Голова Комітету арбітрів ФФзК Віталій Олійник підбив підсумки сезону для суддівського корпусу столиці, а також розповів про проблемні моменти і поділився планами на майбутнє.
– Як минулий сезон пройшов для суддівського корпусу ФФзК?
– Минув важко, тому що не вистачає людей. В такій ситуації керувати арбітрами вкрай складно. Розраховуєш, що певні люди будуть працювати, а той «вилетів», той поїхав, той ще щось… Молодь не йде в арбітраж, тому що не бачить сенсу у цьому занятті. Причому це проблема не тільки Києва, а й усієї країни. Я б навіть сказав, що це питання проблемне практично у всьому світі. У тому ж футболі теж не все гладко із цим: Олександр Шамич так само не може набрати слухачів у школу футбольних арбітрів Києва імені Балакіна.
З позитивного відзначу, що завдяки зусиллям заступника голови ФФзК Павла Присяжнюка, усі арбітри отримали нову якісну форму від італійської фірми Macron.
– Як оціните укомплектованість арбітрами у відсотковому співвідношенні?
– Максимум 50%. Арбітр не може на день судити більше 4 ігор, а у нас доводиться. Ситуація така, що на дитячі змагання ставимо наших ветеранів Володимира Фролова і Василя Кузьменка. Бувають такі тури, що просто не вистачає арбітрів, щоб закрити усі матчі, навіть з розрахунку по 7-8 матчів на одну людину. Ми в цьому сезоні вже підключали Олександра Білащенка з Чернігова і Дмитра Дудку з Обухова.
– Яка ситуація зі школою арбітрів?
– Ми почали набір і прийшло три людини, також пішли дзвінки, а потім почався карантин... А як буде після завершення карантину я сказати не можу. Зараз знову будемо обдзвонювати людей, щоб дізнатися, чи у них ще є інтерес до йього. Але, знову ж таки, відгукнулися вікові люди – молоді немає.
– Який вік ви маєте на увазі?
– За 30 років. Є серед них і ті, хто вже пограв.
– Яка ситуація по Україні?
– Така сама, нема молоді. Навіть якщо вона з’являється, то після декількох сезонів вони влаштовуються на якусь роботу і йдуть, бо не бачать сенсу цим займатися.
– Як себе показали столичні арбітри на всеукраїнській арені?
– Київські арбітри є київські арбітри. Їхній рівень достатньо високий, бо вони мають практику і ми постійно з ними займаємося. Втім, й тут є певні негативні фактори. Через ремонт Борщагівського шляхопроводу довелося зменшити кількість теоретичних занять, оскільки люди просто не можуть ввечері доїхати до офісу. На заняття приїжджає 5-7 людей, а вимагати, щоб були присутні усі я не можу, бо реально дивлюся на речі.
– Юрій Кондратьєв і Максим Чубінський зараз активно працюють в Комітеті дитячо-юнацького футзалу Асоціації футзалу України. Чи побачимо ми їх ще у ролі арбітрів?
– Максима Чубінського ми по можливості підключаємо, а Юрій Кондратьєв був відсторонений від роботи через своє нехлюйство.
– Які плани у комітету на новий сезон?
– Будемо вивчати оновлені правила футзалу від ФІФА. Це зайвий привід ще більше займатися. Ми просили дещо замінити, але я ще не знаю які зміни внесли. Коли ми їх отримаємо на руки, то будемо давати арбітрам і командам.
Взагалі зараз важко щось планувати, бо багато невизначеності. Будемо приймати рішення по мірі надходження інформації, тим паче, що ми ще не дограли поточний сезон. Головні підсумки можна бде підбити уже після завершення всіх цих карантинних історій.
Джерело – Пресслужба ФФзК