сама, як і на вулиці, плюс параметри майданчика менші. Це біда багатьох клубів, що не мають свого залу. Загалом я задоволений, а втома більше від напруги і не виконаних дій, ти мусиш бігати зайві метри. Це все поєднується.
– Гравці «Продексіма» набагато атлетичніші. Як це впливало на гру?
– Ооо, антропометрія завжди грає роль. Ми теж про це постійно говоримо. Тут іде не просто пошук золотої середини. Треба габаритного змусити рухатись, а маленького ловити на атлетизмі. Тому тут теж потрібно постійно думати як ускладнити гру супернику і опонент не зміг використати свою сильну сторону. Ми це розбираємо на теорії. В «Продексімі» немає темних конячок - всі відомі, тому розбирається хто швидкий, хто атлетичніший.
– Легендзевич сьогодні був дуже емоційний, багато говорив на майданчику…
– Всьому має бути міра. Це один з його козирів – він себе комфортно почуває, коли агресивний на майданчику. Він надихає партнерів, показує, що все реально. Раніше до нього були претензії в цьому плані, зараз - ні. Він поступово прогресує.
– В команду прийшли ще два гравці. Розкажіть про них.
– Назар Лютий з когорти вихованці КІВС, де були Тимців і Квасній. Має задатки. Говорити можемо тільки про перспективи. Про Дмитра Мельника можна сказати…як би не перехвалити. В нього є хороші індивідуальні здібності, хороший потенціал. З часом ви його побачите на майданчику.
Розмовляв Станіслав Безушко